Проектні менеджери вишу визначили обсяги роботи на рік та обговорили нагальні питання розвитку проектної діяльності

Десятого жовтня, у ЗНУ відбулося друге в цьому навчальному році робоче засідання проектних менеджерів університету. Координатором заходу виступила начальник відділу проектної діяльності Наталія Коваленко.
Наталія Коваленко наголосила, що першочерговим завданням, визначеним керівництвом вишу та відділом проектної діяльності, у поточному році є розширення меж проектної діяльності та залучення до участі у цій роботі якомога більшого числа викладачів і студентів. З цією метою, поряд із планово-звітною формою, буде запроваджено нову форму організації проектної діяльності, яка передбачає постійний аналіз і відбір різноманітних міжнародних і вітчизняних грантових програм, ознайомлення із відібраними пропозиціями керівництва й викладачів саме тих факультетів, які можуть брати участь у цих програмах, та подальше формування і затвердження наказом складу робочої групи з написання проекту за обраним грантом, координатора проекту та термінів написання і подання проекту. Така форма організації проектної діяльності в ЗНУ сприятиме її активізації та зробить її більш ефективною і результативною.
Під час першого тематичного засідання свою доповідь підготувала проектний менеджер біологічного факультету Олена Бойка. У виступі на тему «Проблеми подання грантових заяв у природничих науках та можливі шляхи їх подолання» вона зазначила головні критерії відбору проектів у грантах природничого напряму, серед яких: сучасні ідеї та розробки; наявність відповідного обладнання; наявність фахівців, відомих за кордоном; наявність публікацій саме за темою проекту за останні 5 років; наявність закордонних установ-партнерів; наявність власних коштів для проведення частини досліджень. Олена Анатоліївна окреслила також головні проблеми на шляху отримання грантів та напрямки їх вирішення. Зокрема, це – обмежена кількість грантових пропозицій у порівнянні з гуманітарними науками, недостатній рівень володіння іноземними мовами, застаріле технічне обладнання та обмежена кількість устаткування для виконання досліджень. Одним із напрямків вирішення цього питання є співробітництво з Запорізьким державним медичним університетом та іншими українськими ВНЗ у проведення спільних досліджень.
Учасники також обговорили проект наукової бібліотеки ЗНУ «Оpen Space Library» (Відкритий простір бібліотеки) і визначили можливості залучення грантового фінансування.
Досвід роботи та напрацювання представників різних факультетів будуть обговорюватися під час наступних засідань.
Олена Хлистун