Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі ЕПК представники Міністерства освіти і науки України провели регіональний семінар для керівників коледжів

На базі ЕПК представники Міністерства освіти і науки України провели регіональний семінар для керівників коледжів

На базі ЕПК представники Міністерства освіти і науки України провели регіональний семінар для керівників коледжів
13.12.2017 08:37 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж освітній процес нарада-семінар співпраця з Міністерством освіти і науки Україн

Дванадцятого грудня в Запорізькому національному університеті на базі Економіко-правничого коледжу провели масштабну регіональну нараду-семінар «Умови прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня ‘’молодший спеціаліст’’ у 2018 році». Захід зібрав 107 учасників – представників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації із Запорізької (32 особи), Донецької (5 осіб), Кіровоградської (14 осіб) та Дніпропетровської (56 осіб) областей.

Викладачі ЕПК під керівництвом його директора Олени Грибанової гостинно зустріли колег та створили всі умови задля того, аби семінар пройшов плідно і був корисним для всіх його учасників.

До президії наради-семінару увійшли ректор ЗНУ Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, почесні гості вишу – представники Міністерства освіти і науки України: заступник директора департаменту вищої освіти МОН України Алла Рибалко, Начальник відділу нормативного забезпечення вищої освіти департаменту вищої освіти МОН України Дмитро Кумков, головний спеціаліст відділу нормативного забезпечення вищої освіти департаменту вищої освіти МОН України Оксана Волкова. А також – директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова і представник ДП «Інфоресурс» Дмитро Раєвський.

На початку наради ректор ЗНУ Микола Фролов привітав її учасників і побажав їм плідної праці. Він наголосив, що Запорізький національний університет завжди активно співпрацює з Міністерством освіти і науки України у всіх питаннях, пов’язаних із вищою освітою, а представники вишу з радістю долучилися до проведення цього заходу. Адже на сьогодні до структури ЗНУ входять два коледжі – Економіко-правничий і Торговий.

«Ця форма підготовки фахівців, на наш погляд, себе повністю виправдовує», – наголосив ректор. Він запевнив, що докладе всіх зусиль, аби й надалі сприяти реформуванні системи освіти, аби зміцнити в перспективі зміцнити статус коледжів і сприяти якісній підготовці випускників ОКР «молодший спеціаліст».

Ведуча заходу Алла Рибалко зазначила, що, попри широке застосування сучасних засобів зв’язку, представники МОН України двічі на рік проводять такі зустрічі із представниками регіонів, адже при особистому спілкуванні легше отримати відповіді на актуальні для освітян питання. Вона зазначила, що в Запоріжжі такий захід проходить уперше, тож вона рада такій великій кількості людей, що свідчить про актуальність обраної для розгляду теми. Також вона подякувала Запорізькому національному університету за надану можливість провести цей семінар.

Перед учасниками із презентацією, присвяченою основним змінам у правилах вступу до закладів, на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня ‘’молодший спеціаліст’’, у 2018 році, виступила Оксана Волкова.

Особливу увагу фахівець МОН України закцентувала на таких моментах, як необхідність усім коледжам до 31 грудня переоформити ліцензію, інакше вони не зможуть у наступному році приймати абітурієнтів на бюджетну форму навчання. Також вона наголосила на необхідності наявності в абітурієнта під час подачі документів ID-картки та на тому, що цього року студентам коледжів необхідно буде складати ЗНО з української мови, результати якого зараховуватимуться як Державна підсумкова атестація.

Марина Горбенко-Хвастунова у своєму виступі більш детально розглянула особливості проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році. Так, вона зазначила, що перелік предметів ЗНО зазнав змін: із нього виключили російську мову, та наголосила, що один учасник ЗНО може складати тестування із максимум 4 предметів. Також вона оприлюднила терміни проведення основної зовнішньої сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році, яка розпочнеться 22 травня із тестування з математики, а завершиться 13 червня – ЗНО з хімії. 24 травня відбудеться обов’язковий для всіх випускників закладів середньої освіти, а відтепер – і для студентів коледжу – іспит з української мови та літератури.

Доповідач порадила студентам коледжу взяти участь у пробних тестуваннях з обраних для складання ЗНО, аби краще зрозуміти процедуру та технічні умови проходження тестування.

Своєю чергою, Дмитро Раєвський у презентації розглянув важливі технічні моменти роботи з ЄДЕБО, по які необхідно знати учасникам вступної кампанії-2018 та керівникам закладів освіти.

Наприкінці заходу усі охочі могли надати запитання у письмовій формі всім доповідачам. Багато учасників наради скористалися цією нагодою. Деякі питання викликали жваве обговорення в залі, що засвідчило про актуальність обраної для обговорення теми. Дмитро Кумков запевнив, що відповіді на всі поставлені запитання незабаром будуть розміщені на сайті Міністерства освіти і науки України, аби з ними змогли ознайомитися всі, хто цікавляться питаннями, пов’язаними зі вступом до коледжів у 2018 році,

Учасники заходу подякували представникам ректорату ЗНУ і керівництву Економіко-правничого коледжу за надану можливість почути відповіді на важливі для них запитання безпосередньо від представників Міністерства освіти і науки України.

 

Таміла Тарасенко

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1846992975330087


 


Схожі новини