Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ перемогли в конкурсі проектів Посольства США в Україні

Представники ЗНУ перемогли в конкурсі проектів Посольства США в Україні

Представники ЗНУ перемогли в конкурсі  проектів Посольства США в Україні
06.09.2017 09:05 Все Головні новини Історичний факультет наукова діяльність міжнародна співпраця грантова діяльність проекти

Проект кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин історичного факультету ЗНУ став переможцем конкурсу Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Під час подачі документів на участь у грантовій програмі викладачі ЗНУ виступили представниками Запорізького обласного товариства дослідників історії та культури Центральної та Південно-Східної Європи. За підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні науковці Запорізького національного університету упродовж осені 2017 р. реалізовуватимуть проект «Інформаційна війна в сучасному медіапросторі: регіональний вимір та досвід антипропаганди для молоді».

В умовах сучасної інформаційної війни актуалізувалась необхідність напрацювання механізмів ідентифікації та ефективної протидії основним формам ідеологічної пропаганди (та антипропаганди) як однієї з основних комунікативних стратегій. Політична ситуація в сучасному суспільстві вимагає винайдення нових підходів до боротьби з пропагандою, що має істотний негативний ментальний вплив на побудову українського демократичного суспільства, а загалом загрожує існуванню України як соборної держави. На сьогодні є очевидним, що найбільш активною частиною населення лишається молодь, історичні, політичні та ідеологічні уявлення якої формуються значною мірою за рахунок впливу мас-медіа.

Саме Південно-Східний регіон (прикордонний з військовою зоною) України сьогодні є одним з епіцентрів боротьби інформаційних технологій. Тому так важливе розуміння, в першу чергу молодіжній аудиторії, що вона є об’єктом маніпулятивних атак. Корисними є вміння їх розпізнавати та форматувати власну антипропагандитську позицію.

Метою проекту є залучення молоді до вивчення досвіду пропаганди в історичному контексті, дослідження впливу сучасної пропаганди в Україні в регіональному вимірі, вироблення інструментів антипропагандистського впливу.

У процесі реалізації проекту планується проведення опитування серед різних фокус-груп, пошукова робота в мережі Internet, в матеріалах регіональної та всеукраїнської преси. А також – підготовка й проведення конференцій, тренінгів та майстер-класів, публікація матеріалів досліджень; розробка дидактичних матеріалів та поширення їх в інформаційних мережах (висвітлення на сайтах ЗНУ та Запорізького Центру дослідників Центральної та Східної Європи та створеної у рамках проекту групи на Facebook, та висвітлення у місцевих ЗМІ).

Науковці історичного факультету звертаються до представників гуманітарних спеціальностей (політологів, соціологія, журналістика) з інших факультетів ЗНУ, запрошуючи їх до участі в проекті та плідної співпраці.

 

Історичний факультет

 


Схожі новини