Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили досягнення й перспективи факультету соціальної педагогіки та психології

01.12.2017 10:57 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Вчена рада факультет соціальної педагогіки та психології наукова робота

Під час чергового засідання Вченої ради ЗНУ її учасники розглянули таке питання, як «Навчально-наукова та кадрова робота на факультеті соціальної педагогіки та психології». Щодо розвитку факультету СПП за вказаними напрямками за період 2015-2017 рр. прозвітували його декан, доцент Ольга Пономаренко та голова комісії з перевірки діяльності факультету – декан факультету фізичного виховання, професор Микола Маліков.

На початку виступу Ольга Пономаренко розповіла про структуру факультету, до складу якого входять чотири кафедри: кафедра соціальної педагогіки, кафедра психології, кафедра педагогіки та психології освітньої діяльності і кафедра акторської майстерності та дизайну. А також – навчальний театр, навчальна лабораторія соціальної педагогіки та психології, Центр психологічного здоров’я та психосоціального супроводу.

Вона повідомила, що освітній процес на факультеті забезпечує 61 особа, із яких 56 штатних працівників. Серед них мають науковий ступінь доктора наук 7 осіб, а кандидата наук – 27 осіб. На факультеті на сьогодні навчається 1073 студента, із них на денній формі – 530 студентів, а на заочній – 543 особи.

Крім того, Ольга Вікторівна навела порівняльний аналіз набору студентів на 1 курс факультету за 2017 та 2016 рр. Так, цього року на перший курс бакалаврату вступило 137 осіб на денну форму навчання та 17 – на заочну, а на 1 курс магістратури – 68 осіб на денну форму навчання і 143 на заочну. Для порівняння, минулого року на перший курс бакалаврату вступило 136 осіб на денну форму навчання і 34 – на заочну, а до магістратури – 33 особи на денне відділення і 40 – на заочне.

Також доповідач прозвітувала про особливості освітнього процесу на факультеті, зокрема розповіла про базу проходження практик. Адже його викладачі надають великого значення практичному складнику навчання для набуття професійних компетентностей майбутніми фахівцями.

Крім того, у доповіді йшлося про виховну роботу на факультеті та наукову роботу його викладачів і студентів. Зокрема, Ольга Вікторівна згадала про кількість наукових публікацій викладачів факультету за звітний період (2015-2017 рр.): 1 монографія, 10 навчальних посібників і підручників, 46 фахових статей (серед інших, у наукометричних виданнях), 2 наукометричні статті у базі Scopus і 2 закордонні публікації. Йшлося і про видання фахового збірника наукових праць «Проблеми сучасної психології» та видання фахового збірника з педагогіки «Вісник ЗНУ. Серія ‘’Педагогіка ‘’». Крім того, за цей час на факультеті організували 16 різнорівневих – міжнародних, всеукраїнських, регіональних – конференцій.

На факультеті значну увагу приділяють розвитку студентської науки. Серед студентів факультету СПП – чимало переможців всеукраїнських і регіональних наукових конкурсів й олімпіад, учасників дослідницьких проектів тощо.

До того ж, увага присутніх була закцентована на міжнародній і проектній діяльності факультету. Ольга Вікторівна зазначила, що в майбутньому на факультеті планують більше уваги приділити питанню забезпеченню кадрового потенціалу та зміцненню матеріально-технічної бази.

Своєю чергою, Микола Маліков високо оцінив діяльність факультету, зокрема наукову роботу його викладачів і студентів. Він також зазначив, що комісія радить більше уваги приділити грантовій діяльності, а також – написанню і захисту дисертаційних робіт викладачами факультету.

Голова Наглядової ради ЗНУ Микола Фролов, підбиваючи підсумки обговорення діяльності факультету, наголосив, що на сьогодні факультет соціальної педагогіки та психології має стратегічне знання для подальшого розвитку університету загалом. Адже в майбутньому один із напрямків розвитку ЗНУ буде пов'язаний із посиленням уваги до педагогічних спеціальностей. Микола Олександрович зазначив, що наступного року буде приділено більше уваги розвитку матеріально-технічної бази факультету та кадровому забезпеченню освітнього процесу на ньому.