Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцент ЗНУ Вікторія Меняйло взяла участь у міжнародній конференції, присвяченій третьому рівню освіти в Україні

Доцент ЗНУ Вікторія Меняйло взяла участь у міжнародній конференції, присвяченій третьому рівню освіти в Україні

Доцент ЗНУ Вікторія Меняйло взяла участь у міжнародній конференції, присвяченій третьому рівню освіти в Україні
22.11.2017 13:17 Все Головні новини Університет наукова діяльність міжнародні зв’язки конференція третій рівень освіти НДЧ

Нещодавно на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Третій рівень освіти в Україні: становлення та тенденції». У її роботі взяли участь представники вищих навчальних закладів Республіки Польща та низки регіонів України, зокрема науковці Запорізького національного університету.

Тематика їхніх доповідей стосувалася аналізу сучасних проблем підготовки та атестації наукових і науково-педагогічних кадрів та можливих шляхів їх подолання. Ці теми наразі є дуже актуальними з огляду на розбудову третього рівня вищої освіти в Україні та її наближення до європейський стандартів.

Тому дискусія, яка розгорнулась навколо багатьох полемічних питань щодо вимог до докторів філософії, була логічним продовженням обговорення проблем, порушених у Запорізькому національному університеті під час проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Підготовка докторів філософії (PhD) в умовах реформування вищої освіти» (5-6 жовтня 2017 р.) за участю представників Міністерства освіти і науки України.

Наш вищий навчальний заклад на конференції представляла начальник науково-дослідної частини, відповідальний виконавець проекту «EUROPROC», доцент Вікторія Меняйло, яка виступила на першому пленарному засідання із доповіддю «Проектна діяльність вищого навчального закладу як форма підготовки майбутніх фахівців до дослідницько-інноваційної діяльності та інтеграції у європейський освітньо-науковий простір». Її виступ викликав неабиякий інтерес у присутніх, оскільки Вікторія Іванівна презентувала учасникам конференції міжнародний проект «EUROPROC», що почав свою реалізацію в університеті з вересня 2017 р. за напрямом Жана Моне в рамках європейської програми «Еразмус+».

Метою проекту є розвиток у здобувачів вищої освіти компетентностей, необхідних для реалізації міжнародних, зокрема європейських освітніх  і наукових проектів у співробітництві з  партнерськими організаціями Європейського Союзу. Проект передбачає, зокрема впровадження для аспірантів та магістрів модуля Жана Моне «Основи європейської проектної діяльності», викладання якого розпочнеться вже у другому семестрі цього навчального року для магістрів біологічного факультету.

Насичена програма конференції, окрім двох пленарних засідань і  дискусійних майданчиків, передбачала також проведення семінару-тренінгу для керівників науково-організаційних підрозділів ВНЗ «Підвищення професійної компетентності фахівців із питань організації та підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії». Організаторами заходу стали представники Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки спільно зі співробітниками Люблінського науково-технологічного парку (Республіка Польща). Під час семінару його учасники мали можливість обмінятися думками з польськими колегами та порівняти системи підготовки докторів філософії у двох державах. На заключному засідання конференції  учасникам семінару вручили відповідні Сертифікати про підвищення кваліфікації від СНУ ім. Л. Українки.

 

Науково-дослідна частина ЗНУ

 


 

Схожі новини