Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Класи Школи Конфуція зібрали в ЗНУ охочих вивчати китайську мову

Класи Школи Конфуція зібрали в ЗНУ охочих вивчати китайську мову

Класи Школи Конфуція зібрали в ЗНУ  охочих вивчати китайську мову
31.10.2017 14:01 Все Головні новини Школа Конфуція Міжнародна діяльність освітній процес Школа Конфуція

Розвиток та зміцнення багатовекторних міжнародних зв’язків, підвищення академічної мобільності викладачів і студентів, використання досвіду іноземних провідних вищих навчальних і наукових закладів на сьогодні – серед пріоритетів Запорізького національного університету. У жовтні цього року колектив вишу впевнено вийшов на якісно новий рівень міжнародної співпраці: із 18 жовтня на базі університету розпочали свою діяльність класи Школи Конфуція. Варто відзначити, що вперше у Запоріжжі представники всіх вікових груп отримали можливість вивчати китайську мову та культуру на професійному рівні, із залученням носіїв мови, які мають досвід роботи з іноземцями.

Варто нагадати, що це стало можливим завдяки візиту голови Наглядової ради Запорізького національного університету, професора Миколи Фролова  та проректора з науково-педагогічної роботи, професора Володимира Волкова до Анхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Анхой, Китай). Під час офіційного візиту до китайського вищого навчального закладу представників адміністрації ЗНУ відбулося укладання договору про співпрацю між вишами з його ректором Ван Лунем терміном на 5 років із подальшою пролонгацією.

Відповідно до цього документа, у 2017-2018 навчальному році на базі Запорізького національного університету розпочали свою роботу класи Школи Конфуція для різних вікових груп. Від початку в статуті Школи було прописано, що до числа слухачів класів входитимуть молодші школярі, учні старших класів, студенти і дорослі, зацікавлені у вивченні китайської мови.

Зокрема, на базі ЗНУ вже створили дві групи слухачів віком від 7 до 13 років і від 13 до 17 років, а також – чотири групи для дорослих. Усього на сьогодні на курсах навчаються 55 осіб. До речі, варто відзначити, що можливістю опановувати китайську мову скористалося чимало викладачів і студентів Запорізького національного університету. Вони вдячні адміністрації вишу за надану можливість вивчати одну із мов міжнародного спілкування, що особливо актуально на сьогодні в контексті глобалізаційних процесів у світі.

За словами голови Наглядової ради ЗНУ Миколи Фролова, це – лише початок плідного співробітництва між університетами. Перш за все, варто відзначити, що цей документ є угодою не лише між двома вищими навчальними закладами, адже цей освітній проект із 2018 року контролюватиметься штаб-квартирою Інститутів Конфуція Центрального уряду Китаю. Тож можна вважати, що ця угода – міжнародна, й Анхойський педагогічний університет (АПУ) є уповноваженою особою від Китайської Народної Республіки. Діяльність класів Інституту Конфуція спрямована на зміцнення українсько-китайського співробітництва, перш за все, у галузі освіти. Вони мають сприяти розвитку вивчення китайської мови, культури, традицій та взаємопорозумінню між двома народами.

Перший етап, пов'язаний зі створенням класів Школи Конфуція на базі нашого університету, регламентується Статутом Інституту Конфуція, який є уніфікованим для всіх його представництв у світі. На сьогодні триває формування нових груп слухачів. Однак уже розпочато освітній процес для тих, хто прагне вивчити китайську.

Як повідомив директор Школи Конфуція у Запоріжжі від ЗНУ, проректор Володимир Волков, статут цієї навчальної установи передбачає з боку китайської сторони забезпечення освітнього процесу методичними матеріалами, виділення викладачів із досвідом викладання іноземцям, можливість складання кваліфікаційного екзамену з китайської мови, надання консультаційних послуг у процесі ознайомлення з культурою та традиціями цієї країни тощо.

Крім того, представники Китаю братимуть дієву участь в організації заходів із мовного та культурного обміну і стажування слухачів курсів, викладачів і студентів Запорізького національного університету та Анхойського педагогічного університету. Варто відзначити, що ЗНУ, своєю чергою, надає для цього співробітництва площі, матеріально-технічну та іншу ресурсну базу.

