
6 липня працівники наукової бібліотеки взяли участь в онлайн-заході – вебінарі «Як розпізнати недобросовісні видання і уникнути публікації в таких виданнях». Це був останній з серії вебінарів 2016/2017 навчального року, що проводить компанія Clarivate Analytics (до 2016 р. підрозділ з наукових досліджень та інтелектуальної власності Thomson Reuters). Семінар проводила тренер – фахівець з навчання компанії Clarivate Analytics, кандидат біологічних наук Ірина Тихонкова. Науковці ЗНУ зустрічалися особисто з Іриною Тихонковою на семінарі у червні 2017 р. До вебінару приєдналися 450 учасників з України та 10 країн СНГ.
На онлайн-семінарі розглядались такі питання: особливості наукової комунікації, основні ознаки авторитетного наукового журналу, як перевірити чи індексується журнал в Web of Science і чи є у нього імпакт-фактор, як оцінити і підібрати видання для публікації, чому відслоняють статті?
Сьогодні у світі видається рецензованих журналів 81 660 (Ulrich’s-May 2017), хижацьких – 1 314 (Jeffrey Beall-January 2017). Що таке хижацькі (фейкові) журнали? Чому вони виникли? Як вберегтися від таких видань? Як бонус тренер подала приклади хижацьких розсилок: як перевірити, куди вам запропонували надіслати статтю.
Тренер детально розглянула алгоритм, як знайти журнал своєї мрії, прокоментувала всі його складові: від пошуку в Web of Science до що необхідно, щоб опублікуватись у міжнародному журналі. Але Web of Science це також джерело інформації про гранти, в яких країнах працюють над даною проблемою.
Наступна серія онлайн-семнарів, присвячених роботі з платформою Web of Science, відбудеться у вересні, слідкуйте на інформаційному порталі http://wokinfo.com/russian/training/.
Запрошуємо на перегляд презентації «Як розпізнати недобросовісні видання і уникнути публікації в таких виданнях» до читального залу для викладачів (кімн. № 134, 2-й навчальний корпус). Вебінари та перегляди презентацій відбуваються на базі технічного оснащення, отриманого за проектом «Центр європейської інформації».
Наукова бібліотека