Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Конференція в ЗНУ з питань сталої енергії зібрала фахівців-практиків

Конференція в ЗНУ з питань сталої енергії зібрала фахівців-практиків

Конференція в ЗНУ з питань сталої енергії зібрала фахівців-практиків
21.06.2017 14:09 Все Головні новини Університет конференція наука лабораторія енергозбереження та енергоефективності енергозбереження

Двадцятого червня на базі ЗНУ в рамках Днів сталої енергії в м. Запоріжжі, провели міжнародну науково-практичну конференцію, присвячену прикладним питанням енергоаудиту та енергоменеджменту. Організаторами заходу стали Запорізька міська рада, Запорізький національний університет та Інститут фасиліті менеджменту (м Берлін, Німеччина). У заході взяли участь представники наукових кіл, а також співробітники комунальних закладів і підприємств, чия діяльність так чи так пов’язана з енергетичною реформою, яка зараз триває в Україні.

ЗНУ на заході представляли: проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, професор кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Лідія Горошкова, представники лабораторії з енергозбереження та енергоефективності й інші викладачі та співробітники вишу.

На початку конференції її голова, проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков, вітаючи гостей, зазначив, що радий бачити серед учасників знайомі обличчя. Ті, хто відвідував подібний захід у минулі роки, прийшов сюди знову, аби поділитися досягненнями підприємства та спільно знайти шляхи для вирішення актуальних проблем, пов’язаних із потребою дбати про навколишнє середовище, економити електро- та водні ресурси, шукати альтернативні шляхи отримання електроенергії. Він наголосив на важливості того, що ця конференція набуває все більш прикладного спрямування та збирає, насамперед, фахівців-практиків. Тож у результаті відбувається дієва співпраця науковців та представників комунальних підприємств міста.

Почесний гість заходу, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук привітав присутніх від імені ректорату вишу. Він підкреслив, що питання сталого розвитку – одне із засадничих для сучасного світу. Фактично, на його думку, від його успішного вирішення залежить майбутнє не лише нашої країни, але й усієї цивілізації. Тому важко переоцінити зусилля науковців і практиків Запоріжжя, які беруть участь у вирішенні важливих питань галузі енергетичної стабільності. Крім того, на його думку, такі заходи сприяють пошукам «точок дотику» усіх учасників конференції у вирішенні проблем регіону спільними зусиллями. Він побажав плідної співпраці усім учасникам заходу.

Під час відкриття конференції її почесний гість, заступник директора департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради Ірина Качинська нагадала учасникам, що захід відбувається в рамках проведення Днів сталої енергії в Запоріжжі. Вона подякувала представникам ЗНУ за їхню активність і небайдужість до важливих проблем сучасності. Також Ірина Петрівна нагадала, що програмою Днів сталої енергії передбачено кілька екскурсій на підприємства й організації, де на сьогодні вже багато зроблено для енергозбереження. Не став винятком і Запорізький національний університет: тут уже кілька років успішно діє програма енергоефективності, що дозволяє зменшити використання енергоресурсів і водночас створити комфортні умови для навчання та праці представників його колективу.

Велике зацікавлення серед присутніх на заході викликав виступ менеджера зі сталої енергетики Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Ігоря Кулєшова. У своїй доповіді він презентував учасникам конференції цей проект та окреслив основні альтернативні джерела енергії, використання яких стає все більш популярним у різних країнах світу. Зокрема, він зазначив, що у цьому проекті задіяні 25 українських міст та висловив сподівання, що їхні ініціативи допоможуть залучити кошти інвесторів на реалізацію програми. За її умовами, до 2020 року Україна має отримувати 11% від загальної потреби в електроенергії з відновлювальних джерел енергії (сонця, вітру, хвиль тощо). На сьогодні цей показник, на жаль, становить лише 2%. Однак, останнім часом провадяться активні роботи в цьому напрямку розбудови сталої енергетики.

Інженер І категорії сектору інновацій та технологічного контролю Концерну «Міські теплові мережі» Олександр Шудрик прозвітував про практику та стратегію впровадження енергозберігаючих заходів на цьому підприємстві. Зокрема, він наголосив, що модернізація 13 основних міських технологічних котелень, які постачають місту 96% тепла, принесла відчутні позитивні результати. Також у концерні на сьогодні роблять ставку на альтернативні джерела енергії, зокрема на встановлення сонячних батарей.