За поточне управління класами Інституту Конфуція відповідає спеціальна рада, створена з представників китайської та української сторін. До її складу входять: ректори ЗНУ та АПУ, по два кандидати від кожного з університетів та один китайський громадянин, який братиме участь у роботі ради на громадських засадах. При цьому для паритетності умов управління призначається два виконавчих директори класів Школи Конфуція. Рада має широкі повноваження, спрямовані на розробку навчальних планів та планування кошторису. Також вона має контрольні функції щодо їхнього виконання, планування витрат і видатків у межах виділеного обома сторонами бюджету.

Наприкінці кожного поточного року у штаб-квартиру Інституту Конфуція буде представлятись звіт про адміністративну, освітню та іншу діяльність. Рада визначає оцінку якості освітнього процесу та збирається не менше двох разів на рік для прийняття та узгодження рішень щодо подальшого розвитку діяльності цієї організації.

Нагадаємо, що Інститут Конфуція – це міжнародна інформаційна платформа, яка має на меті презентувати Китай в усьому світі. Конфуціанство існує вже 25 століть та є ефективним засобом для згуртування людей як у межах однієї нації, так і у міжнаціональних об’єднаннях.

Конфуціанство передбачає на певному етапі його вивчення, що людина стає добропорядною та благородною. Цей етап розвитку досягається через перетворення сміливості в мужність, гуманності в поміркованість, а поміркованості в мудрість. Тож головна мета цього вчення – формування особистості через освіту. Саме тому ця міжнародна організація має назву Інститут Конфуція.

За словами проректора з науково-педагогічної роботи, професора Володимира Волкова, виходячи із завдань, які стоять перед класами Школи Конфуція, на сьогоднішньому етапі китайська сторона виділила викладача для організації освітнього процесу.

Так, 12 жовтня до ЗНУ прибула викладач Ген Ліпін – декан Інституту російської філології Анхойського педагогічного університету. Вона має 23-річний досвід роботи за фахом та досвід викладання в Школах Конфуція в багатьох країнах світу. 18 жовтня відбулися установчі збори зі слухачами курсів, а зараз уже тривають заняття, які слухачі класів оцінили як інформаційно насичені та цікаві.

Швидший розвиток позицій та виконання планових завдань щодо відкриття класів Інституту Конфуція з 18 жовтня 2017 року ставить перед представниками університету завдання у стислі терміни виконати роботи щодо адміністрування Школи. У Запорізькому регіоні Інститут Конфуція створений вперше. Зокрема, це передбачає використання досвіду Інститутів Конфуція в Києві, Одесі та Харкові.

Варто відзначити, що термін вивчення китайської мови на базі цих класів, – три роки. Для підтвердження щорічних результатів передбачається складання кваліфікаційних екзаменів на ступінь знання на рівні HSK, який підтверджуватиметься фахівцями штаб-квартири Інституту Конфунція.

«Важливим, із нашої точки зору, – наголосив проректор Володимир Волков, – є залучення до навчання в Інституті Конфуція шкільної молоді та студентства як найбільш динамічної та прогресивної частини суспільства. Це важливо для популяризації китайської мови та культури в Україні, подальшого поглиблення співпраці між двома державами і народами».

Наступним етапом діяльності класів Школи Конфуція стане візит 24-26 листопада до ЗНУ представників китайської сторони. До складу комісії увійдуть: керівник Анхойського педагогічного університету Гу Дяшань, професор Інституту російської філології, професор Ву Шихонг, декан коледжу АПУ Сан Кінгзон, директор офісу розвитку і планування АПУ Ван Ган і віце-директор цього офісу Ду Юн, а також декан коледжу територіального розвитку Анхойського педагогічного університету Су Кін.

Під час їхнього візиту відбудеться урочисте відкриття Школи Конфуція. Також учасники міжнародної зустрічі підіб’ють підсумки перших занять її слухачів, а також визначаться із перспективами подальшої співпраці. Зокрема, вже зараз представники обох вишів заважають перспективним розширення співпраці та спільної підготовки студентів різних спеціальностей як із ЗНУ, так і з китайського вишу.

Також у планах освітян через рік, після підбиття підсумків діяльності класів Школи Конфуція при ЗНУ відкрити на базі університету Інститут Конфуція.

 

Схожі новини