
Чотирнадцятого грудня на біологічному факультеті відбулося засідання круглого столу, присвяченого питанням профілактики ВІЛ-інфекції. Участь у ньому взяли студенти спеціальностей «Хімія» та «Біологія», а також викладачі факультету – доценти кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Віра Копійка і Наталія Новосад.
На початку засідання учасників привітала декан біологічного факультету Людмила Омельянчик. Вона підкреслила важливість проведення такого заходу, адже саме біологи мають бути обізнаними у питаннях механізмів розповсюдження такої страшної хвороби як ВІЛ-СНІД і методах її запобігання. Молоді фахівці також мають популяризувати здоровий спосіб життя та боротися із дискримінацією хворих і розвінчувати міфи стосовно шляхів передачі цієї інфекції.
Доповідачі та інші учасники науково-практичного зібрання обговорили актуальні проблемні питання, пов’язані із темою ВІЛ\СНІД. Вони стосувалися клініки та шляхів розповсюдження вірусу імунодефіциту людини, а також методів профілактики захворювання молоді. Виступи підготовлені в рамках роботи проблемних наукових груп, які діють на біологічному факультеті – «Дослідницька імунологія і біотехнологія» (керівники: професор Олександр Фролов, доценти Євген Федотов та Віра Копійка), «Дослідницька хімія» (доцент Ольга Луганська), «Метаболічна активність нейтрофілів при захворюваннях різного ґенезу у людини та у тварин» (доцент Наталія Новосад).
Під час засідання були представлені вісім доповідей на різні теми, підготовлені студентами – майбутніми фахівцями в галузях біохімії та імунології. Людмила Квітка та Діана Романцова в рамках розкриття теми «Характеристика ВІЛ. Епідеміологія» розповіли присутнім що таке ВІЛ, охарактеризували його витривалість в навколишньому середовищі, представили типологію інфекції та визначили країни із найвищим рівнем захворюваності на ВІЛ (Африканський регіон, Карибський басейн, Індостан тощо).
Валентина Сухенко розповіла про шляхи інфікування та вказала на контакти, під час яких не можна заразитися від людини-носія інфекції (не передається ВІЛ через обійми або поцілунок, через рукостискання, через кашель та чхання, при проживанні в одній квартирі, використанні спільного посуду, через укуси комах тощо).
Про симптоми та клінічні стадії захворювання йшлося у доповіді Вікторії Водяної, про імунологічні механізми дії ВІЛ на систему набутого імунітету, а також про неможливість враження вродженого імунітету – розповіли Євген Маломуж та Аліна Короєд. Методи профілактики та експрес тестування, дослідження та лікування захворювання – представили Аліна Губенко, Анна Лозова, Юлія Мананкіна та інші. Вони також відповіли на запитання присутніх в аудиторії викладачів та студентів.
Засідання круглого столу, окрім іншого, стало одним із фінішних заходів на завершення навчального курсу з «Імунології». Найкращі доповіді будуть зараховані студентам як роботи в рамках цього курсу.
Олена Хлистун