Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У науковій бібліотеці ЗНУ влаштували виставку до Дня Незалежності України

У науковій бібліотеці ЗНУ влаштували виставку до Дня Незалежності України

23.08.2017 09:29 Все Головні новини Університет наукова бібліотека виставка

У новітній історії України є дата, яку можна назвати найважливішою: 24 серпня 1991 року. Саме вона стала точкою відліку, яка зафіксувала народження нової держави – незалежної і вільної України. Це була велика подія, яка дала українському народу можливість самому вирішувати свою долю.

У Запорізькому національному університеті з нагоди Дня Державного та 26 річниці незалежності України у холі Наукової бібліотеки ЗНУ презентували книжкові виставки, присвячені таким темам: «Україна. Від подиху століть до сьогодення», «Краса і велич символів державних», «Незалежність України. Хроніка поступу», «Україна: утвердження незалежної держави», «Моя Україна – єдина і вільна», «Славетні імена України», «Запоріжжя – це Україна».
На цих виставках представлені видання, які відображають історію нашого державотворення від найдавніших часів і до сьогодення.
Із життях видатних представників українського народу та їхніми численними здобутками, присвяченими становленню і процвітанню рідної кранїи, можна ознайомитися на книжковій виставці «Славетні імена України», де представлені біографії видатних діячів нашої держави – Івана Скоропадського, Володимира Винниченка, Павла Чубинського, Михайла Грушевського, Тараса Шевченка та інших.
Так, серед експонатів виставки – «Видатні постаті в історії України (IX-XIXст.): Короткі біографічні нариси. Історичні та художні портрети»: довід. вид. / В. І. Гусєв, В. П. Дрожжин, Ю. О. Калінцев, О. Г. Сокирко та ін. – К. : Вища школа, 2002. – 359 с.: іл. У книзі наведено біографічні відомості, стисло висвітлено суспільно- політичні погляди та роль і місце кожної особи в історичному розвитку України. Вміщено короткі історичні портрети громадських, політичних і культурних діячів України, починаючи від виникнення Київської Русі й до кінця ХІХ ст.
Також до її експозиції входить наукова розвідка Кульчицький С. В., Солдатенко В. Ф. «Володимир Винниченко» - К.: Видавничий Дім Альтернативи, 2005. - 376с.; іл.
Книга є першою політичною біографією одного із засновників УНР, видатного українського революціонера і великого письменника. Узагальнюючи досягнення вітчизняної науки та істориків діаспори, користуючись архівними документами, матеріалами преси, величезними за обсягом і тривалістю щоденниковими записами й усім творчим здобутком Володимира Винниченка, автори відтворюють постать і справи свого героя впродовж життя, показують його сильні та слабкі сторони. Могутня особистість Володимира Винниченка істотно позначилася на перебігу революційних подій 1917 – 1919 років. Велика увага в книзі приділяється періоду Української революції.
Крім того, тут ви можете ознайомитися з такою важливою роботою, як «Народжені Україною. Меморіальний альманах». У 2-х т. Т.1. - К.: Євроімідж, 2002. - 896с.: іл.
Меморіальний альманах «Народжені Україною» є продовженням серії видань «Золоті імена України». До книги увійшло близько тисячі персоналій про наших видатних співвітчизників різних національностей – державних, громадських і релігійних діячів, просвітників і науковців, діячів культури, мистецтва і спорту, які походженням, народженням або діяльністю пов’язані з Україною і стали славою та гордістю її народу.
Колектив наукової бібліотеки ЗНУ запрошує всіх небайдужих до вітчизняної історії і культури завітати до книгозбірні (навчальний корпус №2, перший поверх, вхід праворуч) та особисто ознайомитись із тематичним доробком, представленим на виставці.

Наукова бібліотека