Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету взяли участь у загальноукраїнській студентській онлайн-конференції

29.11.2017 14:19 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет освітній процес наукова діяльність молода наука

Нещодавно на базі офіційного сайту Запорізького національного університету відбувалася ІІІ Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми слов’янської філології». Співорганізаторами наукового заходу виступили Криворізький національний університет, Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова та Приазовський державний технічний університет.

Робота конференції здійснювалася за такими напрямками: «Актуальні проблеми сучасного слов’янського літературознавства»; «Актуальні проблеми слов’янського мовознавства»; «Слов’янський фольклор: засоби фіксації та інтерпретації, актуальні проблеми фольклористики»; «Проблеми перекладу та специфіка перекладу зі споріднених мов»; «Актуальні проблеми методики викладання слов’янських мов і літератур».

До онлайн-обговорення наукових досліджень долучилися студенти, магістранти, молоді науковці з різних куточків України: Бердянську, Запоріжжя, Ірпеня, Києва, Кривого Рогу, Одеси, Полтави, Рівного, Сум, Харкова. Учасниками інтернет-конференції стали і студенти Придністровського державного університету імені Т. Г. Шевченка.

Запропоновані наукові дослідження відрізнялися актуальністю та різноманітністю тем: від актуальних питань лінгвістики, літературознавства, фольклористики, перекладу до методики викладання мови та літератури. Особливий інтерес та жваві дискусії викликали матеріали: Жанни Рагріної (Запоріжжя) «Застосування інтерактивних методів під час підготовки майбутніх іноземних спеціалістів-медиків до професійного спілкування», Віталіни Продащук (Запоріжжя) «Риси детективу в романі С. Лободи ‘’Час Ліліт’’», Аліни Писаренко (Запоріжжя) «Лінгвокультурологічний аспект творення назв топооб’єктів у словнику В. А. Чабаненка ‘’Великий Луг Запорозький’’», Яни Хіміч (Запоріжжя) «Псевдоніми українських письменників: лексико-семантичний аспект», Анастасії Полесюк (Запоріжжя) «Ономастичний простір газет», Оксани  Яник (Київ) «Лексеми образу людини в загадках на основі їх класифікаційного коду», Артема Чеверди (Запоріжжя) «Графіксати в зовнішній рекламі м. Софії (за матеріалами лінгвокультурологічної практики в Болгарії)».

Матеріали конференції оприлюднені на офіційному сайті Запорізького національного університету (http://sites.znu.edu.ua/conf-slovyanska-filologia-2015/) та увійдуть до збірника наукових праць конференції.

Активну участь в організації та проведенні конференції взяли доцент кафедри слов’янської філології Іван Мацегора та доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко. Технічну підтримку заходу надавала працівник веб-лабораторії університету Тетяна Савченко.

Філологічний факультет