Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти ЗНУ долучилися до роботи «Еко Форуму»

Викладачі та студенти ЗНУ долучилися до роботи «Еко Форуму»

Викладачі та студенти ЗНУ долучилися до роботи «Еко Форуму»
30.05.2017 15:10 Все Головні новини Університет наукова діяльність біологічний факультет юридичний факультет економічний факультет факультет менеджменту виставка-конференція «Еко Форум»

Тридцятого травня на базі виставкового комплексу «Козак-палац» розпочала роботу І міжнародна виставка-конференція «Еко Форум-2017». Упродовж трьох днів представники міської й обласної влади, виробництв і підприємств, громадських об’єднань, наукових установ та вищих навчальних закладів, а також усі небайдужі обговорюватимуть екологічну ситуацію, яка склалася на сьогодні як у Запоріжжі, так і на території всієї України. Вони розглянуть питання контролю та моніторингу стану навколишнього природного середовища та шляхи подолання негативних явищ, пов’язаних із його забруднення. Не залишилися осторонь від цього масштабного і важливого заходу і представники Запорізького національного університету під керівництвом ректора, професора Миколи Фролова. Викладачі та студенти ЗНУ упродовж усіх днів роботи «Еко Форуму» активно залучені до участі у виставці та до роботи секцій конференції, до дискусій з актуальних питань, до презентацій тощо.

У перший день роботи виставки-конференції у ній взяли участь ректор ЗНУ, професор Микола Фролов, проректор з наукової роботи, один із членів оргкомітету заходу Геннадій Васильчук, викладачі та студенти біологічного факультету під керівництвом декана, професора Людмили Омельянчик, науковці юридичного факультету, очолювані деканом, професором Тетяною Коломоєць, представники факультету менеджменту й економічного факультету.

Робота «Еко Форуму» розпочалася урочистим відкриттям пленарного засідання. Його модератором став міський голова м. Запоріжжя Володимир Буряк. Він привітав учасників заходу та подякував їм за активну життєву позицію та небайдужість до важливої проблеми, яку не можна заперечувати, – до екологічного становища Запорізького регіоні. Він наголосив, що головна мета форуму – спонукати до об’єднання зусиль влади, бізнесу, громадських організацій, а також наукових установ і вищих навчальних закладів, серед кола інтересів яких – подолання екологічних проблем.

Також доповідач нагадав, що минулого року між представниками влади міста та його 11 підприємствами була укладена угода про скорочення викидів забруднювальних речовин та покращення екологічного стану Запоріжжя. У третій день роботи форму заплановано підписання додаткової угоди, завдяки якій ще 16 підприємств області приєднаються до цієї важливої справи.

У своєму виступі голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль наголосив, що сподівається на те, що «Еко Форум» стане точкою відліку для оновленого формату роботи в галузі екології та раціонального природокористування. Він підкреслив, що необхідно завершити екологічний моніторинг регіону, адже це допоможе визначити основні проблемні точки, на яких потрібно зосередити увагу. Зокрема, доповідач висловив стурбованість не лише ситуацією, пов’язаною з промисловими викидами, але й зі станом Молочного лиману та узбережжя Азовського моря, яке в останні роки відчуває серйозне навантаження від стрімкого збільшення потоку відпочивальників улітку. Також він наголосив, що ці проблеми потребують негайного вирішення та об’єднання спільних зусиль.

Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак зазначив, що на сьогодні перед мешканцями нашого міста постала нагальна потреба вирішувати комплекс екологічних проблем, які накопичувались роками. При цьому він наголосив, що на сьогодні станом навколишнього середовища мають перейматися усі мешканці планети. В епоху глобалізації та невпинного технічного розвитку подолати негативні наслідки нераціонального природокористування можна лише зосередивши на ній зусилля всіх країн.

Під час урочистої відкриття пленарного засідання слово надали ректору ЗНУ, професору Миколі Фролову. Він подякував організаторам «Еко Форуму» за можливість взяти участь у важливому зібранні, тематика якого турбує кожного небайдужого громадянина. «Я приєднуюся до думки, що необхідно об’єднати зусилля представників усіх рівнів влади, експертів, громадських діячів та науковців, – наголосив ректор. – І перший крок до покращення екологічної ситуації у нашому регіоні – це визнання, що в Запоріжжі існує багато проблемних точок, яких треба терміново подолати. Йдеться не лише про реконструкцію підприємств, але й про стан забруднення головної водної артерії країни – річки Дніпра. Мені приємно відзначити, що науковці ЗНУ долучилися до вирішення цієї важливої проблеми. На виставці, що діє в рамках форуму, представлена наукова розробка вчених біологічного факультету. Вони винайшли, як за допомогою гідробіонтів (мікроорганізмів) проводити очищення води від нафтопродуктів й іонів нікелю».

