Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вшанували пам'ять відомого вітчизняного правника

У ЗНУ вшанували пам'ять відомого вітчизняного правника

21.02.2008 13:05

У цьому році видатному українському правознавцю, першому голові Конституційного Суду України Леоніду Юзькову виповнилося б 70 років. Провідні ВНЗ України, які готують майбутніх правників, провели до цієї дати низку заходів. Не залишився осторонь від вшанування пам’яті відомого науковця та практика в області конституційного права і юридичний факультет Запорізького національного університету.

Разом із Головним управлінням юстиції Запорізької області та Центром підвищення кваліфікації державних службовців та адміністрацією нашого університету представники юридичного факультету організували засідання круглого столу, присвячене 70-річчю від Дня народження першого голови Конституційного суду України Леоніда Петровича Юзькова. Це – перший із ряду заходів, які збираються проводити з цього приводу в нашому університеті. Так, наші студенти візьмуть участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції, присвяченій цій тематиці, на базі Київського національного університету імені Т.Шевченка, а в наступному місяці в ЗНУ відбудеться перша зимова школа з дослідження конституційного права, для участі в якій запросили студентів київських та одеських ВНЗ.

Головна мета, яку ставили перед собою організатори цього круглого столу – зробити доступним для студентів та молодих науковців інформацію про діяльність Конституційного Суду України – як єдиного органу конституційної юрисдикції, дослідити процес становлення інституту конституційної юстиції в Україні. А також простежити життєвий шлях та внесок у науку конституційного права доктора юридичних наук, академіка Академії правових наук України, члена Венеціанської комісії Ради Європи «за демократію через право», голови Наглядової Ради Української Правничої Фундації, члена Конституційної комісії, керівника робочих груп при підготовці проектів «Декларації про державний суверенітет України», Концепції нової Конституції України, двох офіційних проектів Конституції України, Закону України «Про Конституційний Суд України» та багато інших, у 1992 році – Першого голови Конституційного Суду України Л.П. Юзькова.

Перед учасниками круглого столу із привітальним словом виступили проректор з науково-педагогічної та наукової роботи, доцент Олександр Бондар, декан юридичного факультету, професора Тетяна Коломоєць, заступник начальника Головного управління юстиції Запорізької області Марина Інякіна та начальник відділу Головного управління юстиції Марина Кришталь. Усі вони відзначили важливість подібних заходів, а також побажали подальших успіхів молодим науковцям.

Магістр Марина Терегеря та другокурсниця Катерина Самойловська розповіли присутнім про «Життєвий шлях Л. Юзькова як визначної особистості та фундатора інституту конституційної юстиції України», а магістр Тетяна Кукурудз розкрила «Визначну роль Леоніда Юзькова у процесі розробки Конституції України та Декларації про державний суверенітет», а її однокурсниця Нурлада Мамедова висвітлила «Науковий внесок Л.П. Юзькова у становленні вітчизняного конституціоналізму». Магістр Діна Азральян зосередилась на «Ролі Леоніда Юзькова у становленні Конституційного Суду України – як єдиного органу конституційної юрисдикції». Наймолодша учасниця круглого столу - першокурсниця Інна Шадріна – розглянула «Співвідношення юрисдикції Конституційного та Верховного Суду України». А другокурсники Олег Світличний і Денис Базидевич зосередилися на «Актуальних проблемах Конституційного Суду України на сучасному етапі розвитку: порядок провадження та межі повноважень».

Підсумовуючи виступи учасників та дискусії, у яких взяли участь усі присутні, ведучий заходу – асистент кафедри конституційного та трудового права Ігор Зубко подякував їм за активність та ще раз відзначив важливу роль Леоніда Юзькова у становленні вітчизняного конституціоналізму. Крім того, викладачі, студенти та гості заходу мали змогу ознайомитися із виставкою книжок, присвячених біографії Леоніда Юзькова та актуальним проблемам конституційного права, організованою колективом Наукової бібліотеки ЗНУ.

Таміла ТАРАСЕНКО