Доцент кафедри історії і теорії держави та права юридичного факультету ЗНУ Олексій Макаренков взяв участь у семінарі-практикумі з проблем кримінального права і процесу. Захід, організований експертами за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя», проходив у м. Києві 5-7 липня.
Під час тренінгу кожна правнича школа-учасник презентувала власні досягнення з використання інноваційних технологій в освітньому процесі та застосування перспективних методик передачі студентам практичних знань. У рамках семінару також відбулося обговорення проблем впровадження концепції, заснованої на досвіді юридичної освіти, та визначено шляхи заохочення студентської молоді у ній. Великий обсяг роботи учасники заходу виконали під час розробки моделі ігрової форми проведення кримінального провадження (criminal case): вони формулювали фабулу шляхом здійснення відбору основних фактів справи, розглядали свідчення учасників справи, основні гласні (негласні) розшукові дії на етапі досудового розслідування і судового слідства, процесуальні документи слідчого, прокурора, адвоката і судді, підбирали релевантні рішення ЄСПЛ (з проблеми презумпції невинуватості, щодо підстав утримання під вартою тощо), а також пропонували варіанти кваліфікації справи. Педагогічний досвід вищої школи допоміг їм окреслити засоби і способи посилення навчального ефекту – у рамках викладання курсів кримінально-правового циклу та суміжних йому юридичних дисциплін, була також розроблена концептуальна структура заснованого на досвіді та орієнтованого на практику навчального курсу з цих наук.
Участь у роботі семінару-практикуму допомогла представникам професорсько-викладацького складу десятки провідних правничих шкіл України поглибили свій досвід, здобути нові, а також вдосконалити вже напрацьовані навички у галузі інноваційних технологій викладання кримінального процесуального права України та інших суміжних дисциплін, ознайомлення молодих фахівців із роботою судових і правоохоронних органів. Окрім того, учасники сформулювали і ухвалили рекомендації щодо впровадження у систему юридичної освіти заснованих на досвіді навчальних курсів.
Залучення правничої школи Запорізького національного університету до роботи семінару, своєю чергою, вказує на визнання її значних актуальних теоретичних і практичних досягнень у галузі юридичної освіти, науки і практики. Висловлюємо щиру подяку організаторам Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» за організацію і підтримку цього заходу.
Юридичний факультет