Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся семінар «Фонди ЄС: можливості фінансування індивідуальної мобільності молодих науковців та докторантів»

У ЗНУ відбувся семінар «Фонди ЄС: можливості фінансування індивідуальної мобільності молодих науковців та докторантів»

У ЗНУ відбувся семінар «Фонди ЄС: можливості фінансування індивідуальної мобільності молодих науковців та докторантів»
18.10.2017 15:54 Все Головні новини Навчальний семінар для молодих науковців

Вісімнадцятого жовтня у Запорізькому національному університеті був проведений навчальний семінар «Фонди ЄС: можливості фінансування індивідуальної мобільності молодих науковців та докторантів», організований  Центральноєвропейською Академією Навчань та Сертифікації (CEASC) спільно з Запорізьким національним університетом за підтримки Запорізької міської ради, Консалтингової компанії "Eurostar.Agency", Університету Суспільних наук (UNS) та компанії Consulting Group 2027.

Відзначимо, що основною метою семінару є ознайомлення учасників з можливостями фінансування індивідуальної мобільності молодих науковців та докторантів фінансовими інструментами ЄС.

Зустріч відкрив перший проректор, в.о. ректора ЗНУ Олександр Бондар, який привітав учасників семінару, побажавши всім плідної роботи та набуття практичного досвіду.

Спікером на семінарі виступив президент Фундації CEASC, консультант з написання проектів до Європейських структурних фондів, фахівець із євроінтеграції, бізнес-тренер Микола Смолінський, який має великий досвід викладання у вищій школі і тренерський досвід 11 років. Він розповів про можливості реалізації проектної діяльності та кар’єри для науковців в рамках європейського освітнього простору за допомогою можливостей, які відкриває фундація CEASC. Ця структура розпочала свою діяльність в 2005 році в Польщі і на сьогодні має більше 20 офісів в Україні, один з яких знаходиться в Запоріжжі – проект «Освіта без кордонів» (www.proekt-obk.com). Так, зокрема, фундація CEASC працює в різних напрямках, серед яких: школа освітніх консультантів, робота в системі вищої освіти з вишами партнерами (подвійні бакалаврати, магістратури), співпраця університетів в рамках стажувань ERK, публікація наукових статей в міжнародному науковому збірнику, викладання українськими професорами у польських вишах різних дисциплін у форматі «visiting», цикли семінарів і тренінгів, індивідувальна мобільність науковців, програма Erasmus + для середньої та професійно-технічної освіти, програми післядипломної освіти («Стандарти ISO та управління через якість TQM», «Управління європейськими проектами в фінансовій перспективі ЄС»), проекти для малого та середнього бізнесу, які повинні відповідати вимогам міждисциплінарності та втілюватись згідно із запитами підприємців та бізнесу (наприклад, стажування за кордоном, семінари, тренінги, консалтинг).

Також під час семінару учасники мали змогу дізнатись про особливості функціонування системи індивідуальної мобільності, а саме: як підготувати проектну заявку, які параметри конкурсної документації, як обрати стратегію, як написати проект, враховуючи власні цілі і реальність його реалізації та інше. Треба відзначити, що подача заявок і підписання грантових угод відбувається в електронному форматі. Також специфікою європейських фондів є циклічність програм та індивідуальних грантів, на які періодично можна подавати свої заявки для участі. Крім того, оцінює заявки команда фахівців, яка розглядає певні частини проектної заявки (проблематику, методологію, очікувані результати, відповідність пріоритетам ЄС та інше) та оцінює заявку за загальною кількістю балів, визначаючи рейтинг.

Важливим аспектом у цьому сенсі є мова написання проектних заявок, яка не повинна містити складних, спеціалізованих термінів і бути зрозумілою для нефахівців і для  перекладу, а сам проект повинен нести певний позитивний результат.

Розглянули учасники зустрічі і типи проектів: м’які (орієнтовані на інституції),  тверді (інвестиційні – спрямовані на покращення матеріально-технічної бази) та проекти, спрямовані на індивідуальну мобільність науковців.

Науковцям детально пояснили можливості Інструменту індивідуальної мобільності MSCA  та Horizon 2020 (Горизонт 2020), серед пріоритетів яких інноваційні навчальні програми, міжсекторна співпраця, просування цікавих і зручних умов праці та працевлаштування, поширення результатів дослідження, формування позитивного іміджу професії науковця, індустріальне лідерство, досконала наука, розвиток інфраструктури. Також  учасників зустрічі проінформували про сфери наукових інтересів,  форми співпраці, алгоритми і процедури аплікування, відбору науковців, фундаментальні вимоги,  цілі, характеристики, очікувані результати різних типів конкурсів за програмами MSCA (ITN, RISE, IF, NIGHT, COFUND),  Horizon 2020, Joint Research Centre та  інші можливості праці в науково-дослідницьких, фінансованих проектах ЄС.

 
 

Олена Переверзєва