Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели чергові заняття Інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень

12.06.2017 10:40 Все Факультети Журналістики факультет журналістики факультет соціології та управління наукова робота тренінги Інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень

Днями на базі факультету журналістики ЗНУ тривав четвертий модуль Інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень за сприяння та фінансової підтримки Міжнародної ради досліджень і обмінів. Крім науково-педагогічних працівників факультету журналістики ЗНУ, активними учасниками Інституту вже традиційно стали викладачі факультету соціології та управління, історичного факультету та запрошені гості з інших ВНЗ України.

Спікер першого дня – завідувач кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків з громадськістю ЗНУ, професор Олена Семенець – презентувала присутнім доповідь на тему: «Особливості застосування та напрямів дискурс-аналізу як міждисциплінарного підходу у медіа дослідженнях». У своєму виступі вона детально зупинилася на критичному дискурс-аналізі медійних повідомлень. Науковець супроводжувала складні теоретичні формулювання практичними прикладами, що дозволило учасникам краще зрозуміти всі аспекти запропонованої для обговорення теми та стимулювало їх до плідної дискусії.
Наступного дня секрети концептуального аналізу в мас-медійних студіях успішно розкривав доцент кафедри журналістики, докторант Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка Павло Мірошниченко. Після вступної інформаційно насиченої частини, пов’язаної з концептом та його інтерпретацією, тренер зацікавив присутніх фахівців нестандартними командними завданнями та несподіваним цікавим наочним матеріалом. На третій день модуля професійним досвідом з його учасниками ділився доцент кафедри соціології ЗНУ Ігор Кудінов. У своєму виступі спікер зупинився на кореляційному та регресійному аналізі даних. Він розказав про специфіку аналізу часових рядів. І хоча засвоєння основ статистики вимагає, зазвичай, значних зусиль, майстерність тренера дозволила це зробити якісно усім присутнім на заході. Отримані теоретичні знання були успішно закріплені за допомогою цікавих і нестандартних практичних завдань.
Загалом, плідність роботи учасників у межах тренінгів вже є очевидною, незабаром у викладачів з'явиться можливість оприлюднити результати свого навчання у вигляді тез, наукових статей, колективної монографії. Тому літо дляслухачів Інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень обіцяє бути продуктивним. Усі вони вдячні організаторам заходу та сподіваються на подальші цікаві та дуже корисні заняття. Присутні на заході зазначають, що його практична спрямованість дозволяє відразу використовувати здобуті знання на практиці, а отже – підвищувати свою компетентність.

Анастасія Кондрико, заступник декана з міжнародної діяльності факультету журналістики