Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ пройшов конкурс патріотичної пісні та поезії серед учнівської молоді

У ЗНУ пройшов конкурс патріотичної пісні та поезії серед учнівської молоді

У ЗНУ пройшов конкурс патріотичної пісні та поезії  серед учнівської молоді
01.11.2017 10:30 Все Головні новини Університет культурно-масова подія Дозвілля Конкурс патріотичне виховання профорієнтація

Днями в Запорізькому національному університеті відбувся І міжрегіональний конкурс патріотичної пісні та поезії «Слався, рідно Україно». Його учасниками стали обдаровані діти та учнівська молодь Запорізької і Дніпропетровської областей (школярі та студенти коледжів, закладів професійної освіти).

Засновником і організатором конкурсу стало Запорізьке обласне об’єднання громадян «Союз ветеранів прикордонних військ» за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації і Запорізького національного університету. Голова Наглядової ради вишу Микола Фролов особисто підтримав ідею проведення конкурсу на базі університету.

Захід присвятили 73-ій річниці визволення України від фашистських загарбників. Нагадаємо, що 28 жовтня 1944 року наша Батьківщина була звільнена від нападників і цю урочисту дату вписано до календаря національних свят. Учасники конкурсу вшанували пам’ять тих, хто повернувся з війни і потім брав участь у розбудові країни, і тих, хто залишився на полі битви, добра згадка про кого буде завжди жити в серцях сучасних поколінь. Не забули й про героїв, які загинули у війні, що зараз відбувається на Сході України, тих, хто саме в цей час, зі зброєю у руках захищає суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. Учасники конкурсу побажали їм скорішої Перемоги та поклали квіти до пам’ятника прикордонників усіх поколінь.

Головним завданням конкурсу, яке ставили перед собою його організатори, стало утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження історичної пам’яті про доленосні події у сучасній українській історії та сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у колі учнівської молоді, формування шанобливого ставлення до національних цінностей. Серед іншого, захід сприяв популяризації вокального та літературного мистецтва як одного із складників української культури, а також залученню до цього процесу творчих, обдарованих дітей та молоді. У його рамках також відбулася презентація Запорізького національного університету перед майбутніми абітурієнтами.

Відкрив свято його головний координатор, заступник голови Запорізького обласного об’єднання громадян «Союз ветеранів прикордонних військ», завідувач кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами ЗНУ Олександр Лепьохін. На конкурс також завітали почесні гості: головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Галина Прийменко, декан економічного факультету, професор, почесний прикордонник Алла Череп, голова Дніпропетровської обласної Асоціації прикордонників Сергій Болсуновський та його заступник Олександр Соколов, а також – ветерани-прикордонники із Запоріжжя, Оріхова, Бердянська, Дніпра, Першотравенська, Синельникова. У їхньому числі – діючі прикордонники Бердянського прикордонного загону сержант Артем Гончаренко, молодші сержанти Кирило Пашкевич (випускник магістратури ЗНУ) та Данило Грамович.

У своїх зверненнях вони подякували організаторам конкурсу, а його учасникам побажали яскравих перемог. Голова Запорізької обласної ветеранської організації прикордонників Сергій Вітвіцький передав привітання присутнім від імені голови комітету громадської організації «Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників» генерал-лейтенанта у відставці Анатолія Макарова.

Загалом у конкурсі взяли участь 58 осіб віком від 7 до 17 років із дев’ятнадцяти міст і районів Запорізької та Дніпропетровської областей. Змагання проходили у двох номінаціях – вокал і поезія, за трьома віковими категоріями – молодша група (7-9 років), середня (10-14 років) і старша (15-17 років). До конкурсної програми увійшли пісні та вірші українською мовою.

Оцінювали конкурсантів журі у складі голови – лауреата Всеукраїнських конкурсів «Червона рута», «Перлини сезону», обласного заходу «Зорепад», багатьох міжнародних конкурсів, керівника вокальної студії «Віва» Оксани Радченко і членів журі, Відмінників освіти України – фахівців із вокалу вищої категорії, вчителів-методистів Вікторії Карван та вчителя музики Іскандера Макаєва.

За підсумками конкурсу Дипломами першого ступеня були нагороджені:

- в номінації «вокал»: молодша група – Каміла Арсенян (Запорізька ЗОШ I-III ступенів № 78), середня група – Ігор Завгородній (Молочанська ЗОШ I-III ступенів), старша група – Аліна Подоляк (Вознесенівська гімназія «Орієнтир» Мелітопольського району);

- в номінації «вокальний ансамбль»: середня група – вокальний ансамбль «Лілея» (Нестерянська ЗОШ I-III ступенів Оріхівського району), старша група – дует ансамблю «Тоніка» (Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді);

- в номінації «поезія»: за авторський вірш «Несказані слова» Анастасія Острівна (КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат «Козацький ліцей»);

- Гран-прі конкурсу виборов ансамбль «Дивосвіт» (Запорізька суспільно-гуманітарна гімназія № 27, директор – Людмила Гашенко).

До речі, цей колектив вже був переможцем аналогічних конкурсів, які проходили у м  Дніпро у 2015 і 2016 роках.

Усі переможці отримали від голови Запорізького обласного об’єднання громадян «Союз ветеранів прикордонних військ» Сергія Вітвіцького Дипломи I, II чи III ступенів медалі та кубки, а учасники, які не посіли призових місць, були відзначені Дипломами лауреатів, за підписом Сергія Вітвіцького та голови Наглядової ради ЗНУ Миколи Фролова.

Кафедра управління

фінансово-економічною безпекою і проектами