З особливою увагою присутні поставилися до виступу наймолодших учасників конференції – учнів 8 класу Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 20 екологічного профілю Іллі Коціла й Іллі Савченка. Під керівництвом вчителя біології їхньої школи Надії Зінченко хлопці презентували присутнім результати участі їхнього класу у Всеукраїнському проекті «Школа енергії». За умовами проекту, тоді ще семикласники під керівництвом вчителя фізики, до речі, випускниці ЗНУ Вікторії Баранової, розпочали довготривалий енергетичний аудит приміщення школи. Упродовж довгого проміжку часу вони щоденно записували всі показники таких приладів, як пірометр, люксметр, термометр й анемометр. У результаті вони дійшли висновку, що приміщення школи перегрівається, тож, люди змушені взимку відкривати вікна, витрачаються зайві енергоресурси. Крім того, вони звернули увагу на низку дрібних проблем та розробили рекомендації щодо їхнього подолання.

Голова заходу, проректор Володимир Волков та його учасники щиро подякували школярам, наголосивши, що вони роблять велику й корисну справу. Окрему подяку висловили педагогам школи, які виховують екологічно свідоме покоління українців.

Також під час заходу свої доповіді презентували директор КП «Запорізьке енергетичне агентство» Запорізької міської ради Вадим Демченко, який розповів про термомодернізацію будівель Запоріжжя та енергомоніторинг як важливий складник енергозбереження та головний інженер КП «Запоріжміськсвітло» Олексій Кочергін, який детально розглянув основні напрямки впровадження енегоефективності в діяльність підприємства.

Велике зацікавлення серед учасників конференції викликав виступ провідного інспектора відділу головного енергетика КП «Водоканал» Анжели Горбань. Вона представила загальній увазі план перспективного розвитку підприємства в напрямку енергозбереження. В умовах зростання цін на енергоносії, це питання визнали актуальним усі присутні на заході.

У заключному слові проректор Володимир Волков наголосив на тому, що, на його думку, конференція досягла поставленої мети. Її учасники змогли знову зібратися разом, обмінятися думками з актуальних для них питань, поділитися досвідом прозвітувати про здобутки за рік, а також визначитися із перспективами подальшого розвитку в галузі енергоефективності.

Під час ухвалення резолюції та пропозицій учасники конференції констатували, що зростання світових цін на традиційні енергоносії, перехід світової економіки на нові енергоощадні технології, широке впровадження відновлювальних та альтернативних джерел енергії потребують від України цілеспрямованих дій і конкретної участі в цих процесах. Своєю чергою, ці трансформаційні процеси мають стати надбанням різних верств населення та їхніх об’єднань, а інформаційно-комунікаційні технології повинні бути тим інструментом, який прискорить формування засад сталого неенергетичного розвитку в енергозберігаючій муніципальній політиці.

Серед загальних рекомендацій учасників заходу була пропозиція визнати Запорізький національний університет провідною організацією в галузі освітніх закладів Запорізької області з питань енергозбереження та заощадливого використання енергоресурсів, впровадження відновлювальних й альтернативних джерел енергії.

Резолюцію учасників конференції планують направити депутатам усіх рівнів від Запорізької області та звернути їхню увагу на необхідність взяти активну участь у підготовці, обговорені та впровадженні проектів енергоефективності на оновленій сучасній правовій основі.

Вдалим доповненням до заходу стала виставка наукових робіт викладачів Запорізького національного університету, посвячених актуальним питанням сталої енергії, зокрема енергоефективності, використанню відновлювальних й альтернативних джерел енергії тощо. Учасників особливо зацікавили наукові статті, які з’явилися в результаті застосування теоретичних розробок науковців вишу на практиці, зокрема під час енергоменеджменту для будівель м. Запоріжжя.

Після завершення заходу для всіх охочих влаштували екскурсію студмістечком ЗНУ, яку їм влаштували співробітники лабораторії енергоефективності та енергозбереження: в.о. завідувача Іван Карпенко та фахівці 2 категорії цього структурного підрозділу Аліна Грушко й Роман Завальнюк. Увагу гостей вишу оглянули навчальний корпус № 6, де з боку фасаду будівлі всі вікна вже замінені на металопластикові, виготовлені у власному університетському цеху. Крім того, їм продемонстрували модернізовану систему опалювання, яка дає змогу автоматично контролювати температуру в приміщеннях залежно від погоди на вулиці. Завдяки впровадженню політики енергоефективності, взимку, коли деякі навчальні заклади були змушені припиняти свою роботу, наш ВНЗ працював у штатному режимі. Також вони розповіли про напрямки роботи лабораторії енергоефективності та енергозбереження, яка діє в ЗНУ під керівництвом проректора з адміністративно-господарської роботи Сергія Кушніра. Присутні поставили чимало запитань щодо політики вишу в цій галузі життєдіяльності та устаткування, завдяки якому стало можлива значна економія енергоресурсів у ЗНУ та отримали вичерпні відповіді. Гості подякували співробітникам вишу за цікаву та змістовну екскурсію та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю з вишем у галузі енергозбереження.

 

Таміла Тарасенко

 

 

Схожі новини