Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідав із офіційним візитом Посол Естонії Ґерт Антсу

ЗНУ відвідав із офіційним візитом Посол Естонії Ґерт Антсу

ЗНУ відвідав із офіційним візитом Посол Естонії Ґерт Антсу
08.06.2017 09:25 Все Головні новини Візит посла Естонії міжнародна співпраця академічна мобільність ФІФ іноземні мови

Сьомого червня до Запорізького національного університету завітали Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Ґерт Антсу та проектний координатор із питань розвитку, співробітництва та гуманітарної допомоги Посольства Анастасія Михайлова. Почесні гості зустрілися з т. в. о. ректора ЗНУ Олександром Бондарем, проректором з наукової роботи Геннадієм Васильчуком, начальником міжнародного відділу Наталєю Костенко та доцентом кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови факультету іноземної філології Олександрою Головко.

Варто відзначити, що Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Ґерт Антсу вперше відвідав Запоріжжя. І тим почесніше було представникам ЗНУ зустрічати його в стінах вишу для обговорення стану та перспектив двосторонніх зв’язків в освітній галузі.

На початку зустрічі т. в. о. ректора ЗНУ Олександр Бондар відзначив, що це велика честь для науковців вишу вітати в стінах Запорізького національного університету пана Посла. Адже сучасні студенти досить активно спостерігають за векторами розвитку країни в бік Євросоюзу та цікавляться відповідними освітніми перспективами, як-от програми подвійних дипломів, стажуваннями, участю у спільних міждержавних заходах. Олександр Григорович коротко окреслив гостям історію розвитку університету, його здобутки та напрацювання. Т. в. о. ректора ЗНУ зазначив, що на разі у виші навчається близько 14 тисяч студентів, у тому числі 7 тисяч на денному відділенні. До складу ЗНУ входить 15 факультетів. Університет є класичним вишем, в якому вивчають математичні, фізичні науки, журналістику, філологію, соціологію та управління, історію, економіку, біологію, право, соціальну педагогіку та психологію, фізичне виховання, менеджмент. Також активно працює у виші Центр інтенсивного вивчення іноземних мов, Центр німецької мови, партнер Гете-інститут, Французький лінгвістичний центр, а найближчим часом запрацює Школа Конфуція та Італійський культурний центр.

І в цьому контексті співпраця з Естонією посідає останні роки провідні позиції. Так, з 2012 до 2016 року ЗНУ плідно співпрацював з Талліннським університетом в рамках проекту з Erasmus Electra. Відтак, три студента з факультетів журналістики та ФІФ отримали змогу пройти стажування за програмою кредитної академічної мобільності. На разі Таллінський університет є одним із 6 університетів-партнерів вишу в Erasmus+ (університет Фоджія (Італія), університет Бабеш Боляй (Румунія), університет дю Мен (Франція), університет ім. Масарика (Чехія), університет Любляни (Словаччина)).

Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Ґерт Антсу у відповідь наголосив на тому, що щиро радіє із можливості відвідати потужний освітній центр краю – Запорізький національний університет. Він також підкреслив важливість не тільки відомчих, але й прямих контактів науковців один із одним. Також пан Ґерт Антсу висловив сподівання щодо продовження не менш плідної співпраці вишу із Естонією.

Своєю чергою, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук попросив шанованого гостя передати через Посольство щирі подяки за співпрацю Міністерству Естонії та представникам Нарвського коледжу Тартуського університету зокрема. Проректор згадав директора Нарвського коледжу Тартуського університету Крістіну Каллас та її колег Катрі Райк, Урве Ая, Марта Раннута, представницю Міністерства освіти та науки Естонії Ірене Кяосаар, методиста товариства «Denternal-Book» Роберта Хартігана. Геннадій Миколайович коротко окреслив розвиток цієї співпраці. Він додав, що в січні 2016 року відбувся візит представників Нарвського коледжу Тартуського університету, з якими почалося співробітництво в рамках спільного естонсько-українського проекту «Впровадження багатомовної моделі освіти та методології інтегрованого навчання предмету і мови (Content and Language Integrated Learning (CLIL)) в Запорізькому національному університеті та Запорізькій області», що підтримується Міністерством закордонних справ Естонії у межах Програми співробітництва у галузі розвитку. Тож, з вересня 2016 року до грудня 2017 року відбувається реалізація цього проекту. Проректор наголосив, що проект включає такі етапи: навчальний візит представників ЗНУ до Естонії та знайомство з системою середньої та вищої освіти Естонії (5-12 листопада 2016 року восьмеро представників ЗНУ відвідали університет Тарту та, зокрема, Нарвський коледж); проведення опитування з мовної ситуації в ЗНУ (березень 2017 року), в опитуванні взяли участь 1500 студентів та викладачів ЗНУ; організація науково-практичної конференції «Виклики багатомовної освіти в Україні» (18-19 травня 2017 року), в конференції взяли участь більше 300 учасників. До того ж, він вже має і певні заплановані заходи, як-от організація тренінгу з підготовки тренерів з методології CLIL та перетворення ЗНУ на центр методології CLIL в регіоні та згодом в Україні у вересні-жовтні 2017 року). Наразі триває набір учасників тренінгу, з нашого вишу - 20, з інших вишів та МОН України – 10. Згодом планується представлення результатів проекту із пропозиціями напрямків розвитку університету для його перетворення на більш конкурентоспроможний навчальний заклад та його інтернаціоналізацію (орієнтовно – листопад 2017).

