Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті науковці і студенти обговорили норми антикорупційного законодавства

На юридичному факультеті науковці і студенти обговорили норми антикорупційного законодавства

На юридичному факультеті науковці і студенти  обговорили норми антикорупційного законодавства
29.09.2017 14:44 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет освітній процес круглий стіл

Двадцять дев’ятого вересня на базі юридичного факультету Запорізького національного університету провели засідання круглого столу, у якому взяли участь провідні науковці факультету та студенти різних курсів і слухачі магістратури. Під час заходу його учасники обговорили різноманітні аспекти питань, пов’язаних із проблематикою застосування та тлумачення окремих норм антикорупційного законодавства.

Модератор заходу – заступник декана юридичного факультету, професор Павло Лютіков наголосив на особливій актуальності цього засідання. Він підкреслив, що майбутнім правникам необхідно поглиблено ознайомитися з цим питанням ще під час навчання у виші.

Науково-викладацьку спільноту факультету на заході представляли завідувач кафедри адміністративного та господарського права, професор Валерій Колпаков, професор цієї кафедри Семен Стеценко, професор кафедри конституційного та трудового права Ілля Сквірський іі доцент кафедри кримінального права та правосуддя Михайло Ларкін.

Під час заходу його учасники, зокрема обговорили питання, пов’язані з обмеженнями щодо одержання подарунків державними службовцями. Також вони розглянули поняття «конфлікт інтересів», що може виникнути при роботі в одному закладі чи організації близьких родичів, тощо.

Під час дискусії Михайло Ларкін висвітлив проблему притягнення до кримінальної відповідальності осіб, що порушують антикорупційне законодавство.

Семен Стеценко у своєму виступі наголосив на тому, що на сьогодні в Україні необхідне підсилення профілактичного напрямку роботи, спрямованого на загальну превенцію у цій галузі права.

Своєю чергою, Валерій Колпаков зауважив, що втілення законодавства в цій галузі права має спиратися на міцне, розроблене науковцями підґрунтя. Саме такий підхід, на думку вченого, має підвищити ефективність не лише правотворчого процесу, але й застосування правових норм у цій галузі. Цю тезу цілком підтримали всі присутні на заході.

Наприкінці засідання студенти-учасники круглого столу запевнили, що така форма роботи не лише цікава, але й дуже пізнавальна. Вони подякували за можливість отримати поглиблені знання з важливого для них питання викладачам факультету, а також його декану Тетяні Коломоєць, завдяки чиїй ініціативі відбулося засідання круглого столу.

 

Таміла Тарасенко

 

 

Схожі новини