Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Аспірант ЗНУ взяв участь у роботі міжнародної літньої школи з журналістики

Аспірант ЗНУ взяв участь у роботі міжнародної літньої школи з журналістики

Аспірант ЗНУ взяв участь у роботі міжнародної літньої школи з журналістики
17.07.2017 09:47 Все Головні новини Факультети Журналістики Університет академічна мобільність міжнародна діяльність літня школа

Для багатьох студентів й аспірантів ЗНУ літо – це час не лише для відпочинку, але й для самовдосконалення та додаткової освіти. Зокрема, вони активно беруть участь у міжнародних академічних програмах, підвищують свої професійні та мовні компетентності. Наприклад, днями до Запоріжжя з Німеччини повернувся аспірант другого року навчання спеціальності «журналістика», випускник факультету журналістики Ігор Самокиш. Майже два тижні він брав активну участь у роботі Літньої школи «Конфліктно-чуттєва журналістика» в рамках програми DAAD Ost-West-Dialog.

Стажування проходило на базі Інституту комунікаційних та медійних наук відділення журналістики Лейпцігського університету. Ініціаторами його проведення став Молдова-Інститут Ляйпціг (Moldova-Institut Leipzig, MIL).

У період із 2 по 12 липня в роботі літньої школи взяли участь 13 осіб: студентів, викладачів, журналістів та аспірантів. До групи увійшли дві представниці Молдови та по одній – із Німеччини та з Вірменії. Інші учасники школи були з різних регіонів України.

На них чекали різноманітні лекції, тренінги та семінари, так чи інакше пов’язані з розкриттям різних аспектів тематики конфлікту та його висвітлення у різних ЗМІ. Учасники школи дізналися, як сприймати, розуміти і висвітлювати інформацію щодо надзвичайних подій. Також багато уваги під час роботи школи її організатори приділяли вмінню проводити інтерв’ю з особами, які постраждали внаслідок природного чи техногенного катаклізму або військових дій і конфліктів. При цьому лекторами виступали журналісти-практики, медіа-тренери та експерти.

Ось що розповідає про міжнародну літню школу сам Ігор Самокиш: «Наше стажування розпочалося з Ляйпцігу. Окрім лекцій, на яких нам давали багато практичних завдань, ми відвідали редакцію місцевого телебачення MDR, Ляйпцігську школу мас-медіа та Європейський центр свободи преси і свободи слова. 

До речі, в Інституті Ляйпцігу також є місцева радіостанція – "Радіо Мефісто’’. Назва – то пряме посилання на трагедію В. Ґете "Фауст’’. Це – данина пам’яті відомого письменника, який навчався у Ляйпцігському університеті в 1765-1768 рр.

На радіо працюють студенти майже  усіх факультетів університету. Як нам розповіли, серед них є навіть… один майбутній дантист. Адміністрація навчального закладу ніяк не впливає на роботу молоді. Більше того, університет якраз і фінансує радіо. Працюють студенти тут заради задоволення (зарплати не отримують). А от студенти-журналісти залюбки включають напрацьовані матеріали до свого портфоліо.

Щороку вони обирають нового головного редактора. У Fm-діапазоні "Мефісто’’ мовить по чотири години на день. Проте, як нам розповіли в редакції, вони планують скоро розширити свою ліцензію і працювати 24/7.

Після Ляйпцігу нас перевезли до Берліну. Там на нас чекали екскурсії до редакцій "Німецької хвилі’’, "Taz’’, а також – нові тренінги та екскурсії до столичних музеїв. Зокрема, ми побували в Музеї Голокосту та на даху Бундестагу, звідки видно все місто.

Ми також зустрілися з представниками міжнародної організації "Репортери без кордонів’’ та обговорили з ними стан свободи преси у світі та в нашому регіоні зокрема».

Ігор зазначає, що враження від поїздки у нього залишилися виключно позитивні. Під час міжнародного стажування він познайомився з цікавими людьми, зустрівся з однодумцями. А ще, дізнався багато нової інформації, яку зможе використати як у практичній діяльності, так і під час написання своєї кандидатської дисертації.

До речі, ще під час навчання на 4 курсі факультету журналістики ЗНУ (2009-2010 рр.) Ігор скористався можливостями, які відкриває перед студентами розвиток академічної мобільності. Разом із двома іншими студентами – Павлом Коваленком та Євгенією Богдановою він проходив стажування у Технічному університеті міста Лулео (Швеція) на факультеті музики та медіа. На думку Ігоря, це сприяло поглибленню його знань та професійному становленню.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини