Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники Аньхойського педагогічного університету зустрілися з керівництвом ЗНУ і слухачами Школи Конфуція

Представники Аньхойського педагогічного університету зустрілися з керівництвом ЗНУ і слухачами Школи Конфуція

Представники Аньхойського педагогічного університету зустрілися з керівництвом ЗНУ і слухачами Школи Конфуція
11.12.2017 10:37 Все Головні новини Школа Конфуція Університет факультет іноземної філології Школа Конфуція відділ міжнародних зв’язків міжнародна співпраця візит

У Запорізькому національному університеті з робочим візитом перебуває делегація у складі керівництва й науковців Аньхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Аньхой, Китай). Метою їхнього приїзду стала перевірка роботи класів Школи Конфуція, що з початку навчального року діє на базі ЗНУ, й обговорення перспектив подальшої співпраці між запорізьким і китайським вишами.

Десятого грудня представник керівництва Аньхойського педагогічного університету, секретар партійної організації Гу Дяшан, заступник декана факультету міжнародної освіти У Шихонг, декан коледжу міжнародної освіти Цзинь Сун, декан коледжу територіальних ресурсів Су Цзинь; директор офісу планування Ван Ган і заступниця директора офісу планування Ду Цзунь зустрілися з представниками ректорату, викладачами і студентами вишу й слухачами класів Школи Конфуція.

Гості обговорили підсумки початкового етапу створення класів Школи Конфуція та визначили найперспективніші напрямки співпраці між вишами з ректором ЗНУ Миколою Фроловим, першим проректором Олександром Бондарем, проректором з науково-педагогічної роботи, директором Школи Конфуція в ЗНУ від Запоріжжя Володимиром Волковим, проректором із наукової роботи Геннадієм Васильчуком, деканом факультету іноземної філології Галиною Морошкіною, доцентами кафедри німецької філології і перекладу Ольгою Тупахіною й Іриною Великою, які координують технічні моменти освітнього процесу в Школі Конфуція, та в.о. керівника відділу міжнародних зв’язків Катериною Касьян.

На початку візиту під час зустрічі з викладачами і студентами пан Гу Дяшан наголосив, що візит до ЗНУ дозволив представникам Аньхойського педагогічного університету особисто переконатися: в ЗНУ створені найкращі умови для вивчення китайської мови. Він висловив сподівання, що студенти скористаються цією нагодою і в майбутньому зможуть спілкуватися зі своїми однолітками з Китаю, завдяки програмі академічного обміну, навчатися в китайських вишах тощо.

Під час екскурсії територією студмістечка Микола Фролов ознайомив гостей з матеріально-технічною базою школи Конфуція, з її аудиторним фондом і навчально-методичним забезпеченням. Гості вишу також поспілкувалися з деканом Інституту російської філології Аньхойського педагогічного університету Ген Ліпін, яка зараз викладає основи китайської мови 61 слухачу школи Конфуція, дізналися про її враження від перебування в Запоріжжі,  перебігу освітнього процесу тощо. Пані Ген Ліпін схвально відгукнулась про старанність учнів – як дорослих, так і школярів, які вивчають китайську мову під її керівництвом, – а також про умови, створені для навчання в запорізькому виші.

Крім того, на представників делегації Китаю гарне враження справили лінгафонні класи із сучасним обладнанням, яке використовують під час перебігу освітнього процесу на факультеті іноземної філології, комп’ютерні класи ЗНУ тощо.

Під час спілкування зі слухачами Школи Конфуція, викладачами, співробітниками і студентами ЗНУ Микола Фролов, представивши присутнім почесних гостей із Китаю, наголосив, що упродовж півтора року співпраці був пророблений великий обсяг роботи, результатом якого стало відкриття Школи Конфуція.

Та це, за його словами, лише перший крок на шляху до подальшого плідного співробітництва між українським і китайським вишами. Так, у планах ЗНУ – реорганізація Школи Конфуція в Інститут Конфуція вже наступного року, для чого потрібно отримати схвалення штаб-квартири Інституту Конфуція. А також, упродовж кількох найближчих років, – відкриття нової спеціальності «Китайська мова» на факультеті іноземної філології ЗНУ.

Присутні на зустрічі скористалися нагодою поставити свої запитання представникам Аньхойського педагогічного університету Гу Дяшану й У Шихонгу, який під час візиту виконував функції перекладача. До речі, дехто зі слухачів класів Школи Конфуція при цьому продемонстрував уже здобуті знання, поставивши запитання китайської мовою.

