Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На вченій раді йшлося про підсумки та перспективи ліцензування й акредитації спеціальностей

На вченій раді йшлося про підсумки та перспективи ліцензування й акредитації спеціальностей

На вченій раді йшлося про підсумки та перспективи ліцензування й акредитації спеціальностей
28.09.2017 13:23 Все Головні новини Університет освітній процес ліцензування й акредитація спеціальностей Вчена рада

Ліцензування й акредитація спеціальностей – важливий складник методологічного забезпечення освітнього процесу у вищому навчальному закладі. Саме тому в Запорізькому національному університеті велику увагу приділять вчасному та в повному обсязі виконанню цих вимог Міністерства освіти і науки України. Під час засідання Вченої ради університету проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков прозвітував перед представниками колективу вишу про результати ліцензування та акредитації у минулому, 2016-2017, навчальному році та завдання у цій галузі діляьності на 2017-2018 навч. рік.

Зокрема, у своєму виступі він навів статистичні дані щодо динаміки загального ліцензованого обсягу університету за останні кілька років. Для порівняння, у 2014 році у ЗНУ цей показник становив 5446 осіб, минулого року – 5971, а у 2017 році –7935. При цьому за вказаний період помітно зросла кількість ліцензованих місць в магістратурі у 2015 р. – 1153, у 2016 р. – 1438, а у 2017 р. – 3312. Проректор зазначив, що минулого року акредитацію пройшли 18 із 83 спеціальностей, які на сьогодні існують у виші. Крім того, в університеті продовжили термін дії 12 сертифікатів терміном на 10 років.

Володимир Волков навів перелік нових, щойно відкритих, спеціальностей в університеті. Це – «Інформаційні технології» (бакалаврський рівень), «Освіта/Педагогіка», «Культура і мистецтво», «Управління та адміністрування», «Цивільна безпека» (магістерський рівень) і «Публічне управління та адміністрування» (третій, освітньо-науковий рівень).

При цьому доповідач наголосив, що серед 9 спеціальностей, які, виходячи із кількості поданих заяв, користувалися в цьому році найбільшою популярністю серед вітчизняних абітурієнтів, 8 відкриті на базі ЗНУ. Це, на його думку, свідчить про те, що університет намагається оперативно реагувати на виклики часу та забезпечувати своїм студентам сучасну якісну освіту.

Крім того, Володимир Петрович навів порівняльні показники цьогорічного ліцензованого обсягу та фактичного набору в усіх галузях знань, що діють у ЗНУ. За результатами його виступу низці факультетів порадили посилити профорієнтаційну роботу упродовж навчального року задля успішного проходження вступної кампанії у 2018 році. Доповідач окреслив коло завдань, які стоять перед університетом щодо подальшої акредитації та ліцензування спеціальностей.

Головуючий на Вченій раді ЗНУ в.о. ректора Олександр Бондар запропонував учасникам засідання проголосувати за проект резолюції. У цьому документі, зокрема йшлося про необхідність розширити інформаційну базу сайту відділу моніторингу якості освіти і ліцензування необхідними нормативними документами щодо ліцензування та акредитації спеціальностей у зв’язку з переходом подачі ліцензійних справ на електронних носіях. До того ж, у резолюції йдеться про важливість проаналізувати стан та економічні можливості і розробити наскрізні програми освітніх рівнів молодший бакалавр-бакалавр-магістр-доктор філософії за фахом із метою прискореного переходу коледжів на програми підготовки молодших бакалаврів. У резолюції приділили увагу такому питанню, як розробка плану розширення умов та урізноманітнення форм роботи з абітурієнтами у навчальних закладах міста й області. Для цього потрібно створити опорні гуртки у школах міста зі спеціальностей за якими здійснюється підготовка в університеті. Для успішного проведення чергового набору абітурієнтів до вишу необхідно на виконання Ліцензійних умов установити критичну межу набору абітурієнтів не нижчою 50% від ліцензованого обсягу.

Крім того, в університеті потрібно провести чергову акредитацію спеціальностей, термін дії сертифікатів яких закінчується 01.07.2018 року, а саме: 022 «Дизайн» (Мелітопольський факультет), 054 «Соціологія», 101 «Екологія» та 011 «Науки про освіту».

Присутні на заході одностайно ухвалили цю резолюцію.

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

 

 

 

Схожі новини