Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті привітали воїнів і ветеранів із Днем Збройних сил України

На економічному факультеті привітали воїнів і ветеранів   із Днем Збройних сил України
07.12.2017 10:00 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет День Збройних сил України свято концерт

Шостого грудня на честь святкування Дня Збройних сил України представники економічного факультету влаштували урочистий захід, на який завітали військовослужбовці та ветерани прикордонних військ. Почесні гості факультету розповіли викладачам і студентам про військову службу. Також вони взяли участь у святковій концертній програмі, яку підготували для них представники університету.

Учасників урочистого заходу, присвяченого вшануванню героїзму та мужності тих, хто сьогодні із зброєю в руках відстоює свободу та незалежність рідної країни, а також пам’яті тих воїнів, які залишилися на полях минулих і сучасних битв за рідний край, привітали декан економічного факультету, професор Алла Череп, завідувач кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами, заступник голови Запорізького обласного об’єднання громадян «Союз ветеранів прикордонних військ» Олександр Лєпьохін, ведучі вечора – Микита Юматов та Альона Рубан, а також інші студенти факультету та гості.

Слова вдячності та найщиріші побажання міцного здоров’я, миру та усіляких гараздів висловили вони на адресу учасників АТО, військовослужбовців та прикордонників, волонтерів і представників їхніх родин, які повсякчас надають підтримку захисникам вітчизни.

Перед присутніми виступили гості – військові та ветерани-прикордонники: військовослужбовець і волонтер 37-го батальйону Збройних сил України Валерій Матченко, доброволець штурмової роти «Карпатська Січ», голова Запорізького обласного об’єднання «Союзу ветеранів прикордонних військ» Сергій Вітвіцький, заступник командира батальйону спецпризначення «Скіф», учасник АТО Антон Вітвіцький, молодший сержант Бердянського прикордонного загону Кирило Пашкевич, представник цього загону та голова федерації джиу-джитсу Запорізької області Віталій Д’яков, старшина запасу та ветеран прикордонних військ Олександр Коваленко. Варто відзначити, що багато хто з них сьогодні навчається на економічному факультеті ЗНУ, опановує спеціальність «Управління фінансово-економічною безпекою і проектами».

Гості розповіли присутнім про себе і про свою військову службу. А також запевнили присутніх у тому, що роблять усе можливе, аби перемогти агресора на Сході України і забезпечити студентам, викладачам та усім українським родинам мирне існування, працю і навчання, що мають бути спрямовані на розвиток рідної країни. Також вони закликали учасників заходу допомагати їм відстоювати завоювання демократії та свободи – долучатися до створення безпечного інформаційного простору, який має протистояти інформаційній війні, яка сьогодні ведеться проти України.

Привітав учасників заходу і настоятель Вірменської апостольської церкви Святої Богоматері у Запорізькій області – отець Юсік Нуріджанян. Він побажав присутнім і всім українцям загалом миру та спокою, а також запевнив, що в найскрутніших ситуаціях завжди підтримкою є молитва – за наших синів, братів, батьків, які нас захищають.

Цього дня зі сцени навчального корпусу № 5 лунали вірші, присвячені подвигу сучасників та пам’яті прикордонників, які брали участь у битві із фашистами під час Другої світової війни, пісні студентів та школярів, у яких вони висловлювали любов до рідної України і свої мрії про синє-синє мирне небо над нею, про прагнення волі і щасливого життя на рідній землі.

Кульмінацією заходу стала декламація віршу у виконанні Олександра Коваленка. Поетичний твір був присвячений одному з маловідомих, проте важливих історичних епізодів на початку Другої світової війни – подвигу загону прикордонників та їхніх службових собак, які протистояли нацистській навалі у 1941 році. Пісенні подарунки для учасників вечора прозвучали від студенток економічного факультету Дар’ї Харпової та Ганни Гунчак. Також до них приєднав свій голос переможець І міжрегіонального конкурсу патріотичної пісні та поезії «Слався, рідна Україно» – учень 7 класу Запорізької гімназії № 27 Вардан Нуріджанян, який співав українською та вірменською мовами. Особливі емоції в глядачів викликала зворушлива пісня, присвячена матері воїна, яка чекає повернення свого сина додому. А від імені Союзу ветеранів прикордонних військ цьому талановитому хлопцеві вручив подяку голова Запорізького обласного об’єднання Сергій Вітвіцький.

На завершення урочистого заходу його учасники залишили пам’ятні підписи на Національному прапорі України із побажаннями перемоги та скорого повернення додому – для українських військовослужбовців. Пам’ятний подарунок, який донесе не лише щирі слова та прагнення до захисників Вітчизни, а й стане для них оберегом, незабаром передадуть представникам окремої штурмової роти 37-го батальйону (с. Строгнатівка). Окрім іншого, на пам’ять про зустріч залишилося спільне фото представників економічного факультету ЗНУ та їхніх гостей.

Фотогалерея:

Олена Хлистун