Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковців ЗНУ проінформували про нововведення Правил прийому -2018

Науковців ЗНУ проінформували про нововведення Правил прийому -2018

Науковців ЗНУ проінформували про нововведення Правил прийому -2018
01.12.2017 09:32 Все Головні новини Університет Вчена рада вступна кампанія-2018 правила прийому

Під час чергового засідання Вченої ради ЗНУ перед її учасниками виступив відповідальний секретар приймальної комісії Дамір Бікулов. Його доповідь стосувалася правил прийому до Запорізького національного університету у 2018 році. Особливу увагу під час виступу він приділив нововведенням, які очікують на абітурієнтів, котрі хочуть вступити до бакалаврату і магістратури вишу, під час вступної кампанії.

Перед початком виступу голова Наглядової ради ЗНУ Микола Фролов від імені всіх присутніх подякував Даміру Тагіровичу, у якого спливає термін перебування на посаді відповідального секретаря приймальної комісії вишу, за сумлінну працю упродовж трьох останніх років на важливій посаді. «Ви – надійний член університетської команди і докладаєте чимало зусиль задля його розвитку», – зазначив Микола Олександрович.

У своєму виступі доповідач закцентував увагу присутніх, що «Правила прийму до Запорізького національного університету у 2018 році» розроблені на основі Умов прийому до вищих навчальних закладів, ухвалених Міністерством освіти і науки України. На сьогодні у виші приймають загальний варіант правил прийому, а в майбутньому, за потреби, до нього будуть внесені зміни відповідно до нововведень у нормативно-правових актах України, що регламентують перебіг вступної кампанії-2018.

Дамір Бікулов під час доповіді чимало уваги приділив нововведенням у процедурі вступу-2018. Так, під час вступної кампанії абітурієнти зможуть подавати сертифікати ЗНО не лише 2018, але й 2016 і 2017 років. Виняток становить лише сертифікат з іноземної мови, оскільки наступного року зміниться процедура проходження зовнішнього незалежного оцінювання з цього предмету. Його учасники відтепер повинні будуть проходити аудіювання. Тому при вступі до вищих навчальних закладів на спеціальності, на котрі потрібно подавати сертифікати з іноземної мови, надають сертифікат 2018 року.

Також важливим нововведенням вступної кампанії є те, що перелік сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання для бюджетних пропозицій встановлює Міністерство освіти і науки України, а для небюджетних пропозицій вищий навчальний заклад може визначати перелік ЗНО самостійно.

Кількість заяв на освітні програми на бюджетну форму навчання, які може надати один вступник, буде обмежена: 7 заяв на 4 спеціальності. Кількість заяв на спеціальності, які не мають бюджетної форми, – необмежена.

Крім того, на спеціальності «Дизайн» і «Журналістики» наступного року планують ввести творчі заліки, які проходитимуть із 1 лютого на базі вишу. Ці заліки оцінюватимуться «зараховано – не зараховано» і не впливатимуть на конкурсний бал вступника.

Також зміни стосувалися і вступу до магістратури на спеціальність «Право». До них, зокрема належать подача документів в електронному форматі, встановлення пріоритетів та можливість подавати екзаменаційні листки із минулого року (крім екзаменаційних листків із англійської мови).

Також під час Вченої ради оприлюднили терміни подачі заяв абітурієнтів. Початок прийому заяв і документів – 12 липня 2018 року. Завершення для тих, хто братиме участь у творчих конкурсах, складатиме вступні іспити, проходитиме співбесіду, – о 18.00 20 липня, для осіб, які вступатимуть на основі сертифікатів ЗНО, – о 18.00 26 липня.

Крім того, у своєму виступі Дамір Бікулов розглянув особливості вступу до магістратури в наступному році.

Голова Наглядової ради Микола Фролов подякував доповідачу за вичерпну інформацію з актуальної теми. Він звернувся з проханням до першого проректора Олександра Бондаря і до відповідального секретаря приймальної комісії Даміра Бікулова під час зустрічі з деканами факультетів детально розглянути всі особливості прийому до вишу в наступному році.

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

 

Схожі новини