Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проректор Геннадій Васильчук взяв участь у міжнародному семінарі з питань прогресивного управління вишем

Проректор Геннадій Васильчук взяв участь у міжнародному семінарі з питань прогресивного управління вишем

Проректор Геннадій Васильчук взяв участь у міжнародному семінарі з питань прогресивного управління вишем
08.12.2017 09:42 Все Головні новини Університет міжнародні зв’язки інтернаціоналізація навчання міжнародний семінар

Нещодавно на базі Університеті Масарика (м. Брно, Чеська Республіка) відбувся семінар з обговорення питань інтернаціоналізації за участю організації Американські Ради з міжнародної освіти. Захід проходив у рамках проекту «Прогресивне управління університетом». До обговорення важливої теми приєдналися представники провідних чеських і закордонних вишів. Запорізький національний університет на міжнародному освітянському зібранні представляв проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук.

Варто відзначити, що на сьогодні в ЗНУ великого значення надають поглибленню міжнародних зв’язків, зокрема, чеському вектору розвитку освітянської і наукової співпраці.

Університеті Масарика (м. Брно, Чеська Республіка) вже неодноразово ставав базою проходження закордонного стажування для представників Запорізького національного університету. Це – одна із причин, чому проректор з наукової роботи, який, зокрема курує розвиток міжнародної діяльності у виші, приєднався до важливого науково-просвітницького проекту.

Крім того, не менш вагомим аргументом на користь участі в семінарі представника ЗНУ стала сама тема, запропонована його учасникам для обговорення й підвищення кваліфікації. Адже Запорізький національний університет на сьогодні переживає важливий етап модернізації на шляху до провідного вишу Півдня України, де освітній процес побудований за кращими європейськими зразками.

Оскільки семінар був міжнародний, то мовою спілкування його організатори обрали англійську. Це дозволило науковцям різних країн вільно долучитися до обговорення важливих питань, пов’язаних із сучасним станом освіти в різних країнах та шляхів розвитку цієї важливої галузі в умовах глобалізації світу.

Так, під час семінару його учасники побували на лекціях, тренінгах і ворк-шопах, присвячених таким актуальним для них темам, як інтернаціоналізація у вишах. Вони дізналися, як підвищити ефективність мислення (концентрація, пам'ять і персональний розвиток), як зацікавити студентів у проходженні стажування за кордоном тощо. При обговорені останньої теми також йшлося про якість освіти в іноземних вишах. Не залишилась поза увагою учасників семінару і така актуальна для сучасних освітян тема, як навчання за кордоном студентів з особистими потребами.

Геннадій Васильчук активно долучився до обговорення запропонованих для розгляду питань. Зокрема, він поділився з освітянською спільнотою досвідом інтеграції ЗНУ до європейського науково-освітнього простору.

Розповідаючи про свою участь у міжнародному семінарі, Геннадій Миколайович, зокрема відзначив, що, на його думку, такі міжнародні заходи, які збирають науковців із різних країн разом, – важливі інформаційні майданчики та чудове місце для презентації. Участь у заходах такого формату дозволяє не лише запозичити досвід інших вишів щодо вирішення важливих питань сьогодення та, своєю чергою, презентувати успіхи ЗНУ в освітянській і науковій галузях. Це, крім того, можливість познайомитись з однодумцями з інших країн, домовитися про укладання та реалізацію в майбутньому нових взаємовигідних умов про співпрацю з іноземними науковими установами й закладами освіти.

 

Таміла Тарасенко

 


Схожі новини