Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Абітурієнти завітали на День відкритих дверей в ЕПК

Абітурієнти завітали на День відкритих дверей в ЕПК

Абітурієнти завітали на День відкритих дверей в ЕПК
12.06.2017 17:12 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж День відкритих дверей профорієнтаційна діяльність

Одинадцятого червня в Економіко-правничому коледжі ЗНУ провели День відкритих дверей – підсумковий у цьому навчальному році. Цього разу сюди завітали більше ста старшокласників із загальноосвітніх закладів Запоріжжя та області у супроводі батьків і рідних.

Зустріч з абітурієнтами розпочалася з урочистого музично-розважального заходу на майданчику перед навчальним корпусом ЗНУ №2. Його ведучі та учасники ознайомили гостей із традиціями Економіко-правничого коледжу, його діяльністю та розповіли про спеціальності, які користуються попитом на сучасному ринку праці. Ознайомлювальний екскурс для вступників здійснили: завідувач гуманітарним відділенням коледжу Олександра Данілкіна, викладач циклової комісії видавничої справи та редагування Олександр Микитів та студенти коледжу – Наталія Панасюра й Владислав Соловський.
Вони представили 10 спеціальностей, за якими сьогодні здійснюється підготовка студентів ЕПК: «Інженерія програмного забезпечення», «Право», «Туризм», «Журналістика», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Менеджмент», «Соціальна робота», «Соціальна педагогіка», «Облік і оподаткування», «Фізична культура і спорт».
Також вони зазначили, що на базі коледжу діє Науково-студентське товариство. Його учасники здійснюють перші кроки у науковій діяльності, адже без оволодіння науковими методами дослідження не можливо подальше навчання на факультетах ЗНУ, в магістратурі та аспірантурі тощо. Окрім того, студенти коледжу беруть активну участь у різноманітних освітніх та наукових заходах, стають переможцями наукових конкурсів, яких відбувається чимало протягом навчального року: предметні олімпіади, конкурси – «Левеня», «Геліантус» тощо, щорічна університетська студентська конференція «Молода наука» та інші.
У ЕПК викладають висококваліфіковані фахівці, серед яких багато кандидатів наук, педагогів вищої школи. Протягом навчання студенти коледжу оволодівають не лише теоретичними знаннями, а й практичними навичками, адже вони мають можливість проходити практику на базі провідних підприємств та установ Запорізького регіону, а також зарубіжних країн. Зокрема, стажування для спеціалістів із туризму відбуваються у Туреччині та в Болгарії. Багато хто із старшокурсників має можливість поєднувати навчання та роботу. Уже під час проходження практики багато хто виявляють свої фахові здібності, відтак студенти та випускники коледжу працевлаштовуються на підприємства та установи не тільки Запоріжжя.
Багатий коледж ЗНУ і на таланти. Цього дня гостей вітали своїми виступами випускники ЕПК Георгій Животок (Запорізька федерація ушу під керівництвом Максима Мороза) із танком левеняти, чемпіон Європи та срібний призер чемпіонату світу з муей-тай, майстер спорту України Дмитро Олійник, а також колектив маленьких тхеквондистів, яких тренує студентка ЕПК Анна Горешнякова, вихованка Андрія Яковлева (СК «Мотор Січ»), студентка коледжу та учасниця циркової студії БК «Металургів» Катерина Ратушенко, яка представила номер з халахупами. Свій вокальний виступ присвятила абітурієнтам та їхнім батькам викладач української мови та літератури Анна Грушанська.
Після завершення розважальної частини заходу абітурієнтів запросили до актової зали навчального корпусу, де відбулася зустріч із директором Економіко-правничого коледжу Оленою Грибановою та фахівцями цього підрозділу. Вони ознайомили присутніх із специфікою організації діяльності коледжу, окрему увагу зупинили на питаннях вступної кампанії, після чого абітурієнти змогли поринути в атмосферу своєї обраної спеціальності – таку можливість надали їм представники циклових комісій, які окремо зустрілися із майбутніми студентами коледжу.
Звертаючись до молоді директор ЕПК, Олена Грибанова наголосила на тому факті, що очолювана нею структура вже має власні традиції, які складалися протягом десяти років існування коледжу, і за період свого становлення встигла завоювати авторитет і довіру серед молоді й батьків. Окрім того, усі спеціальності, за якими здійснюється підготовка молодших спеціалістів, мають прикладне спрямування і надають можливість випускникам коледжу працевлаштовуватися за фахом. За десять років існування Економіко-правничого коледжу ЗНУ його випускниками стали понад тисячу молодих спеціалістів, щороку їхня кількість збільшувалася і в останні роки становить 250-280 осіб щороку. Окрім того, Олена Євгеніївна акцентувала увагу присутніх на можливості продовжити навчання у вищий школі і на перевагах, які отримують випускники коледжу – це пріоритетний вступ на старші курси факультетів ЗНУ: на 3 курс – за спеціальністю, або на 2 курс – за умови перехресного вступу та складання академічної різниці.
