Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші розпочинається фізкультурно-розважальний турнір «Абітурієнт-2018» на Приз ректора ЗНУ

У виші розпочинається фізкультурно-розважальний турнір  «Абітурієнт-2018» на Приз ректора ЗНУ

У виші  незабаром стартує фізкультурно-розважальний турнір «Абітурієнт-2018» на Приз ректора Запорізького національного університету, який минулого року вперше проводився на базі ЗНУ. Співорганізатором заходу виступав департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації. Головна мета турніру полягає в пропаганді здорового способу життя та популяризації фізичної культури і спорту серед школярів. Також його організатори прагнуть показати талановитій та активній молоді переваги вступу на факультети вишу.

Минулого року турнір проводився за ініціативи та підтримки ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова. Проведення заходу координували проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура і начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська. Від спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ відповідальним за його проведення став директор Михайло Протас.

Цього року проект буде втілюватися у життя за таким графіком:

Перша зона: 29 листопада 2017 року о 10 годині в Молочанській школі-гімназії (вулиця Шкільна, 34), відповідальна особа - Віталій Вікторович Мєшков;

Друга зона: 1 грудня об 11 годині у Шевченківській середній школі №12, відповідальна особа - – Валентин Миколайович Бакуш;

Третя зона: 5 грудня о 9.30 в Приазовській школі «Азімут» (вулиця Горького, 74), відповідальна - – Світлана Євгенівна Іванова.

Фінал заходу відбудеться 9 грудня об 11.00 (приїзд о 10.00).

Кульмінацією свята стане вручення нагород переможцям. Це дозволяє найталановитішим і цілеспрямованим абітурієнтам не тільки отримати додаткові бали для вступу, а й певну суму грошової винагороди – за умови вступу в ЗНУ. Ці кошти, наприклад, ті студенти, які вступили на навчання за контрактом, мають шанс витратити на оплату першого семестру навчання. Нещодавно під час проведення Дня абітурієнта вперше відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу «Веселі старти: абітурієнт – 2017». І їх призери вже стали студентами перших курсів. Під гучні оплески присутніх Микола Фролов вручив премії Анні Поправці та Олександру Пунову.

Нагадаємо, торік захід проводиться в два етапи. У першому, зональному, визначали найсильніші спортивні колективи серед учнівської молоді Запоріжжя та області. Кращі команди у фіналі боролися за перемогу та грошовий приз від ректора ЗНУ. Очолювали спортивні колективи шкільні тренери, які й займаються підготовкою спортсменів. Фінальний етап змагань відбувався на базі спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ.

Самі змагання проходили у форматі «Веселих стартів»: це кілька дотепних естафет, які дозволяють юним спортсменам продемонструвати не тільки рівень фізичної підготовки, а й кмітливість та командний дух. Під час естафет «Спритні стрибунці», «Волейбольні перегони», «Футбольний слалом», «Повітряний батл» тощо учасники мають впоратися з випробуваннями із м’ячами по одному й у парах, стрибають через скакалку, дмухають у повітряні пакетики та багато іншого. Головними показниками, за якими визначають команд-переможці, є швидкість та правильність виконання спортивних завдань.