
Дванадцятого вересня на біологічному факультеті ЗНУ для першокурсників провели презентацію діяльності Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених та познайомили їх із життям на факультеті. Також організатори заходу запросили студентів 1 курсу поповнити лави молодих науковців університету.
Участь у зібранні взяли першокурсники денного відділення біологічного факультету, яких у цьому році тут нараховується близько сімдесяти. Перед ними виступили представники факультету: декан Людмила Омельянчик та її заступники (із наукової, міжнародної та виховної роботи) – Віра Копійка, Олена Бойка та Вікторія Яранцева, а також голова НТСАДМВ факультету Наталія Грома. Вони коротко познайомили учасників заходу із напрямами діяльності факультету, розповіли про наукову роботу, яку проводять біологи ЗНУ та окреслили додаткові переваги, які отримують учасники наукового товариства.
Із привітаннями до нових членів великої родини біологів університету звернулася декан Людмила Омельянчик. Вона розповіла про організацію навчання на факультеті та напрями діяльності його кафедр, яких тут п’ять, а також звернула увагу присутніх на особливості навчального процесу та на організацію роботи в електронній освітній системі Moodle.
Про перспективи навчання і стажування на базі закордонних ВНЗ йшлося у зверненні Олени Бойкої, яка займається організацією міжнародної діяльності на факультеті (разом із представниками відділу міжнародних зв’язків ЗНУ). Вона також запросила молодь приєднатися до учасників English Speaking Club, який діє на факультеті вже другий рік поспіль, і керівником якого виступає Олена Анатоліївна. Заняття розпочинаються вже з наступного понеділка (о 14.30). Спілкування представників клубу дозволяє не тільки поглибити теоретичні та практичні навички з англійської мови, а й опанувати англійську професійну мову з біологічного напряму, підготуватися до участі у міжнародних наукових заходах та програмах.
Діяльність, досягнення і переваги учасників НТСАДМВ біологічного факультету окреслила його голова Наталія Грома. Сьогодні на факультеті діє 12 проблемних наукових груп на базі різних кафедр (окрему презентацію їхньої діяльності для студентів біологічного факультету планують провести на початку жовтня). Кураторами наукових напрямів та заходів, які проводяться на факультеті, виступають доцент кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Віра Копійка та доцент кафедри хімії Вікторія Генчева. Упродовж навчального року на факультеті відбувається ціла низка подій, у яких беруть участь також студенти-науковці, – це регіональні та міжнародні конференції, круглі столи, виставки (досить популярна щорічна виставка-конкурс із ландшафтного дизайну) тощо. Окрім того, молодь факультету бере участь у наукових та конкурсних заходах (профільні конкурси, олімпіади тощо), які проходять на базі інших українських, а також закордонних вишів. Таким чином, одна з переваг факультету полягає в тому, що молоді науковці отримують визнання вже у роки навчання у виші, знайомляться та обмінюються досвідом із представниками наукової спільноти як вітчизняної, так і міжнародної, здобувають рейтинги для отримання стипендії (бюджетники) та бали для вступу у магістратуру, а також розширюють свій кругозір, подорожують тощо. Зокрема, на власному прикладі керівник факультетського наукового товариства згадала, яким цікавим та результативним для неї та ще двох студенток був минулорічний конкурс – Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи».
Наприкінці заходу фахівці факультету провели анкетування першокурсників – за результатами профорієнтаційної діяльності, запросили приєднатися до групи НТСА у соціальних мережах, а також роздали новачкам візитівки із потрібною для них інформацією та вирішили інші організаційні питання. Нагадаємо, що до 15 вересня студенти університету ще мають змогу подати електронні заяви на поселення у гуртожитки.
Наостанок присутніх на засіданні запросили взяти участь у природничому фотоконкурсі-виставці «Світ через об’єктив», підсумки якого визначать вже 12 жовтня. Нагородження переможців відбудеться на урочистостях з нагоди Дня біологічного факультету, який у цьому році святкуватиме свій 30-річний ювілей.
Олена Хлистун