Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ був гідно представлений на конкурсі «SPORT STAR - 2017»

ЗНУ був гідно представлений на конкурсі «SPORT STAR - 2017»

ЗНУ був гідно представлений на конкурсі «SPORT STAR - 2017»
06.09.2017 16:38 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання Університет конкурс перемога нагородження спорт факультет фізичного виховання Економіко-правничий коледж

Напередодні Дня фізичної культури і спорту України, у кінотеатрі ім. О. Довженка відбулася урочиста церемонія нагородження переможців обласного конкурсу «SPORT STAR - 2017». Серед призерів та учасників змагання були й представники Запорізького національного університету.

Конкурс організували: Запорізька обласна державна адміністрація, обласне відділення Національного олімпійського комітету України та КЗ «Запорізька обласна школа вищої спортивної майстерності» Запорізької обласної ради. За результатами виступів спортсменів на міжнародних змаганнях, найбільш вагомих досягнень у професійній діяльності та в галузі фізичної культури і спорту у 2016-2017 роках визначили переможців у 14 номінаціях. Цього дня їм вручили грошові премії, грамоти та статуетки «SPORT STAR».

Участь в урочистостях взяли спортсмени, тренери, представники спортивних організацій та федерацій, які досягли кращих результатів у змаганнях із різних видів спорту, учні дитячо-юнацьких спортивних шкіл, представники закладів спортивного профілю та фізкультурно-спортивних товариств. Присутніх привітали представники Запорізької державної обласної адміністрації та Запорізької обласної ради: голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, заступник голови обласної ради Владислав Марченко, начальник управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА Наталія Власова. Вони вручили відзнаки і грамоти кращим представникам спортивної галузі Запорізького краю – за видатні досягнення та з нагоди Дня фізичної культури і спорту України.

Звертаючись до присутніх, Костянтин Бриль привітав їх із прийдешнім святом і подякував усім, хто докладає зусиль для виховання спортсменів, переможців чемпіонатів та олімпійських ігор і тим примножує спортивну славу України. У своєму зверненні до загалу він підкреслив: «Спортивною громадою нашого краю пишаються всі запоріжани. Влада регіону робить чимало для того, аби підтримувати наших спортсменів. Проте ми розуміємо, що вони потребують більш гідного ставлення, особливо зважаючи на їхні досягнення. Адже щоразу, коли на престижних чемпіонатах та змаганнях лунає гімн України та прізвища наших спортсменів, ми відчуваємо єдність і силу нашого регіону. Вважаю, що спорт – це найкраще, що може об’єднувати сильних та добрих людей. І нехай так буде й надалі!».

Багато перемог здобули запорізькі спортсмени, виступаючи в різних видах спорту. Європі та світу також відомі імена спортсменів – випускників і студентів Запорізького національного університету, їхніх тренерів і наставників.

Серед інших видатних спортивних діячів за багаторічну сумлінну працю та видатні спортивні досягнення були нагороджені представники Запорізького національного:

-         декан факультету фізичного виховання, Почесний працівник фізичної культури і спорту України, професор Микола Маліков, якому вручили орден «За заслуги перед запорізьким краєм» ІII ступеня – за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість справі, вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту у Запорізькій області та з нагоди 60-річчя від дня народження;

-         випускниця університету, волейболістка Валентина Давидова, яка у парі із Євгенією Щипковою вперше стали учасницями чемпіонатів світу та Європи з пляжного волейболу, – визнані переможцями в номінації «Краща команда з ігрових видів спорту»;

-         випускниця ЗНУ, майстер спорту України міжнародного класу, багаторазова чемпіонка світу та Європи з паралімпійських змагань, кавалер орденів «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів, легкоатлетка Марія Помазан – визнана кращою в номінації «Сильні духом», кращий спортсмен року;

-         відзначена у номінації «Сильні духом» як кращий тренер року і наставниця Марії Помазан – заслужений тренер України, старший тренер збірної команди України, випускниця університету (тоді – Запорізького державного педагогічного інституту) Тамара Едишерашвілі;

-         кращою спортсменкою року визнана студентка факультету фізичного виховання, майстер спорту України міжнародного класу з греблі на байдарках та каное, чемпіонка світу, багаторазова чемпіонка України, чемпіонка Європи 2017 року Людмила Бабак.

Головні нагороди призерам номінацій вручили видатні спортивні діячі та спортсмени Запорізького краю, серед яких також багато випускників ЗНУ, – голова Запорізького обласного відділення НОК Володимир Лобанов, олімпійський чемпіон, випускник ЗНУ Сергій Кушнірук (гандбол), заслужений тренер України Андрій Бондарчук (дзюдо), призерка олімпійських ігор та чемпіонка світу зі стрибків у воду, випускниця ЗНУ Олена Жупіна, олімпійська чемпіонка та чемпіонка світу зі спортивної гімнастики Ольга Стражева, учасниця олімпійських ігор, доцент кафедри фізичної культури і спорту ЗНУ Марія Синюгіна та головний тренер луганського футбольного клубу «Зоря» Юрій Вернидуб.

На заході також були присутні номінант конкурсу, випускниця Економіко-правничого коледжу ЗНУ, легкоатлетка Анастасія Бризгіна, доцент кафедри олімпійського та професійного спорту ЗНУ, президент Запорізької обласної федерації спортивної аеробіки та фітнесу Борис Кокарєв, учасниці жіночої волейбольної команди «Орбіта ЗНУ» та їхній тренер, старший викладач кафедри фізичної культури та спорту ЗНУ Сергій Попов.

Окрім того, гості та учасники свята змогли оглянути виставку «Спортивні досягнення Запорізького краю», фотогалерею запорізьких спортсменів – призерів та чемпіонів олімпійських ігор, взяти участь в «Автограф-сесії» (експрес-інтерв’ю та фотосесії).

 

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1737996172896435

 

Олена Хлистун

 

 

Схожі новини