Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускникам курсів болгарської мови ЗНУ вручили сертифікати

Випускникам курсів болгарської мови ЗНУ вручили сертифікати

Випускникам курсів болгарської мови ЗНУ вручили сертифікати
24.05.2017 15:29 Все Головні новини День слов'я́нської писе́мності і культу́ри курси болгарської мови філологічний факультет сертифікати

Двадцять четвертого травня в ЗНУ відбулося урочисте вручення сертифікатів тринадцяти випускникам курсів болгарської мови, які викладає доктор філософії Пловдивського Університету ім. Паісія Хілендарського Людмила Мінкова. Цю подію приурочили до важливої дати – Дня слов’янської писемності і культури (в Україні відзначають із 2004 року). До речі, у Болгарії свято має назву – День болгарської просвіти, культури і слов'янської писемності.

Зі святом присутніх на заході привітали: перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, викладач болгарської мови Людмила Мінкова та заступник голови Запорізького обласного товариства болгарської культури Іван Ангелов. Олександр Бондар у своєму зверненні до присутніх підкреслив важливість україно-болгарських культурних зв’язків, адже обидві країни мають багато спільного в історичному ракурсі, у мовній та культурній традиціях. Зокрема, він наголосив, що факультети ЗНУ плідно співпрацюють із вишами Болгарії: Університетом Святого Климента Охридського (м. Софія), Великотирновським університетом імені Св. Кирила та Св. Мефодія та іншими. У рамках реалізації концепції європейської освіти в ЗНУ існує необхідність вивчення мови цієї дружньої країни. Це, зокрема відкриває шлях для підвищення мобільності студентів та викладачів університету. Проректор також згадав про свою першу закордонну подорож і враження від відвідування Болгарії та історичного міста Пловдива.
Іван Ангелов, своєю чергою, зазначив: «Приємно усвідомлювати, що болгарська спільнота у Запоріжжі розростається і у неї кожного року вливаються нові й нові поціновувачі мовних та культурних традицій Болгарії». А Людмила Мінкова запросила присутніх долучитися до вивчення болгарської культури разом із дітьми і завітати до болгарської недільної школи, де вона викладає.

Випускникам однорічних курсів болгарської мови вручили сертифікати, які засвідчують їхній рівень мовної компетентності. До речі, серед них цього року були викладачі, співробітники та студенти університету. Зокрема, заступник декана з навчальної роботи факультету журналістики, доцент Віктор Костюк, доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко, старший викладач кафедри української мови Юлія Кравченко, заступник начальника відділу кадрів по роботі зі студентами Ольга Приходченко та інші.

Під час урочистостей учасники зібрання здійснили історичний екскурс до витоків болгарської культури та писемності. Вони згадали імена засновників слов’янської азбуки – Кирила (Костянтина) та його брата Методія (Мефодія), продовжувача їхньої справи Климента Охридського, який вважається автором кирилиці, що набула популярності в усьому слов’янському світі. Людмила Мінкова при цьому зосередила увагу присутніх на окремих фактах життя і діяльності шанованих слов’янських вчителів. Зокрема, за даними історичних розвідок, старший брат Методій народоився у 815/816 році, а Кирило – приблизно у 827 році у місті Солунь (Салоніки, Греція) в родині воєначальника. Обидва брати стали одними з найосвіченіших людей тогочасної Європи і слов'янськими просвітниками. Кирило закінчив Магнаурську школу, де був відмінником. Ще зовсім молодим він став професором найпрестижнішого навчального закладу Візантії – Магнаурського університету в Царгороді, його вже тоді називали «філософ». Обдва брати досконало володіли староболгарською розмовною мовою, яку змогли перетворити на літературну і перекласти нею складний текст Біблії. Кирило завжди відстоював ідеї християнства і зміг переконати тогочасну церкву, яка визнавала лише три богослужебні мови – грецьку, латину та іудейську, що служба повинна бути зрозумілою для усіх людей, відтак має виконуватися на рідній для них мові, зокрема болгарській. За часів Папи Римського Адріана ІІ, який підтримував діяльність Кирила та Методія, відбулося освячення книг, написаних старослов’янською мовою та розпочалися служби цією мовою. До речі, Кирило є автором глаголиці, а от кирилицю, названу на його честь, вже пізніше розробили їхні учні та послідовники, зокрема вчені називають ім’я Климента Охридського.
Присутні також ознайомилися із сучасною Болгарією та її видатними пам’ятками. Випускниці курсів болгарської мови, студентки 2 курсу філологічного факультету Єлизавета Кучеренко та Анна Докукіна представили тематичну відеопрезентацію і розповіли про культуру, природу, видатні міста Болгарії – Софію (адміністративну столицю), Пловдив (культурну столицю та найдавніше у Європі місто) та Варну (потужний порт).

Людмила Іванівна наприкінці заходу повідомила присутнім, що університети Болгарії щороку влітку чекають українських студентів на стажування. Вже цього літа дві групи поїдуть до Софійського університету Святого Климента Охридського та Шуменського университету «Епископ Константин Преславский» (м. Варна). Зокрема, випускники курсів болгарської мови мають можливість відвідати літні мовні школи і вдосконалити своє знання мови. А представник болгарської спільноти в Запоріжжі запросив охочих приєднатися до заходів, що проходять у рамках святкування Дня болгарської просвіти, культури і слов'янської писемності.

Від імені всіх випускників курсів болгарської мови слова вдячності та привітання зі святом на адресу шановної пані Людмили Мінкової висловила Ірина Бакаленко. Вона вручила квіти та пам’ятний подарунок від колективу викладачів і студентів.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини