Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам та викладачам ЗНУ розповіли про антикорупційну діяльність в Україні

Студентам та викладачам ЗНУ розповіли про антикорупційну діяльність в Україні

Студентам та викладачам ЗНУ розповіли про антикорупційну діяльність в Україні
31.05.2017 16:27 Все Головні новини Зустріч з студентами антикорупційна діяльність

31 травня в Запорізькому національному університеті відбулась зустріч студентів та викладачів ЗНУ із українським юристом, генерал-майором юстиції запасу, народним депутатом України 7-го та 8-го скликань, головою Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Віктором Чумаком. Він провів для студентів та викладачів факультету журналістики, історичного і юридичного факультетів відкриту лекцію, присвячену темі «Антикорупційна діяльність в Україні та місце молодих лідерів у подоланні корупції в державі».

Ця зустріч була організована керівництвом вишу за підтримки фахівців відділу виховної роботи вишу. До речі, це вже восьма відкрита лекція, яку провів Віктор Чумак  і в якій взяли участь представники не тільки ЗНУ, але і  інших українських вишів.

Представив гостя проректор з науково-педагогічної роботи  вишу Володимир Волков, який розповів про його професійне становлення та бачення шляхів розвитку України.

На початку зустрічі Віктор Чумак коротко нагадав про свою військову освіту (Хмельницьке вище артилерійське училище), юридичну і політичну кар’єру, освітню діяльність та військову службу, роботу в аналітичних центрах, депутатську роботу та дослідницьку діяльність в політичній сфері та Українському інституті публічної політики. На його думку, політика – це командна гра спрямована на розвиток  держави.

Він детально розповів під час лекції про історію становлення політичної системи в Україні та форму правління, яка зараз існує, а також про те, що таке політична корупція, коли і як вона сформувалась.

Крім того, гість звернув увагу на питання державної і приватної власності, історичні особливості переходу від однієї форми власності до іншої, передумови та етапи формування фінансово-промислових груп, монопольну та олігархічну систему економіки, використання природних монополій,  особливості впливу на політичні партії та ЗМІ, відмінності та недоліки різних виборчих систем

Також Віктор Васильович наголосив на основних методах подолання політичної корупції на прикладі європейських країн, серед яких: відповідна законодавча база, потужні антикорупційні інституції (НАБУ, НАЗК), політична воля, яка на переконання  політика є одним з рецептів подолання політичної корупції, а також зміни у виборчій системі. Він запевнив молодь, що активна участь у виборчому процесі може змінити ситуацію в країні.

Під час зустрічі студенти мали змогу поставити депутату хвилюючі їх запитання. Вони, цікавились питаннями довіри до політиків, методів оцінки їх діяльності, методів економічного розвитку, контролю роботи народних депутатів та прийняття законів.

 

Олена Переверзєва

Схожі новини