Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Громадські слухання з обговорення стану гуманітарної сфери регіону

Громадські слухання з обговорення стану гуманітарної сфери регіону

26.02.2008 20:10

26 лютого у Запорізькому національному університеті відбулися Громадські слухання з обговорення стану гуманітарної сфери регіону, організовані Запорізькою обласною державною адміністрацією. До почесних гостей заходу увійшли заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов, голова постійної комісії з питань науки, освіти та культури облради Валентина Сватьєва, перший проректор ЗНУ Федір Турченко та начальник обласного управління культури та туризму Лариса Сізінцова.

Захід спрямований на визначення напрямків розвитку області у сфері гуманітарних питань. Усі тези, викладені на заході, будуть узагальнені з метою підписання пропозицій, які увійдуть до загальнодержавної концепції розвитку гуманітарної сфери.

Звертаючись до присутніх, Федір Турченко наголосив, що йому як історику із значним досвідом відомо, що багато проблем в гуманітарній сфері країни зародилося ще кілька десятиріч тому. Більшість з них не були вирішені протягом цього часу, що ускладнило нинішню ситуацію. На Запоріжжі, на думку Федора Григоровича, є кілька знакових об’єктів, які дозволять підняти наш край на гідний рівень в сфері гуманітарної та культурної роботи, але ми традиційно «спіткаємося» через проблему фінансування. Не може не турбувати стан навколишнього середовища у регіоні, і це питання пов’язане із самосвідомістю кожного з нас. У ЗНУ ведеться робота по створенню науково-виробничого комплексу «Екологія», в його діяльності будуть залучені провідні науковці в галузі охорони навколишнього середовища, представники промислових гігантів області, представники ЗОДА.

Микола Фролов підкреслив, що головним пунктом у виступах кожного із присутніх мають бути конкретні пропозиції. Він також зазначив, що в нашому регіоні існує потужна інфраструктура в галузі освіти, охорони здоров’я, культури, виховання, підтримки дитини. Все це необхідно активно розвивати, тим більше, що чітко прослідковується позитивна динаміка. З-поміж інших питань Микола Фролов наголосив на необхідності термінових змін у принципах роботи усіх навчальних закладів (з огляду приєднання до Болонської конвенцію та переходу на незалежне тестування).

У ході слухань окреслено такі питання: недостатній доступ громадськості до історичної інформації; необхідність збільшення фінансування музеїв (особливої уваги потребують виїзні експозиції в райони); нагальна потреба розвитку бібліотечної мережі у селах, де книжковий фонд не оновлюється 20 років, не проводяться ремонти; проблема із підготовкою педагогічних кадрів, які випускаються із вищих навчальних закладів (за словами директора однієї із шкіл району, такі спеціалісти більшою мірою зорієнтовані на теорію, але не готові професійно працювати із дітьми, не мають необхідної практики) тощо.

Олена СКОК