Тісні взаємозв’язки ЕПК із факультетами дозволяють випускникам коледжу розвивати свій потенціал. Щороку зростають можливості матеріально-технічної бази, адже саме коледжу – молодшій ланці вищої освіти – приділяє особливу увагу керівництво університету. Тут були створені 4 комп’ютерні класи (65 робочих місць), мультимедійна аудиторія (56 робочих місць), що повністю покриває потреби студентів коледжу. Для зручності користувачів функціонує освітня система «Moodle» в ЗНУ. Відтак у разі потреби студенти, які працюють тощо, забезпечені усіма навчальними матеріалами і мають можливість добре навчатися, писати контрольні роботи, проходити тестування тощо.
Окремо, за її словами, треба звернути увагу та те, що визначним здобутком представників ЗНУ у рамках сучасної реформи вищої освіти є право на продовження набору у коледжі – до 2019 року включно. Адже інтереси українських коледжів безпосередньо відстоює ректор університету Микола Фролов, на що звернула увагу присутніх Олена Грибанова. Тож вступна кампанія-2017 незабаром старує: вона розпочнеться з 1 липня. Для найталановитіших вступників коледжу існує реальна перспектива навчатися безкоштовно – за рахунок держбюджету, адже кількість держзамовлення складає 7-10 місць на кожну спеціальність. Орієнтуючись саме на доходи працюючого населення, оплата для тих студентів, які навчатимуться за контрактом, є мінімальною та економічно обґрунтованою.
Олена Грибанова також звернула увагу абітурієнтів та їхніх батьків на деякі нюанси цьогорічної вступної кампанії, зокрема на необхідність якомога швидше отримати паспорти, які абітурієнти мають надавати разом із іншими документами під час вступу, медичну довідку, що дає можливість визначити групу з фізичної підготовки, тощо. Вона також відповіла на запитання присутніх.
Крім того, усім абітурієнтам запропонували пройти місячні курси підготовки до вступних іспитів. В аудиторії №226 працювала група під керівництвом завідувача підготовчого відділення ЕПК Анастасії Дячек, яка вже того таки дня прийняла заяви на короткострокові підготовчі курси від майже 40 абітурієнтів.
Про нюанси вступної кампанії у цьому році докладно розповіла викладач юридичних дисциплін ЕПК Оксана Павленко. Особливу увагу вона звернула на необхідність терміново почати оформлення паспортів, які за новим законодавством отримують особи, яким виповнилося 14 років, і представити їх уже разом із документами та заявами на вступ. Однак, через те, що залишається короткий проміжок часу до початку вступної кампанії, документи будуть прийматися також на підставі свідоцтва про народження, але також має бути довідка про те, що паспорт вже оформлюється. Фахівець також звернула увагу вступників на специфіку вступних випробувань на різних спеціальностях та принципи формування рейтингів. Уся інформація своєчасно буде розміщуватися на сайті ЕПК ЗНУ.
Заступник директора ЕПК з навчально-виховної роботи Олена Артеменко розповіла про організацію навчання в коледжі, наголос зробивши при цьому на спеціалізації та концепції багатомовної освіти, яка впроваджується у ЗНУ. Також йшлося про напрями позанавчальної роботи – наукової, громадської, виховної та патріотичної, участь у громадській діяльності, про розвиток студентських талантів, які ті можуть продемонструвати під час загальноуніверситетських заходів таких як «Дозвольте відрекомендуватися, 1 курс!», «Студентська весна» та інших. Коротко про наукові заходи та напрями роботи, до яких долучаються і студенти коледжу, розповів голова Науково-студентського товариства коледжу Андрій Цибульський.
Насамкінець гостям був представлений відоролик про життя та навчання студентів ЕПК, який наочно змалював яскраву картину діяльності колективу коледжу протягом 10 років його існування.
Докладніше ознайомитися із напрямами підготовки та спеціальностями, які пропонує абітурієнтам коледж, гості змогли, завітавши до аудиторій, де на них чекали вже фахівці з різних дисциплін. Вони докладно ознайомили учасників зібрання із специфікою вступу на окремі спеціальності, відповіли на запитання присутніх. Так, голова циклової комісії видавничої справи та редагування, викладач факультету журналістики Галина Микитів проінформувала майбутніх журналістів про особливості творчого конкурсу, який вони мають складати під час вступу, – це вміння провести опитування представленої під час прес-конференції особи та написати нарис за результатами інтерв’ю. До речі, підготуватися до такого конкурсу є можливість на місячних курсах, де із абітурієнтами працюватимуть фахівці з журналістики.
Йшлося також про інші нюанси вступної кампанії та їхню специфіку, залежно від обраної спеціальності. Усі охочі отримали можливість пройти профорієнтаційний тест – на базі комп’ютерного класу (ауд. № 121).
На вході та на виході до корпусу гостей зустрічали та супроводжували представники ЕПК та університету, надавали консультації, вручали буклети та інший роздатковий матеріал з інформацією про вступ до коледжу.
Треба також відзначити, що династійні традиції у ЗНУ – не поодиноке явище. Так, цього дня до ЕПК завітали двоюрідні сестри – Дар’я Кірова (ЗЗОШ №88) разом із мамою та Аліна Мутовчі (Бердянська гімназія №2), які разом планують вступати до одного навчального закладу. Дар’я не вперше відвідує коледж на День відкритих дверей і вже знайома із специфікою його діяльності. Дівчина пройшла на його базі тримісячний курс підготовки, а от тепер привела й сестру – записатися на місячні курси, які, на думку обох, додадуть впевненості їм під час вступних іспитів.

Олена Хлистун

Схожі новини