Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ прозвітували про остаточні підсумки цьогорічної вступної кампанії

У ЗНУ прозвітували про остаточні підсумки цьогорічної вступної кампанії

У ЗНУ прозвітували про остаточні підсумки цьогорічної вступної кампанії
28.09.2017 09:07 Все Головні новини Вчена рада вступна кампанія-2017 приймальна комісія

Під час чергового засідання Вченої ради перед представниками колективу університету прозвітував відповідальний секретар приймальної комісії Запорізького національного університету Дамір Бікулов. Він окреслив особливості цьогорічної вступної кампанії до нашого університету і відзначив основні чинники, які вплинули на кількість абітурієнтів, які вступили на перший курс бакалаврату, старші курси та до магістратури ЗНУ. Крім того, доповідач висловив пропозиції щодо організації профорієнтаційної діяльності представників вишу та підготовки вступної кампанії на наступний рік. Його виступ став своєрідним підсумком трирічної каденції роботи приймальної комісії університету у її теперішньому складі.

Загалом, Дамір Тагірович охарактеризував цьогорічну вступну кампанію як досить вдалу. Зокрема, він навів такі характеристики вступу-2017: до вишу подали заяви на 1 курс близько 11 тисяч осіб, із них 10,5 тисяч – на денну форму навчання. У підсумку на бакалаврат вступили 1 565 абітурієнтів. На 2-3 курси – 630 осіб. До магістратури – близько 1 650 осіб.

Уже традиційно найбільшу кількість заяв подали абітурієнти, котрі вирішили навчатися на факультет іноземної філології, на другому місці – вступники на факультет фізичного виховання (на «Туризм» і «Готельно-ресторанну справу»), на третьому місці – факультет соціальної педагогіки та психології (спеціальність «Дизайн»).

Також він нагадав, що нещодавно в університеті завершилася додаткова сесія вступного набору на освітні рівні бакалавра та магістра (на базі здобутих освітніх та освітньо-кваліфікаційних рівнів) на вакантні місця ліцензованого обсягу. Абітурієнти подавали заяви на зарахування на перші курси, на старші курси (2 або 3 курс) факультетів університету, а також до магістратури. За результатами цієї сесії студентами вишу в 2017-2018 навчальному році стали ще близько 280 осіб.

Це – не тільки воїни, які проходять курс реабілітації після поранень, або продовжують нести службу у збройних силах України, а й вдови загиблих захисників Вітчизни, видатні спортсмени. Зокрема, першокурсницею факультету фізичного виховання тепер є Інна Арбузова (тхеквондо) – учасниця Дефлімпійських ігор, які нещодавно відбулися у місті Самсун (Туреччина).

Так, на старші курси вступили четверо студенток, які є вдовами загиблих захисників України. Добре відоме у Запоріжжі ім’я одного з них – це Богдан Завада, на честь якого названа одна з вулиць міста Запоріжжя. Ще п’ятеро жінок вступили на підготовчі курси університету. Адміністрація вишу має намір надати їм можливість навчатися за рахунок держбюджетних коштів.

Також він наголосив, що цього року для абітурієнтів, що вступали на 1 курс університету, надали 309 місць державного замовлення (для порівняння, у 2015 році таких місць було 450). Одразу було реалізовано 270 місць. Решта місць розподілена серед осіб, що належать до пільгових категорій, серед яких – учасники антитерористичної операції на Сході України, діти учасників АТО, діти-сироти, інваліди І і ІІ груп та інваліди дитинства.

На адресу Міністерства освіти і науки України від Запорізького національного університету надійшло 9 клопотань щодо додаткового виділення бюджетних місць. Міністерство пішло на зустріч вишу, тож, завдяки цьому нам виділили ще 83 місця держзамовлення.

Дамір Бікулов зазначив, що ЗНУ зробив цього року найбільш численний набір серед вищих навчальних закладів Півдня України. Для порівняння, в університеті кількість поданих заяв – 11 123, кількість зарахованих осіб на освітній ступінь бакалавра на базі повної загальної середньої освіти – 1 541. У Запорізькому національному технічному університеті подали 6 801 заяв, а зарахували 1 172 осіб, у Запорізькій державній інженерній академії 1 190 заяв та 146 зарахованих.  На його думку, одна із причин успіху – вдала профорієнтаційна робота уподовж минулого навчального року.

До складнощів цьогорічної вступної кампанії він відніс збій в роботі електронної системи подачі заявок, через який усі комплекти документів члени приймальної комісії перевіряли особисто. Також ускладнила роботу відсутність на початку вступної кампанії усталеної форми подачі документів на сільський коефіцієнт у сільських радах, через що деякі абітурієнти не змогли скористатися цією пільгою.

Під час ухвалення резолюції члени Вченої ради ухвалили силами керівництва факультетів під керівництвом Даміра Бікулова розробити та внести до МОН України пропозиції до Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2018 році. Крім того, в ухваленій одностайно резолюції йдеться про забезпечення кадрового складу та матеріально-технічної бази роботи приймальної комісії в наступному році.

В.о. ректора Олександр Бондар подякував доповідачу за плідну працю очолюваному ним підрозділу.

 

Таміла Тарасенко

Олена Хлистун

 


 

 

Схожі новини