Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики познайомилися з історією архітектури рідного міста

На факультеті журналістики познайомилися з історією архітектури рідного міста

На факультеті журналістики познайомилися з історією архітектури рідного міста
07.11.2017 14:34 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики освітній процес зустріч

На факультеті журналістики ЗНУ триває низка зустрічей студентів і журналістів із цікавими і творчими особистостями нашого міста. На думку викладачів факультету, такі заходи дозволяють майбутнім журналістам, редакторам, фахівцям із реклами, PR та зв’язків із громадськістю не лише підвищити свій загальнокультурний рівень, але й покращити професійні компетенції. Так, шостого листопада представники факультету зустрілися з менеджером арт-резиденції «Конструктивізм», співробітницею галереї «Barannik», частина якої на сьогодні стала Музеєм конструктивізму, Наталією Лобач.

Координатором заходу стала доцент кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків із громадськістю Катерина Доценко. На зустрічі також були присутні її ініціатор – завідувач кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків із громадськістю, професор Олена Семенець, а також магістранти факультету журналістики та студентів 2 курсу спеціальності «Реклама та PR».

Темою зустрічі її організатори обрали «Піар у мистецтві: урбаністична комунікація: конструктивізм у м. Запоріжжі». Як зазначила на початку заходу Олена Семенець, ця зустріч дуже актуальна для всіх присутніх. Представники факультету щасливі, що можуть спілкуватися з такою цікавою та творчою особистістю, дізнатися від Наталії Лобач чимало нового й цікавого про рідне місто. За словами Олени Олександрівни, це буде дуже корисно для магістрантів, які, серед інших дисциплін, опановують і «комунікативну урбаністику», навчаючись спілкуватись із містом. Для майбутніх фахівців із реклами і піару ця зустріч – можливість підвищити свої професійні компетентності, вміти створити бренд міста, не обмежуючись часто експлуатованими темами історичної спадщини краю козацьких часів.

У цікавій лекції Наталії Лобач, яка супроводжувалась захопливою відеопрезентацією, йшлося про місто майбутнього, яке планували побудувати в Запоріжжі у 20-х рр. на території т.з. «Соцмістечка».

Гостя розповіла про історію архітектури, зокрема про передумови виникнення конструктивізму, про захоплення відомими архітекторами ХХ століття сміливими ідеями братів Весніних. Багато архітектурних рішень, втілених і запланованих для втілення у нашому місті в 20-і рр., знайшли своє закономірне продовження в сучасних архітектурних шедеврах у різних куточках світу. Присутні на заході були вражені, побачивши на фотографіях спільні риси між будівлями рідного міста та інших міст світу. Також під час лекції йшлося як впливали на архітектуру політичні погляди, соціальні умови та ідеологія епохи.

Захоплива розповідь Наталії Лобач перейшла у загальну розмову. Магістранти розпитували про те, як, на думку гості, протистояти агресивній зовнішній рекламі, яка псує зовнішній вигляд історичних будівель, про низьку обізнаність з основами архітектури пересічних громадян, про сучасний занедбаний стан Соцмістечка та можливості виправити його силами громади.

Так, студентів запросили взяти участь відкриття виставки "Баухаус. Запоріжжя" із унікальними архівними фото, відео та іншими матеріалами у галереї "Barannik", відкриття якої заплановано на 18 листопада, о 18:00. А також – у Міжнародній науково-практичній конференції "Універсальність явищ запорізького модернізму і школи Баухаус. Проблеми збереження модерністської спадщини" (ПК "Металургів"), яка відбудеться в Запоріжжі 19-20 листопада з 13.00 до 20.00. На цих заходах будуть, зокрема, присутні відомі архітектори з Німеччини, які захоплюються архітектурними пам’ятками епохи конструктивізму в Запоріжжі та прагнуть долучитися до їхнього збереження й реставрації.

Наприкінці заходу Наталія Лобач подякувала студентам за активність і небайдужість до архітектурної спадщини рідного міста. Своєю чергою, Катерина Доценко подякувала гості від імені всіх присутніх та висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю. Пані Наталя бере участь у численних волонтерських проектах, тож представники факультету журналістики мають намір запросити її завітати до ЗНУ і зустрітися зі студентами, коли ті будуть опановувати соціальну комунікацію.

 

Таміла Тарасенко


 

Схожі новини