Також Микола Олександрович наголосив, що, на його думку, екологічне законодавство країни не відповідає потребам часу і має бути терміново оновленим. Це – справа не лише депутатів Верховної Ради України, але й усіх, хто делегував їм представницькі повноваження. Тож громадяни країни мають більше зусиль докладати до вирішення цього важливого завдання.

«Я готовий як сам особисто приєднатися до вирішення актуальних проблем екологічного стану області, так і залучити до цього сили фахівців Запорізького національного університету», – наголосив ректор.

Після завершення привітальних виступів розпочалася робота пленарної частини форуму під модеруванням президента Запорізької торгово-промислової палати Володимира Шамілова. Варто відзначити, що в роботі виставки-конференції взяли участь як представники Києва, Жовтих Вод, Полтави, Миколаєва, Дніпра, Чернівців. Львова, Харкова, Сум, Мелітополя та інших міст України, так і експерти із Канади, Франції й Німеччини.

Під час пленарного засідання перед присутніми виступив представник Федерації Канадських Муніципалітетів, радник проекту ПРОМІС із питань екологічного збалансування Даг Хікман, який розповів про інтеграцію екологічного розвитку й охорони довкілля в Канаді та пов’язані з цим економічні вигоди. Експерт з управління відходами та збалансованої енергетики міста Едмонтон (Канада) Крістін Фелске, розповідаючи про міський досвід у галузі управління відходами, провів паралель між Едмонтоном і Запоріжжя, адже канадське місто –теж промислове й до впровадження екологічної програми також потерпало через брак полігону для твердих відходів.

Фахівець із бізнес-розвитку компанії «EGIS» (Франція) Наталія Обозненко прозвітувала про розробку комплексної стратегії поводження з відходами на прикладі м. Львова. Вона схвалила думку представників влади м. Запоріжжя, що цьому питанню в регіоні вже зараз варто приділити велику увагу, не очікуючи, поки воно набуде загрозливих масштабів, як трапилося із Львівською областю. Координатор програми «Зміни клімату та енергетична політика» Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні (м. Київ) Оксана Алієва у своєму виступі закцентувала увагу присутніх на зміни в кліматі, викликані життєдіяльністю великих міст, та на шляхах подолання негативних наслідків їхнього функціонування, які зараз активно віднаходять у світі. Велике зацікавлення присутніх викликав виступ експерта проекту ЄС (м. Київ) Сергія Вихриста, у якому йшлося про наближення законодавства України до права ЄС. Голова комітету підприємців з природокористування та охорони довкілля при Торгово-промисловій палаті України. Президента спілки екологічних аудиторів України (м. Київ) Святослав Куруленко прозвітував про формування й реалізацію кліматичної політики в Україні.

Після завершення урочистого відкриття заходу, розпочала свою роботу триденна тематична еко-виставка. Варто відзначити, що на ній був представлений стенд, присвяченій спільній розробці вчених ЗНУ та природоохоронного підприємства «Екологія» (Полтава), яка сприяє очищенню води від промислових відходів. Цей стенд викликав неабиякий інтерес серед учасників виставки та її почесних гостей. До речі, науковці біологічного факультету вже уклали кілька госпдоговорів із підприємствами нашого – такими, як міста «Запоріжсталь» і «Мотор-Січ», – на очищення забруднених вод за допомогою гідро біонтів.

Не меншою популярністю користувався стенд біологічного факультету ЗНУ. розміщений у дитячій освітній ехолокації. Її цільовою аудиторією стала учнівська і студентська молодь. Підлітки із захопленням розглядали виставкову експозицію Запорізького національного університету. Зокрема. їхню увагу привернули виготовлені студентами спеціальності «Лісове і садово-паркове господарство» флораріуми, вишита хрестиком карта ґрунтів Запорізької області, виготовлена з природних матеріалів картина, на якій зображений рідний для біологічного факультету навчальний корпус №  3 тощо.

До речі, у наступні дні роботи конференції перед її учасниками із доповідями виступлять доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології ЗНУ Костянтин Домбровський та представники юридичного факультету: його декан Тетяна Коломоєць, заступники декана Павло Лютіков і Наталія Верлос та доцент Юлія Пірожкова.

Як зазначив проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. коментуючи участь представників ЗНУ в «Еко Форумі», «науковці Запорізького національного університету пишаються тим, що їх запросили взяти участь у такому масштабному заході, присвяченому актуальній проблематиці сьогодення. Приємно, що наші викладачі та студенти так різнопланово змогли представити виш: ми продемонстрували і сучасні розробки науковців, і можливості, які відкриває перед своїми студентами біологічний факультет. і наше залучення до еколого-правової освіти молоді, і прагнення спонукати школярів до участі у вирішенні проблем забруднення навколишнього середовища та раціонального природокористування».

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини