Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ стартувала вступна кампанія

У ЗНУ стартувала вступна кампанія

У ЗНУ стартувала вступна кампанія
12.07.2017 16:12 Все Головні новини Приймальна комісія вступ

Сьогодні, дванадцятого липня, розпочався прийом заяв та документів від абітурієнтів, які планують здобути освіту бакалавра або магістра. Головною ознакою вступної кампанії цього року є той факт, що претенденти на здобуття вищої освіти можуть самостійно зареєструвати особисті електронні кабінети і подати заяви на участь у конкурсному відборі до будь-яких вищих навчальних закладів через єдину централізовану систему «Подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів» (http://ez.osvitavsim.org.ua ). Водночас у перші години подачі документів приймальну комісію ЗНУ відвідали понад дві сотні абітурієнтів.

Найбільша кількість вступників разом із батьками або супроводжуючими їх особами завітала до приймальної комісії університету у першій половині дня. Вони зверталися до консультантів з різних проблемних питань, отримували допомогу у реєстрації власних електронних кабінетів. Для цього у навчальному корпусі №2 працюють два комп’ютерні класи – №№103 і 121, в аудиторії №105 розміщуються юристи-консультанти, а також фахівці приймальної комісії спілкуються із відвідувачами у кабінетах №№114, 115.

Фахівці допомагають абітурієнтам створити електронний кабінет, відсканувати потрібні для реєстрації документи (атестат про середню освіту, додаток до нього із зазначеним середнім балом, фотографію, сертифікат ЗНО), оформити електронну заяву, надають корисні поради тощо. Окрім того, представники ЗНУ здійснюють індивідуальні консультації з будь-яких питань, що стосуються етапів вступної кампанії, навчання, дають поради щодо вибору спеціальності та інше. У перші дні вступної кампанії через велике навантаження відбувається збій у роботі електронної системи, що викликає занепокоєння у користувачів. З окремими проблемними питаннями вступники звертаються до відповідального секретаря приймальної комісії Даміра Бікулова. Він  передусім звертає увагу відвідувачів на необхідність заспокоїтися, адже система відновить свою пропускну здатність за день-два, можна також здійснити реєстрацію вночі – з власного комп’ютера, коли знизиться загальне навантаження.

Співробітники юридичного відділу займаються верифікацію наявності правового підґрунтя для вступу до університету представників пільгових категорій. Аби підтвердити своє право на пільговий вступ, абітурієнти повинні мати на руках оригінали відповідних документів, або донести їх у вказані фахівцем терміни.

Нагадаємо, що процедура створення електронних кабінетів триває з 29 червня до 26 липня (останній день подання документів вступниками). Прийом документів на 1 курс бакалаврату (денна та заочна форми навчання) для тих, хто вступатиме за співбесідою, складатиме екзамени або творчі конкурси – відбуватиметься з 12 по 20 липня, а ті, хто має проходити за результатами ЗНО, подають заяви до 26 липня. Замовлення ЗНУ складає не менше 10 держбюджетних місць на кожній спеціальності.

Надалі тим, хто вже зареєструвався у системі, важливо слідкувати за етапами вступної кампанії і бути на зв’язку із обраним для вступу вишем, аби не пропустити іспитів або творчих конкурсів та інших вступних випробувань, які триватимуть за графіком: з 17 по 26 липня проходитимуть творчі конкурси, з 21 по 23 липня – співбесіди, з 21 по 26 липня – вступні іспити. Враховані під час вступної кампанії й інтереси так званої категорії «квота – 2» (мешканці АР Крим), які вступатимуть на підставі співбесіди, надання їм рекомендацій на зарахування за держзамовленням відбудеться 24 липня до 12.00. Остаточні рейтингові списки рекомендованих на місця держзамовлення будуть оприлюднені вже 1 серпня, їх можна побачити на дошці оголошень біля навчального корпусу №2 або на сайті ЗНУ. Усі інші рейтинги, треба зазначити, нелегітимні і не виступають приводом для зарахування. 

Більшість абітурієнтів, які завітали цього дня до ЗНУ, представляють Запоріжжя та приміські райони, проте були й представники АР Крим, а також східних областей України. Вступники та їхні батьки, поділилися своїми враженнями. Григорій Григорян – випускник ЗОШ №52, має власний блог на YouTube і планує вступати на факультет журналістики. ЗНО хлопець також складав на базі університету, тож не тільки має уявлення про виш, а й захоплений ідеєю саме тут навчатися. Сьогодні він разом із старшим родичем приїхав вирішити питання юридичного характеру, адже претендує на пільговий вступ. Як і Марина Чорновецька (ЗОШ №72), яка відноситься до однієї з пільгових категорій, тому приїхала на консультацію до юристів разом із мамою. Дівчина пріоритет надала ЗНУ і тепер планує опанувати одну з біологічних спеціальностей.

Іншу інформацію дивіться на сайті ЗНУ за покликанням: https://web.znu.edu.ua/pk, або звертайтеся до фахівців за телефоном: (061) 289-12-68.

 


Олена Хлистун

Схожі новини