Новини пресслужби ЗНУ / Новини / МОН України інформує про безвіз

МОН України інформує про безвіз

05.09.2017 13:55 Все Головні новини Університет міжнародні зв’язки академічна мобільність

На виконання розпорядження Міністерства освіти і науки України триває процес інформування наукових, науково-педагогічних працівників та студентів щодо прав та обов’язків громадян України в рамках запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом.

Нагадаємо, що від 11 червня 2017 року між Україною та ЄС почав діяти безвізовий режим. Завдяки реалізації цієї угоди, громадянам України дозволено короткотермінове перебування у державах-членах ЄС та інших державах-учасницях Шенгенської угоди. Для відвідування без віз тепер українцям відкриті 30 країн Європи: 26 із них – це члени Європейського союзу і 4 – асоційовані учасники Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Безвізовий режим не діє на територіях Об'єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, проте їх можна проїхати транзитом без оформлення візи.

Відвідувачі цих країн обов’язково повинні мати біометричний паспорт, поліс медичного страхування, страховку на автомобіль (у разі подорожі власним авто), знаходитися на території країн ЄС не більше 90 днів (за останні 180 днів). Окрім цього, потрібні додаткові документи, які підтверджують: мету поїздки, наявність місця проживання або бронювання готелю, достатній рівень фінансових коштів (не менше 50 євро на добу), зворотній квиток.

До вищевказаних країн на загальних підставах мають право в’їжджати всі громадяни України, в тому числі тимчасово окупованих АР Крим та ОРДЛО (окремих районів Донецької та Луганської областей). Кожна особа, зокрема діти віком до 16 років, повинна мати окремий паспорт. При цьому дитина, яка ще не досягла 16 років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів, піклувальників) та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними (за наявності відповідних документів). Фізична особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

Без віз країни ЄС зможуть відвідати всі громадяни, окрім тих, хто:

- перебуває у списку осіб, які становлять загрозу суспільному порядку, внутрішній безпеці цих країн тощо;

- перебуває у списку осіб, в’їзд яких, хоча б в одній країні ЄС, заборонений;

- осуджений в будь-якій країні-члені Шенгенської зони або ЄС за злочини, які передбачають кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі терміном мінімум на один рік;

- був депортований із країни (за нелегальне перебування тощо);

- не має усіх необхідних документів.

Новий режим поїздок надає право на безвізовий виїзд лише з приватною метою: туризм, відвідування родичів, пошук бізнес-партнерів, участь у семінарах, конференціях тощо. При цьому без візи не можливо: довгострокове навчання, стажування, працевлаштування, проживання, комерційна діяльність.

Зверніть увагу: порушення терміну перебування у країнах ЄС тягне за собою подальшу заборону в’їзду. Якщо про ризик перевищити дозволений термін перебування стало відомо після початку подорожі, Вам необхідно невідкладно звернутися до міграційних органів влади держави, де перебуваєте, – для отримання консультації та врегулювання Вашого міграційного статусу. У виключних випадках термін перебування може бути подовжено. Наприклад, у разі необхідності термінового лікування, стихійного лиха, виникнення інших непередбачених обставин.

Інформацію щодо оформлення біометричного паспорта та інше можна переглянути за покликанням:

Паралельно з безвізовим режимом продовжують діяти раніше укладені угоди: Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз (у тому числі при наявності паспорта старого зразка), Угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією.

Громадяни, які мають дійсні шенгенські візи, також можуть в’їжджати на територію ЄС упродовж усього терміну їхньої дії (серед іншого, за наявності дійсного закордонного паспорта старого зразка). Із правилами перетину кордону з ЄС і переліком необхідних для цього документів, які зазначені в «Шенгенському кодексі про кордони», можна ознайомитися за покликанням: http://europewb.org.ua/shengenskyj-kodeks-pro-kordony-umovy-v-yizdu-ta-spysok-suprovidnyh-dokumentiv-dlya-gromadyan-tretih-krayin/

Детальну інформацію про безвізовий режим з ЄС також можна знайти на сайті компанії «Відкрий Європу»: https://openeurope.in.ua/. Додаткову інформацію також можна подивитися тут: http://lowcostavia.com.ua/bezvizovi-krainy-dlia-ukrainy/

Безвізовий режим має сприяти підвищенню мобільності, розвитку ділових контактів, розширенню зони співробітництва в економічній, політичній, науковій, культурно-гуманітарній та інших галузях, а також – успішній інтеграції України в європейське співтовариство.

Ознайомтеся з детальною інформацією: