
Днями у Києві творчим вуличним фестивалем розпочали низку заходів у рамках Українсько-німецького року мов. Серед інших урочистостей в столиці відбувся публічний онлайн урок німецької. У ньому також взяли участь представники Центрів німецької мови, партнерів Ґете-інституту, ще з чотирьох українських міст – Запоріжжя, Харкова, Одеси та Львова.
Метою таких заходів стала популяризація вивчення німецької українцями. Один із них – «Великий урок німецької мови», який підготували і провели представники Ґете-інституту. Його учасниками стали і фахівці Центру німецької мови, партнера Ґете-інституту, який діє на базі Запорізького національного університету: його керівник Юлія Романенко, викладачі курсів німецької мови Ольга Ріхтер, Наталія Шапочка, Карина Сосновська, Дар’я Яременко, Оксана Коркіна, а ще – понад тридцять слухачів, які навчатимуться у цьому році на курсах німецької мови.
На початку заняття відбулося пряме включення з урочистого фестивалю-відкриття Українсько-німецького року мов, що проходив на Контрактовій площі в Києві. До його учасників із привітаннями звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Ернст Райхель. У своєму зверненні посол відзначив, що німецька мова набуває популярності в Україні. Але для того, аби Україна стала привабливою для туристів із ЄС, треба розвивати цей освітній напрямок і поглиблювати знання з мови, культури, традицій один одного.
Продовжився захід прямою трансляцією уроку, який тривав 45 хвилин. Заняття проходило в режимі онлайн і його змогли побачити як співучасники – викладачі та слухачі Центрів у вищеназваних містах, так і учасники урочистостей на великому екрані, розміщеному на площі в Києві, або користувачі соціальних мереж (Facebook, YouTube). Практичне заняття мало на меті ближче познайомити українців із культурою Німеччини і специфікою німецької мови, продемонструвати комунікативні методики, які допомагають швидко засвоювати лінгвістичний матеріал, та загалом стимулювати інтерес української спільноти до вивчення німецької.
Під час уроку присутні вчилися вітатися та розповідати короткі відомості про себе. Зауважимо, що на сьогодні німецьку вивчають або володіють нею близько десяти тисяч українців. Загалом, великий інтерес до вивчення німецької на курсах, які пропонують відділення Ґете-Інституту, виявляє молодь, адже прагне навчатися або підвищувати свою кваліфікацію на базі європейських вишів.
Ті, хто знаходився під час заходів на площі Контрактовій у Києві, складали карту Європи з величезних пазлів, дехто грав у твістер, намагаючись знайти на мапі Німеччини окремі федеральні землі. Також учасники заходу збирали робота з конструктора на експериментальних майданчиках, відвідували ляльковий театр, презентацію книжок німецьких авторів, слухали композиції німецьких та українських виконавців, вчилися готувати традиційні німецькі страви на майстер-класах із кулінарії тощо.
Як повідомила Юлія Романенко, в рамках продовження заходів Українсько-німецького року на базі Центру німецької мови, партнера Ґете-інституту, зокрема в ЗНУ, планується з листопада розпочати реалізовувати новий проект – «Дитячий університет». Задля чого до Центру приїдуть представники німецьких вишів, які навчатимуть німецької учнів українських шкіл – на предметних заняттях із біології, хімії тощо.
Олена Хлистун