Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики зустрілися з німецьким письменником та журналістом Інго Петцом

02.10.2017 13:35 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики освітній процес міжнародна діяльність зустріч

Нещодавно в ЗНУ провели зустріч студентів представників факультету журналістики з почесним гостем вишу – німецьким журналістом-фрілансером і письменником Інго Петцом. Темою зустрічі її учасники обрали журналістські стандарти.

Перше, на чому наголосив у своєму виступі гість, це те, що журналіст має подавати об’єктивну і достовірну інформацію. Він зазначив, що краще попередньо перевірити інформацію, ніж швидко опублікувати її, а потім виправляти помилки. «Те, що ти бачив на власні очі або почув, не завжди може бути об’єктивним», – зазначив він.

Другий важливий критерій роботи професіонала, на його думку, – це точність і прозорість. Довіра є головним продуктом роботи справжнього журналіста, тож у тому випадку. коли він її втрачає, сама його робота може опинитися під питанням.

«Проблема нашої професії полягає в тому, що вона не має торгової марки. Кожен може називати себе журналістом, писати блог, публікувати щось, але не все те, що називають журналістикою, є нею насправді, –зазначив він. – Пропаганда теж може імітувати журналістику. Багато відомих медіа цитують експертів, які наспрадві не є експертами. Тому перед журналістом лежить відповідальність, він має, зокрема верифікувати експерта, що заслуговує на довіру».

Під час зустрічі гість зупинився на деяких історичних етапах розвитку журналістики, аби показати, наскільки змінилася потреба суспільства в інформації.

Інго Петц у своєму виступі приділив увагу і стереотипам у журналістській діяльності. Він наголосив, що емоційне сприйняття когось може призвести до необ’єктивного висвітлення подій.

Студенти-учасники заходу мали змогу поставили йому свої запитання журналісту та вступити з ним у дискусію.

Наприкінці зустрічі майбутні фахівці дійшли висновків, що журналістські стандарти в Україні та Німеччині дуже подібні. Вони подякували Інго Петцу за те, що він завітав до них та поділився своїм досвідом і знаннями.

Олександра Старцева,

студентка факультету журналістики