Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Стали відомі учнівські команди-фіналісти турніру «Абітурієнт-2018» на Кубок ректора ЗНУ

08.12.2017 09:48 Все Головні новини Університет профорієнтаційна діяльність спорт фізкультурно-розважальний турнір «Абітурієнт-2018» на Кубок ректора ЗНУ

Важливим складником профорієнтаційної діяльності Запорізького національного університету є залучення майбутніх абітурієнтів до  масштабних наукових, культурно-масових і спортивних заходів, які проходять на базі вишу. Так, чималою популярністю серед старшокласників міста й області користується фізкультурно-розважальний турнір «Абітурієнт-2018» на Кубок ректора ЗНУ, започаткований керівництвом університету минулого року.

Нагадаємо, що ще минулого року цей важливий спортивний захід викликав неабияке зацікавлення серед майбутніх вступників, а також – серед представників керівництва шкіл Запоріжжя й області.

Цього року інтерес до участі в турнірі помітно зріс як серед освітян, так і серед самих учнів. Бо вже стало зрозуміло, що це – не лише чудова нагода залучити молодь до заняття спортом та посилити командний дух старшокласників, але й можливість познайомити майбутніх студентів із провідним вищим закладом регіону.

Як і минулого року, цьогоріч турнір проводиться за ініціативи та при підтримці голови Наглядової ради Запорізького національного університету Миколи Фролова. Проведення заходу координують проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура і начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська. Від спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ відповідальним за його проведення став директор Михайло Протас.

На сьогодні вже завершився зональний тур спортивного змагання.

29 листопада проходили спортивні змагання на базі Шевченківської ЗОШ №12. У заході брали участь команди старшокласників Олександрівського, Заводського, Хортицького, Вознесенівського, Дніпровського, Комунарського районів та юні спортсмени Козацького ліцею (м. Запоріжжя).

У перший день зими відбірковий етап турніру відбувся на базі Молочанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» Токмацької районної ради Запорізької області. Серед його учасників були представники м. Енергодара, Василівського району, Кам’янко-Дніпровського району, м. Токмака, Велико-Білозірського району, Оріхівського, Вільнянського, Пологівського районів і Матвіївської санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів.

Останній етап зонального відбору влаштували 5 грудня – у Приазовському районі на базі ОНП Приазовська середня школа «Азимут». Тут за перемогу змагалися представники учнівської молоді Мелітопольського району і самого м. Мелітополя, Веселівського району, Михайлівського району, м. Бердянська та Малобілозерської спеціалізованої школи-інтернату «Дивосвіт».

Для змагань в усіх випадках обрали формат «Веселих стартів». Під час дотепних естафет старшокласники Запорізької області переконливо продемонструвати не тільки свій гарний рівень фізичної підготовки, а й кмітливість та командний дух. Перед учасниками змагань стояло завдання пройти естафету з випробуваннями з м’ячами одному й у парах, стрибати через скакалку, дмухати у повітряні пакетики тощо.

І самі учасники, і глядачі зустрічали сміхом кумедні моменти випробувань. При цьому спортсмени докладали чимало зусиль для перемоги. Боротьба була напруженою у всіх зонах проведення турніру. Тож до фіналу потрапили справді кращі спортивні команди.

Варто відзначити, що всі шкільні команди, які перемогли в зональних змаганнях, отримали пам'ятні подарунки від університету - м'ячі з підписом голови Наглядової ради ЗНУ Миколи Фролова.

Уже 9 грудня на базі спортивного комплексу вишу відбудеться фінал фізкультурно-розважального турніру «Абітурієнт-2018» на Кубок ректора ЗНУ. У ньому візьмуть участь дев’ять найсильніших команд – учасниць відбіркового туру. За звання кращих спортсменів та призи від керівництва вишу змагатимуться учні із Запорізької гімназії № 31 Запорізької обласної ради, Запорізької спеціалізованої школи фізичної культури І-ІІІ ступенів № 18 Запорізької міської ради Запорізької області, Запорізької гімназії № 46 Запорізької міської ради Запорізької області, Молочанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» Токмацької районної ради Запорізької області, Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія», комунальної установи «Федорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Пологівської районної ради Запорізької області, ОНП Приазовської середньої школи «Азимут», Михайлівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» Михайлівської районної ради Запорізької області і Костянтинівської спеціалізованої різнопрофільної школи І-ІІІ ступенів «Прометей» із поглибленим вивченням предметів Мелітопольського району Запорізької області. На всіх них чекатиме напружена боротьба за звання кращих спортсменів.

Колектив Запорізького національного університету запрошує всіх шанувальників спорту завітати в суботу, 9 грудня, об 11.00 до спортивно-оздоровчого корпусу ЗНУ та підтримати команди майбутніх студентів вишу.