У ЗНУ з робочим візитом побував Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Мартін Хаґстрьом

Сьомого серпня до Запорізького національного університету з робочим візитом завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні пан Мартін Хаґстрьом. Під час перебування в університеті почесний гість зустрівся з головою наглядової ради ЗНУ Миколою Фроловим, представниками адміністрації, викладачами та співробітниками вишу, аби обговорити перспективи розвитку шведського напряму міжнародної діяльності університету. Також для нього влаштували екскурсію навчальними корпусами і студмістечком вищого навчального закладу. Зокрема, він зміг побачити, як у ЗНУ проходить черговий етап цьогорічної вступної кампанії.
На зустрічі, крім голови наглядової ради ЗНУ Миколи Фролова, університет також представляли: проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук, декан факультету соціології та управління, професор Максим Лепський, начальник відділу міжнародних зв’язків Наталя Костенко, заступник декана з міжнародної діяльності ФСУ Ігор Кудінов та завідувач кафедри соціальної філософії та управління, професор Тарас Бутченко.
На початку зустрічі Микола Фролов розповів гостю про сьогодення та перспективи розвитку Запорізького національного університету. Він відзначив, що це – провідний вищий навчальний заклад Запорізького регіону, у якому навчається 12 тисяч студентів, а колектив викладачів і співробітників налічує близько 1300 осіб. Тут на 15 факультетах (13 – у Запоріжжі та по одному в Мелітополі та Кривому Розі) готують висококваліфікованих фахівців за 43 спеціальностями на бакалавраті та за 44 – у магістратурі.
Також Микола Олександрович наголосив, що зараз університет інтенсивно розвивається, а один із пріоритетних напрямків роботи для колективу ЗНУ – налагодження та посилення співробітництва з іноземними вищими навчальним і науковими закладами. Так, для підвищення академічної мобільності студентів і викладачів в університеті четвертий рік поспіль успішно реалізують Концепцію вивчення іноземних мов. Згідно неї, студенти всіх спеціальностей упродовж навчання в бакалавраті опановують іноземну мову.
Пан Мартін Хаґстрьом із великим зацікавленням вислухав розповідь про подальші плани колективу університету щодо міжнародної співпраці, зокрема участі в міжнародних грантових проектах. Він схвально відзначив успішне співробітництво ЗНУ та шведських вишів.
Так, у 2011 році під час реалізації на базі ЗНУ проекту Україно-швейцарського центру «Англійська для малюків» Університет м. Шьовде (University of Skövde) надавав нашим викладачам методичну підтримку. Не менш плідною виявилась співпраця ЗНУ з Лундським Університетом (м. Лунд, Швеція) у рамках реалізації проекту «Erasmus Humeria» (2012-2015 рр.). Крім того, у період 2007-2016 рр. науковці факультету соціології та управління ЗНУ взяли участь у 12 проектах від Шведського інституту (Стокгольм, Швеція).
Пан Посол запевнив, що Посольство Королівства Швеція зацікавлене в розвитку партнерства з країнами Східної Європи, зокрема з Україною. На його думку, досвід ЗНУ щодо участі у спільних проектах із шведським вишами надає йому перевагу в подальшій міжнародній співпраці.
Під час зустрічі йшлося про спільну проекту діяльність, академічний обмін студентам і викладачами, проведення міжнародних наукових заходів. Так, пролунала пропозиція щодо можливості організувати на базі ЗНУ масштабний міжнародний семінар, схожий на той, який провели у виші в травні 2017 року спільно з науковцями Нарвського коледжу Тартуського університету (Естонія).
Крім того, Мартіна Хаґстрьома зацікавила можливість навчати шведських студентів російської мови на базі філологічного факультету ЗНУ. Також учасники зустрічі розглянули такі можливі напрями співпраці, як робота з місцевими громадам, співпраця з математичним і біологічним факультетами університету, спільні розробки в галузі археології тощо.
Наприкінці зустрічі Микола Фролов запевнив, що днями на адресу Посольства Королівства Швеції в Україні надійде офіційний лист, у якому будуть викладені всі пропозиції щодо можливих напрямів співпраці ЗНУ та шведських вишів.
На згадку Микола Фролов вручив почесному гостю «Ювілейну книгу ЗНУ», у якій йдеться про минуле і сьогодення вишу. А Максим Лепський та Ігор Кудінов подарували гостю кілька наукових видувань – результат плідної праці вчених ФСУ.
Крім того, для пана Посла влаштували екскурсію навчальними корпусами і студмістечком ЗНУ. Він ознайомився з матеріально-технічною базою університету, дізнався про реалізацію програми енергоефективності та про благоустрій на території студмістечка.
Також він разом із Миколою Фроловим та іншими представниками вишу побував у кабінеті відповідального секретаря приймальної комісії Даміра Бікулова. Відвідувачам розповіли про основні етапи вступної кампанії, зокрема про особливості цьогорічного вступу до вищого навчального закладу.
Пан Мартін Хаґстрьом відзначив сучасне обладнання, практичне облаштування та красу студмістечка. Також він запевнив, що на нього приємне враження справив колектив ЗНУ. Пан Посол наголосив, що Швеція зацікавлена у співпраці з Україною в галузі освіти і науки. Він висловив сподівання на подальше плідне співробітництво науковців Запорізького національного університету з представниками освітянських кіл Швеції.
Таміла Тарасенко