Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті розпочався курс лекцій від чеського науковця

На економічному факультеті розпочався курс лекцій від чеського науковця

30.10.2017 10:48 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет курс лекцій грантові програми стажування

Двадцять восьмого жовтня на економічному факультеті Запорізького національного університету розпочався курс лекцій від Олексія Кириченка, к.е.н., доцента, докторанта CERGE-EI та Карлова Університету (Прага), молодшого наукового співробітника Інституту економіки Академії наук Чеської Республіки. Олексій Олександрович навчався, викладав та проходив стажування за кордоном; захистив дисертацію та отримав ступінь кандидата економічних наук; проходив стажування за програмою Fulbright Scholar Program; докторант (PhD) в CERGE-EI & Graduate Teaching Fellowship.

На початку лекції декан економічного факультету, д.е.н., професор Алла Череп познайомила студентів з програмою перебування докторанта CERGE-EI та Карлова Університету (Прага) Олексія Кириченка на економічному факультеті ЗНУ. Вона зазначила, що студенти економічного факультету мають унікальну можливість слухати лекції науковця європейського рівня та побажала студентам отримати максимальну користь від такої співпраці.

Курс лекцій – «Основи прикладного економетричного аналізу», який триватиме півтора місяця, розрахований на студентів 3-го курсу спеціальностей «фінанси та кредит», «облік і аудит» економічного факультету. Навчальний курс за західними стандартами адаптований для українських студентів.

Метою дисципліни є забезпечення студентів необхідними знаннями та напрацювання відповідних практичних навичок, необхідних для здійснення повномасштабного, економетричного аналізу. Увага приділятиметься проблемам, що призводять до порушень класичних припущень методу найменших квадратів, таких як мультиколінеарність, гетероскедастичність, автокореляція, помилки у специфікації моделі.

Обмін навчальними матеріалами між студентами та викладачем, а також значною мірою і спілкування буде здійснюватися за допомогою веб-сайту SHOWBIE – www.showbie.com - це зручний веб-сайт для - збору домашніх завдань від студентів, - обміну різними учбовими матеріалами (домашніми завданнями, слайдами лекцій, додатковими матеріалами), - проведення дискусій, обговорення питань та вирішення проблем.

Перша лекція була присвячена ознайомчій інформації про стипендіальні програми та гранти, якими можуть скористатися студенти та отримати можливість навчатися та проходити стажування за кордоном.

Олексій Олександрович розповів про його науковий досвід та наукові знання, які він здобув, навчаючись за кордоном завдяки стипендіальним програмам. Також Олексій Кириченко розповів, що він був класичним випускником в часи змін, коли важко було отримувати жаданні знання, тому що в бібліотеках не було книжок і складно було обрати професію, коли зовсім немає необхідної інформації, але жага до знань була великою. Щоб отримати грант на навчання, а потім і можливість викладання за кордоном Олексій Кириченко відправляв безліч заявок на отримання грантів. Хоча спочатку не все вдавалося, він досяг того, чого так хотів. Олексій Олександрович отримав грант на стажування в UC Berkley за програмою Fulbright Scholar Program, докторант в (PhD) в CERGE-EI & Graduate Teaching Fellowship. Можливість викладання в Запорізькому національному університеті також надана за грантовою програмою.

Однією з ключових тез доповіді був вислів: «Не потрібно здаватися навіть після десятка відмов на участь у гранті. Будьте наполегливими і все вийде!».

Безцінною була інформація про гранти, стипендіальні програми та можливості, які є доступними для студентів, від Олексійя Кириченка, людини, яка успішно пройшла цей шлях. Студенти ЗНУ надзвичайно цінують досвід співпраці з викладачами, які мають європейський підхід до навчання. У багатьох студентів економічного факультету з’явилося бажання спробувати себе в науковій роботі та отримати досвід знань за кордоном.

Вікторія Калінчук,
Оксана Тищенко