Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Безпека разом з НАТО

Безпека разом з НАТО

31.01.2008 13:19

У ЗНУ відбувся Семінар «Політичні, економічні та без пекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір», ініційований Громадською Лігою Україна-НАТО. До участі у заході запросили Олександра Макобрія, представника Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Олега Кокошинського, віце-президента Атлантичної ради України, начальника відділу європейської інтеграції Запорізької обласної державної адміністрації Світлану Якименко, Сергія Джерджа голову громадської ліги «Україна-НАТО», першого проректора ЗНУ Федора Турченка, а також студентів та професорсько-викладацький склад університету, директорів шкіл районних центрів Запорізької області, активістів громадських організацій, представників ЗМІ.

Відкриваючи семінар, Федір Турченко зазначив: «Сьогодні в черговий раз на базі нашого університету відбувається семінар, присвячений євроінтеграції нашої країни, місця в цьому процесі регіонів. Важливо, щоб під час роботи була визначена наша особиста позиція з щодо цього питання, адже неможливо дискутувати з подібних тем, не відображаючи при цьому власної позиції. Україна не може залишитися осторонь цього процесу. Скоро наша держава стане членом Всесвітньої торгівельної організації, це – новий крок до євроінтеграції. Цей процес неможливий без участі кожного з нас, ми всі повинні думати про долю своїх дітей, онуків, про майбутнє своєї країни».

Світлана Якименко відзначила актуальність теми семінару, зважаючи на сучасну політичну ситуацію в країні, подякувала організаторам заходу, серед яких – і наш університет, запевнила у подальшій співпраці облдержадміністрації з нашим університетом та громадськими організаціями та підтримці в цьому напрямі діяльності.

Сергій Джержд окреслив питання «Що є НАТО для України» та розповів про перспективи та особливості функціонування організації у світі, наголосивши, що важливим фактором є вклад України у систему колективної безпеки світу.

Спілкуючись із аудиторією, організатори виявили, що громадськості суттєво бракує інформації щодо реалізації української державної політики співробітництва з НАТО, політичних, економічних та без пекових переваг євроатлантичної інтеграції та загальної організації роботи структури. Усі побажання присутніх щодо поінформованості обіцяно врахувати.

Наприкінці семінару його учасники із цікавістю проглянули документальний фільм про країни Східної Європи, які нещодавно приєднались до НАТО. Творчий колектив проекту намагався підкреслити усі переваги євроатлантичної інтеграції, і тим самим подолати стереотипи та сумніви щодо приєднання України до НАТО.

Таміла ТАРАСЕНКО, Олена СКОК