У ЗНУ досліджують актуальні проблеми фізичного виховання, спорту, фізичної реабілітації та туризму в сучасних умовах життя

21 вересня на базі факультету фізичного виховання ЗНУ розпочала свою роботу V Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми фізичного виховання, спорту, фізичної реабілітації та туризму в сучасних умовах життя», яка буде тривати два дні.
Організаторами цієї конференції традиційно виступили представники факультету фізичного виховання ЗНУ. Для участі в конференції свої тези доповідей надіслали більше 50 науковців (студентів та викладачів) не тільки нашого вишу, але і інших вишів України.
З привітальним словом від імені ректорату до всіх учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Звернувшись до учасників, він закликав їх розвивати науку, працювати над втіленням своїх наукових досліджень у практику задля стабільності і процвітання нашої держави. Також він побажав учасникам творчої академічної наснаги, наукових досягнень, плідної і результативної роботи, розвитку і розширення наукових зв’язків.
Під час урочистого відкриття заходу декан факультету фізичного виховання ЗНУ Микола Маліков відзначив, що ця міжнародна наукова конференція стала вже традиційною для факультету, а представлена актуальна тематика доповідей потребує наукових методів і підходів, які будуть сприяти розвитку науки України і змінам в державі. Крім того, він відзначив важливість партнерства факультету фізичного виховання з іншими вишами. Декан факультету наголосив на тому, що ця конференція має не тільки теоретичний, але і прикладний характер, тому всі наукові пропозиції зможуть бути реалізовані в подальшому.
Під час пленарного засідання перед присутніми виступили з доповідями: к.мед.н., доцент Національного університету водного господарства та природокористування Микола Майструк, к.н. з фізичного виховання і спорту, доцент Київського національного торгівельно-економічного університету Тетяна Самоленко, д.мед.н., професор Євгеній Михалюк, к.мед.н., доцент Микола Сурмило.
Крім того, участь у конференції взяли інші науковці: к.пед.н., спеціаліст вищої категорії Мелітопольської ЗОШ № 1 Наталія Ідрісова, к.н. з фізичного виховання і спорту, доцент Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту Юлія Борисова, д. мед.н., професор Національного університету водного господарства та природокористування Ігор Григус, к.пед.н., доцент ЗНУ Олександр Притула, д.пед.н., професор Анатолій Конох, к.пед.н., доцент Лариса Безкоровайна та інші.
У доповідях учасників конференції йшлося про відновлення функції зовнішнього дихання у хворих на ХОЗЛ з допомогою фізичної реабілітації, професійну підготовку вчителів фізичної культури на сучасному етапі, фізичну терапію болей в нижній частині спини, мультидисциплінарний підхід методами біологічної медицини, вплив рухового режиму на функціональний стан ветеранів спорту, а також про національні види боротьби на теренах України, стан та перспективи їх розвитку, особливості професійної підготовки майбутніх фахівців з туризмознавства у вищих навчальних закладах та інше.
Їх наукові дослідження викликали неабиякий інтерес серед учасників конференції. Так, зокрема, олімпійська чемпіонка к.н. з фізичного виховання і спорту, доцент Київського національного торгівельно-економічного університету Тетяна Самоленко підготувала цікаву презентацію, присвячену теоретичним та практичним аспектам проведення курсів підвищення кваліфікації тренерів, подарувала факультету власну монографію, поділилась власними враженнями про участь у курсах підвищення кваліфікації тренерів у Казахстані та побажала молоді досягати поставлених цілей і здобувати перемоги.
Далі робота учасників конференції подовжилася за такими секційними напрямками, як: «Фізичне виховання різних груп населення. Особливості та перспективи розвитку регіонального туризму. Психолого-педагогічні, соціологічні, економічні, філософські аспекти фізичної культури, спорту і туризму»; «Сучасний стан, проблем та перспективи розвитку фізичної терапії та ерготерапії. Медико-біологічні та психолого-педагогічні аспекти збереження здоров’я людини»; «Актуальні аспекти олімпійського, параолімпійського та професійного спорту».
Тематика наукових робіт учасників конференції була досить різноманітна і була присвячена, зокрема: оздоровчому плаванню, моделюванню процесу фізичного виховання школярів, мовленнєвій культурі майбутнього учителя фізичної культури, вивченню показників фізичного розвитку і функціональних можливостей учнів різних статевих груп, впливу секційних занять з футболу на фізичний стан дітей середнього шкільного віку, зарубіжному досвіду викладання ерготерапії, інноваційним заходам фізичної реабілітації дітей молодшого шкільного віку з порушеннями постави, психологічним аспектам фізичної культури і спорту, медичним проблемам допінгу у спорті, аналізу сучасного стану розвитку ветеранського спорту, особливостям антропометричних показників легкоатлетів та іншим питанням.
Відзначимо, що матеріали будуть опубліковані у збірнику «Вісник Запорізького національного університету. Фізичне виховання та спорт», затвердженому як наукове фахове видання в галузі «Фізичне виховання та спорт».