Їх цікавили такі питання, як можливість академічного обміну між українським і китайським вишами, зокрема на рівні стажування студентів, створення літнього табору чи літньої школи в Китаї для учнів молодших і середніх класів, що навчаються в Школі Конфуція, можливість вступу до магістратури Аньхойського педагогічного університету після завершення Інституту Конфуція й завершення бакалаврату в ЗНУ, перспективи проходження виробничої практики для українських студентів на базі китайського вишу, термін відкриття нової спеціальності на базі факультету іноземної філології ЗНУ тощо.

Ще одним цікавим напрямком співпраці Запоріжжя та Китаю може стати проведення спільних культурних заході. Так, Микола Олександрович запевнив, що спільно з представником керівництва інвестиційної компанії «Тянь Цзяо» Чен Хойшеном, який співпрацює з провідними підприємствами міста, незабаром тут будуть організовуватись китайські народні свята. Це дозволить мешканцям Запоріжжя більше дізнатися про культуру Китаю та зацікавитись вивченням китайської мови.

На всі поставлені запитання присутні отримали вичерпні відповіді та поради, де можна знайти розгорнуту інформацію щодо діяльності школи Конфуція та перспективи співпраці ЗНУ з китайським вишем.

Крім того, під час заходу Гу Дяшан від імені керівництва Аньхойського педагогічного університету вручив Миколі Фролову подарунок – навчальні й методичні посібники, які будуть використані під час подальших занять у Школі Конфуція.

Цікавим доповненням до зустрічі стала тематична виставка книг і періодичних видань, підготовлена співробітниками наукової бібліотеки ЗНУ. Почесні гості вишу та його представники із цікавістю ознайомилися з експозицією, присвяченою розвитку українсько-китайських відносин та, зокрема створенню й розвитку Школи Конфуція в ЗНУ.

Крім того, почесні гості побували в Музеї історії та розвитку ЗНУ. Для них влаштували цікаву екскурсію, розповівши про заснування університет (тоді – Запорізького державного педагогічного інституту), основні етапи його становлення й розвитку й сьогодення. Представники китайської делегації з великим зацікавленням вислухали розповідь про досягнення викладачів, студентів і випускників вишу, якими пишається університетський колектив. Вони відзначили, що ЗНУ – ровесник Аньхойського педагогічного університету, заснованого в 1928 році, та запевнили, що шлях, пройдений запорізьким університетом, викликає повагу. Вони залишили записи в Книзі почесних гостей Запорізького національного університету, де висловили своє захоплення від перебуванні в запорізькому виші, та зазначили, що сподіваються на подальшу співпрацю з ним.

Цього дня робота делегації китайського університету завершилася нарадою з представниками ректорату, факультету іноземної філології та відділу міжнародних зв’язків.

Під час неї Гу Дяшан запевнив, що на нього велике враження справив обсяг роботи, пророблений представниками ЗНУ для відкриття й успішного функціонування Школи Конфуція, її матеріальне забезпечення та прагнення запоріжан вивчати китайську мову. До цієї думки приєдналися інші представники делегації Аньхойського педагогічного університету.

Своєю чергою, ректор ЗНУ Микола Фролов звернувся до представників китайської сторони з низкою пропозицій щодо подальшої співпраці між вишами. Микола Олександрович попросив представників АПУ направити до Запоріжжя ще одного-двох викладачів китайської мови, що дозволить збільшити кількість відвідувачів Школи, й дати дозвіл проводити проміжні іспити в Школі Конфуція на базі ЗНУ. Також йшлося про створення на базі Школи Конфуція розмовного клубу «Друзі Китаю».

Під час робочої наради обговорили питання методичного забезпечення роботи Школи Конфуція, можливість влаштування літнього табору для її молодших слухачів вже влітку 2018 року, академічний обмін на рівні викладачів вишів тощо. Зокрема, Микола Фролов висловив пропозицію направити для викладання в Аньхойський педагогічний університет завідувача кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків із громадськістю Олену Семенець,

Усі ініціативи ЗНУ зустріли схвалення у представників китайської делегації. Вони запевнили, що пропозиції запорізького вишу обов’язково будуть обговорені на рівні керівництва АПУ й незабаром надійде відповідь предметно по кожній із ній. Так, уже зараз триває відбір серед китайських викладачів, які мають досвід викладання китайської мови іноземцям і володіють російською мовою, майбутніх викладачів Школи Конфуція в ЗНУ.

Під час розмови також йшлося про розвиток спорту і фізичної культури в Запорізькому національному університеті. Попередньо представники обох сторін домовилися, що запорізький виш направить викладача для тренування китайської студентської спортивної команди із футболу.

Керівництво й науковці запорізького й китайського вишів залишилися задоволеними результатами переговорів. В останній день візиту, 11 грудня, заплановані переговори щодо створення спільного українсько-китайського культурно-дослідницького центру «Дніпро-Янцзи».

 

Таміла Тарасенко

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1846009212095130


 


Схожі новини