Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося підсумкове засідання Науково-методичної ради

У ЗНУ відбулося підсумкове засідання Науково-методичної ради

У ЗНУ відбулося підсумкове засідання Науково-методичної ради
14.06.2017 14:32 Все Факультети Науково-методична рада навчальний відділ наукова діяльність освітній процес факультет іноземної філології

Тринадцятого червня в Запорізькому національному університеті відбулося засідання Науково-методичної ради під головуванням керівника навчального відділу Людмили Нестеренко. Цей захід став особливим – останнім в цьому навчальному році – для всіх його учасників: голів факультетських НМР, співробітників навчального відділу та запрошених гостей. Під час засідання йшлося про підбиття підсумків науково-методичної роботи в 2016-2017 н.р. та про визначення основних задач на наступний рік.

Першим питанням порядку денного стала доповідь доцента кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлани Запольських. Вона прозвітувала перед учасниками засідання про результати апробації елементів методики CLIL на факультеті ФІФ. Доповідач нагадала присутнім, що елементи мультимовного освітнього процесу, зокрема викладання нелінгвістичних предметів іноземними мовами, впроваджується в ЗНУ в рамках співпраці із Нарвським коледжем (Естонія) та реалізації спільного проекту.

Світлана Петрівна зазначила, що на факультеті для апробації методики обрали студентів 1 і 3 курсів, для яких із елементами методики CLIL викладали три навчальні дисципліни: «Вступ до перекладознавства», «Історія перекладу» та «Історія мови». Після аналізу рівня мовленнєвої підготовки студентів викладачі змінили структуру лекцій та адаптували запропонований для вивчення матеріал. Крім того, під час практично-семінарських занять вони ввели елементи групової роботи. Студентів розділяли на групи, кожна мала обрати старшого, який би розподіляв завдання між її членами та оцінював їхні результати відповідно до внеску у спільну справу. Студенти мали не лише підготувати презентацію, але й скласти тест, за допомогою якого перевірявся рівень засвоєння матеріалу. Після перевірки та доопрацювання цей тест, на рівні зі створеним самим викладачем, викладався в електронну систему Moodle.

Після складання підсумкового тестування, до якого увійшли завдання з міжнародних сертифікаційних робіт на визначення рівня володіння мовою, студенти мали анонімно оцінити курс. Тест підтвердив розвиток мовних компетенцій, а самі студенти, висловивши низку побажань щодо покращення певних моментів курсу, оцінили його дуже позитивно.

У планах викладачів ФІФ – представити результати своїх напрацювань на міжнародному семінарі з естонськими колегами, який відбудеться восени цього року. Також вони планують із початком нового навчального року екстраполювати методику на інші дисципліни.

Також в.о. голови Науково-методичної ради Людмила Нестеренко та її учасники запропонували в майбутньому запровадити елементи методики CLIL під час викладання навчальних дисциплін на інших факультетах.

Головним питанням порядку денного був виступ Людмили Нестеренко. Вона окреслила науково-методичні завдання на 2017/2018 н.р. У своїй доповіді вона відзначила, що цього року представники Запорізького національного університету зробили дуже багато щодо модернізації освітнього процесу в нашому вищому навчальному закладі. На всіх факультетах успішно завершена робота з розробки освітніх програм, складання наскрізної програми практик тощо.

Однак попереду – ще багато роботи. Зокрема, викладачам потрібно створити презентацію кожного курсу та розмістити її на платформі Moodle. Також йшлося про створення робочих груп, які б, за потреби, змогли внести корективи в тимчасові освітні програми.

Окремо доповідач наголосила, що батьків абітурієнтів часто цікавить питання, ким після завершення навчання зможуть працювати їхні діти? Відповідь на це запитання обов’язково має бути висвітлена на сторінках факультету на сайті ЗНУ.

Окрему увагу приділили розвитку такої форми перевірки знань студентів, як ректорський контроль за допомогою Moodle, яка була успішно апробована в цьому році. Планується, що наступного року до цієї форми контролю будуть залучені всі факультети. Одна із причин – уже цьогоріч при вступі до магістратури з права абітурієнти мають складати ЗНО. У планах Міністерства освіти і науки України – поширити цей досвід на інші спеціальності. Тож досвід успішного проходження тестування надасть нашим студентам переваги при вступі до магістратури.

Наприкінці заходу методист навчального відділу Наталія Мацюх оприлюднила список рекомендованих до друку рукописів навчально-методичної літератури, до якого увійшло 38 найменувань методичних посібників.

Людмила Нестеренко подякувала усім учасникам засідання за плідну працю та висловила сподівання на спільну успішну діяльність на благо університету в новому навчальному році.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини