Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На День абітурієнта у виші розповіли про особливості вступу-2018

На День абітурієнта у виші розповіли про особливості вступу-2018

На День абітурієнта у виші розповіли про особливості вступу-2018
30.10.2017 14:36 Все Головні новини День відкритих дверей профорієнтація

Двадцять дев'ятого жовтня в ЗНУ провели масштабний університетський захід для абітурієнтів та їхніх батьків – День абітурієнта. Його організаторами стали представники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування за участі приймальної комісії вишу та за підтримки ректора університету. До ЗНУ цього разу завітали понад триста старшокласників міських шкіл та районних навчальних закладів Запорізької і найближчих до неї областей у супроводі рідних та вчителів.

На початку зустрічі усіх присутніх привітав голова Наглядової ради ЗНУ Микола Фролов. Він коротко презентував досягнення вишу в галузі академічної освіти та розповів про розвиток тих напрямів, які виводять університет на рівень європейських стандартів. Так, за його словами, зараз тут навчаються близько 12,5 тисяч студентів, фахову підготовку яких здійснюють представники висококваліфікованого професорсько-викладацького складу – понад 90 докторів наук, професорів та близько 460 кандидатів наук, доцентів. У виші розвивається студентське самоврядування і триває цікаве молодіжне життя, протягом навчального року відбуваються заходи, які дозволяють всебічно розвиватися талановитим хлопцям та дівчатам. Окрім того, студенти – мешканці інших міст – забезпечуються місцями для проживання в студентських гуртожитках ЗНУ. Також студентська молодь може повноцінно відпочити улітку в університетському спортивно-оздоровчому таборі «Славутич» у Кирилівці.

Кульмінацією свята стало вручення нагород переможцям ректорських олімпіад. Цей проект був започаткований в університеті торік. Він дозволяє найталановитішим і цілеспрямованим абітурієнтам не тільки отримати додаткові бали для вступу, а й певну суму грошової винагороди – за умови вступу в ЗНУ. Ці кошти, наприклад, ті студенти, які вступили на навчання за контрактом, мають шанс витратити на оплату першого семестру навчання. Тож цього разу вперше відбулося урочисте нагородження переможців профільних ректорських олімпіад та конкурсу «Веселі старти: абітурієнт – 2017». І їх переможці вже стали студентами перших курсів. Під гучні оплески присутніх Микола Фролов вручив премії:

- за 2 місце – Христині Журжі (журналістика) та Микиті Панченку (історія України);

- за 3 місце – Євгенії Челікіній (математика), Марії Боковій (історія України), Андрію Кучерявому (французька мова), Антону Бурлакову (журналістика), Євгенії Кіртоці (економіка) та Яні Жур (хімія).

Переможцями спортивного конкурсу стали Анна Поправка та Олександр Пунов.

Усі вони висловили вдячність за надану їм можливість виявити свої здібності. Також переможці надали цінні поради майбутнім вступникам: докладати усіх можливих зусиль, аби успішно навчатися, а також – слідкувати за сайтом новин ЗНУ, де можна дізнатися про усі події та багато іншого корисного для себе. Наступного року також відбудуться профорієнтаційні заходи у рамках проекту «Абітурієнт» – Кубок ректора «Веселі старти: абітурієнт-2017», «Ректорські олімпіади за профілем» та «One day at university». До них запросили долучитися всіх охочих – тих, хто прагне підвищити свої шанси на вступ.

Аби зорієнтувати абітурієнтів на правильний вибір спеціальності, успішне проходження зовнішнього незалежного оцінювання та вдалий вступ до ВНЗ, перед присутніми виступили начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська та відповідальний секретар приймальної комісії Дамір Бікулов. Вони звернули увагу на умови вступу, які передбачені правилами у 2018 році, етапи вступної кампанії та розповіли про заходи, які здійснюватимуться на базі ЗНУ для успішного складання абітурієнтами ЗНО.

Так, виступаючі наголосили, що основна сесія ЗНО у наступному році триватиме з 22 травня по 14 червня за графіком, вказаним на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Як і цього року, абітурієнтам треба буде вчасно зареєструватися і створити свій електронний робочий кабінет (2-12 червня). У ЗНУ на допомогу їм працюють підготовчі курси, до яких ще можна приєднатися усім охочим, хто не встиг ще цього зробити. Вже з грудня починає працювати консультаційний пункт із питань ЗНО, а до кінця лютого усі вступники мають встигнути зареєструватися у пункті реєстрації для проходження зовнішнього незалежного оцінювання. На базі університету можна не тільки отримати всі необхідні консультації та реальну допомогу в реєстрації документів, але й пройти безкоштовні пробні тренінги з різних предметів, які традиційно заплановано на березень наступного року. Також присутніх запросили взяти участь у пробних тестуваннях, які на базі ЗНУ проводить Український центр оцінювання якості освіти, аби випробувати свої сили та можливості. Крім того, упродовж року відбуваються різноманітні профорієнтаційні заходи як на базі університету, так і на базі шкіл області.

Фахівці вишу також порадили обрати 3-4 предмети у рамках ЗНО, що дозволить підвищити можливості абітурієнта під час вибору спеціальності. А вже консультанти університету нададуть усім, хто завітає до консультаційного центру та до приймальної комісії, необхідну допомогу.

Увагу присутніх закцентували також на особливостях організації і проведення ЗНО-2018, вимогах до сертифікатів, процедурі нарахування балів, особливостях проведення творчих конкурсів та творчих заліків тощо, а також відповіли на запитання. За консультаціями порадили звертатися до каб. № 204 (навчальний корпус № 2).

У рамках заходу відбулася презентація спеціальностей і факультетів, яку представили учасникам зібрання студенти різних факультетів університету. Своє пісенне вітання вступникам подарувала учасниця вокальної студії «Кантилена» центру культури ЗНУ Євгенія Пашитнєва.

Після завершення загальної частини учасникам зібрання запропонували відвідати факультети, до яких ті мають намір вступити. Присутнім представили деканів факультетів, після чого відбулася зустріч абітурієнтів із завідувачами кафедр та представниками студактиву.

Зокрема, декан ФІФ Галина Морошкіна, її заступник з виховної роботи Ніна Захарова, завідувач кафедри романської філології і перекладу Ірина Шаргай та інші розповіли про традиції цього факультету, яким вже понад 50 років, представили особливості освітнього процесу та можливості паралельного навчання за кордоном для студентів. У рамках круглого столу зі студентським активом факультету відбулася розмова про переваги навчання студентів ФІФ, а також вони відповіли на запитання абітурієнтів.

Цього дня серед гостей вишу була старшокласниця Запорізького академічного ліцею Олександра Дьяченко: «Я не вперше на заході, який організовує ЗНУ. Була учасницею ігор на економічному факультеті ‘’Що? Де? Коли?’’. Дуже сподобалося. Проте прагну навчатися на творчій спеціальності – опановувати акторську майстерність або журналістику. Адже змалку займаюся танцями, пишу вірші, навчалася у музичній школі тощо. ЗНУ обиратиму як пріоритетний виш, адже мене влаштовує якість навчання тут, проте не відкидаю можливості подавати документи й у інший».

Аліна Бугаєва із ЗНВК № 68 прийшла на профорієнтаційну зустріч із конкретною метою – аби визначитися із спеціальністю. Адже до цього не замислювалася, який фах бажає отримати. Однак, орієнтується на економічні напрями. З інформацією щодо Дня відкритих дверей Аліна ознайомилась на сайті університету, коли цікавилася пропозиціями запорізьких вишів.

Усі абітурієнти-учасники заходу подякували його організаторам за корисну інформацію й можливість ближче познайомитись з університетом.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1796752293687489

 

Олена Хлистун
 

 

 

Схожі новини