Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші відбулося засідання Науково-методичної ради

У виші відбулося засідання Науково-методичної ради

20.09.2017 14:57 Все Головні новини Науково-методична рада наукова робота освітній процес проектна діяльність Концепція вивчення іноземних мов

Дев’ятнадцятого вересня, вперше в цьому навчальному році, в Запорізькому національному університеті відбулося засідання Науково-методичної ради. Захід проходив під керівництвом її голови, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та його заступника, керівника навчального відділу Людмили Нестеренко. Під час засідання учасники – голови факультетських науково-методичних рад усіх факультетів – визначилися із пріоритетними напрямками роботи на 2017-2018 н.р. Також вони розглянули низку організаційних питань, вирішення яких створить можливість для більш ефективного науково-методичного забезпечення освітнього процесу в ЗНУ.

На початку зібрання голова Науково-методичної ради Олександр Гура привітав усіх учасників та висловив сподівання на плідну й результативну співпрацю з ними упродовж навчального року. Він відрекомендував аудиторії нових членів ради: голову НМР юридичного факультету, доцента кафедри кримінального права та правосуддя Ірину Єну. Голову НМР факультету фізичного виховання, доцента кафедри медико-біологічних основ фізичної культури та спорту Валентину Голець та голову НМР математичного факультету, доцента кафедри комп’ютерних наук Олену Пшеничну. Усі присутні одностайно затвердили новий склад ради на цей навчальний рік.

Також Людмила Нестеренко висловила пропозицію включити до складу ради начальника відділу моніторингу якості освіти і ліцензування Марину Томченко. Це рішення, зокрема було зумовленим необхідністю реалізації концепції внутрішньої системи контролю за якістю освіти. На сьогодні це питання набуло особливої актуальності, адже наявність такої системи контролю за якістю освіти у виші регламентована нинішнім Законом України «Про вищу освіту».

Крім того, учасники заслухали доповідь Людмили Нестеренко щодо затвердження плану роботи науково-методичної ради на 2017-2018 н.р. Особливу увагу вони приділили визначенню пріоритетних напрямів діяльності на всіх факультетах вишу в цьому навчальному році в контексті науково-методичного забезпечення освітнього процесу. Зокрема, доповідач – проректор Олександр Гура наголосив на необхідності подальшого розвитку та впровадження в життя Концепції вивчення іноземних мов, яка вже успішно реалізується в ЗНУ упродовж 4 років. Так, йшлося про те, що з наступного семестру на всіх факультетах планується ввести курси з елементами викладання окремих тем іноземними мовами, які будуть вести самі викладачі цих факультетів. А в перспективі – про розробку цілих освітніх модулів чи курсів іноземним мовами, які зможуть за бажанням обирати для вивчення студенти. Для цього планується створення при Науково-методичній раді спеціального центру, діяльність якого координуватиме відповідальний за реалізацію концепції завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслав Іваненко. Завдяки цьому, викладачі факультету іноземної філології зможуть отримувати необхідні методичні поради під час розробки таких курсів.

Не менш важливий напрям розвитку ЗНУ учасники наради окреслили в проектній діяльності, а саме в участі представників вишу в міжнародних освітніх і наукових академічних програмах, створенні викладачами усіх кафедр грантових заявок тощо. Саме з успішною реалізацією грантових проектів науковці вишу пов’язують його майбутнє, а також вихід освітнього процесу на якісно новий рівень, адже до написання та реалізації грантових програм планують залучити студентів та магістрантів.

Також під час Науково-методичної ради обговорили необхідність розвивати таку форму контролю за якістю освіти, як ректорські контрольні роботи. Минулого року вони вже успішно пройшли апробацію. А цього року їх планують ввести у першому та другому семестрі на всіх факультетах.

До того ж, Олександр Гура наголосив на необхідності активізації зворотного зв’язку зі студентами. Зокрема, йшлося про важливість того, аби студентська молодь обов’язково оцінювала навчальні курси після їхнього прослуховування та складання підсумкової форми контролю.

Крім того, Людмила Нестеренко висвітлила в своєму виступі таке питання, як удосконалення нормативної бази освітнього процесу в ЗНУ. Своєю чергою, учасники заходу у зв’язку з цим обговорили необхідність модернізації форм зовнішнього і внутрішнього контролю якості освіти у виші. До наступної Науково-методичної ради усім охочим запропонували внести на загальний розгляд пропозиції щодо змін до Положення про освітній процес у виші.

Також під час ради розглянули низку організаційних питань щодо оновлення навчальних програм, моніторингу забезпечення освітнього процесу навчальними і методичними посібниками.

Після завершення засідання науково-методичної ради її голова подякував присутнім за плідну роботу. Він висловив переконання, що цей навчальний рік буде багатим на здобутки для колективу університету.

Таміла Тарасенко