У розмовах учасників зустрічі йшлося про цікаві факти з історії розвитку університету Тарту. Скажімо, прозвучав той факт, що бюджет цього університету більше бюджету самого Тарту. І це є показовим явищем та навіть орієнтиром розвитку і для інших країн, в тому числі й України.

Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Ґерт Антсу у відповідь підкреслив, що щиро радіє таким плідним стосункам ЗНУ та Нарвського коледжу, який набагато молодший за університет Тарту, але вже має такі вагомі освітні напрацювання. Крім того, він висловив сподівання під час подальших візитів обов’язково зустрітися із талановитими студентами Запорізького національного університету, відчути цей особливих дух запорізької молоді, яка прагне змін та розвитку і докладає для цього численних зусиль.

Т. в. о. ректора ЗНУ Олександр Бондар відзначив, що, безперечно така зустріч та й чимало інших запланованих заходів обов’язково будуть організовані у стінах Запорізького національного університету. Крім того, планується написання проекту з продовження впровадження методології CLIL на факультетах ЗНУ, з подальшою розробкою повноцінних англомовних курсів на різних факультетах. Також із Нарвським коледжем планується співробітництво в напрямку розширення академічної мобільності для співробітників та студентів ЗНУ (за рахунок Erasmus+). Олександр Григорович підкреслив, що у виші також тримають курс на розвиток тенденцій до розширення міжнародних контактів, який активно й мейнстрімно підтримують представники МОН України. До того ж, помітною є тенденція до зміцнення зв’язків України та Естонії у галузі середньої та профтехосвіти.

Також т. в. о. ректора ЗНУ Олександр Бондар та Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Ґерт Антсу обговорили деякі важливі поточні питання розвитку країн. Зокрема, вони стосувалися деяких реформ Естонії у галузі сільського господарства. Пан Посол поцікавився думкою т. в. о. ректора ЗНУ щодо перспектив ринку землі в Україні. Олександр Григорович відзначив, що це доволі складне питання, але все йде до того, що він має активно запрацювати, незважаючи на кілька разів продовжений мораторій. Проте, для цього треба активно створювати відповідну інфраструктуру.

Пан Посол відзначив, що під час кількох зустрічей із представниками керівництва міста й області він почув кілька цікавих фактів про чималі напрацювання між двома державами. Наприклад, статистика щодо інвестицій Естонії в Україну подає цифру 30 мільярдів доларів. У цьому контексті проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук виокремив три спільні, на його точку зору, як історика, риси між країнами. Це те, що обидві держави не мали свого довгого періоду державності, по-друге, їх єднає близькість кордонів зі спільною країною-сусідом та, по-третє, – складне мовне питання. Що до останнього, то пан Посол відзначив, що в Естонії ведеться на цю тему чимало болючих дискусій, особливо у наукових колах: якою мовою захищати свої роботи? Вводити міжнародну англійську? Чи лишати рідну? З цього приводу, чимало естонців протестують із різних позицій. Проблемою лишається і відсутність сучасного термінологічного пласту мови, що є близьким явищем і для України.

 

Наприкінці візиту Надзвичайного та Повноважного Посла Естонської Республіки в Україні Ґерта Антсу та проектного координатора із питань розвитку, співробітництва та гуманітарної допомоги Посольства Анастасії Михайлової представники адміністрації Запорізького національного університету резюмували огляд кількох шляхів розвитку майбутньої співпраці, усвідомлюючи потребу модернізації цього напряму міждержавних стосунків. А також побажали один одному успіхів у подальшій діяльності та втілення всіх запланованих проектів. Також гості обмінялися пам’ятними подарунками й сувенірами на згадку про історію і сьогодення своїх країн.

Марія Канцелярист

Схожі новини