Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету СПП підвищили професійні компетентності під час практики у Школі «ЕйдоС»

15.12.2017 13:57 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології освітній процес практика

Студенти 4 курсу спеціальності «Психологія» факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету цього року проходили виробничу практику на базі школи «ЕйдоС», засновником та Генеральним директором якої є доцент кафедри практичної психології ЗНУ, викладач TRIZ Олена Грединарова. Їм пощастило опановувати практичні ази професії в сучасно облаштованій та прогресивно орієнтованій організації, де працюють визнані професіонали. Організатори відзначили, що цим заходом продовжилося втілення в життя низки проектів з нагоди святкування 26-річчя від дня заснування факультету соціальної педагогіки та психології.

Під час практики студенти познайомилися з інноваціями в освіті, зокрема дізналися більше про психологічне портфоліо учня та організацією психологічного супроводу, супровід учасників освітнього процесу. Вони побачили, як застосовуються ейдетичні прийоми та схема-модель функціонально-системного підходу на уроках.

Крім того, вони виконували завдання з розвитку мислення та уваги на уроках ОТІ (освітня технологія«Інтелект»). Також вони разом з учнями стали учасниками Проектного дня для учнів 5-10 класів, що проходив у рамках впровадження безурочної системи освіти у школі. Також практиканти під час перебування в школі засвоювали правила та техніку соціально-психологічної гри «На моє щастя» під час тренінгів із учнями різних вікових груп.

Студенти ЗНУ на практиці опрацювали вправи з метою згуртування дитячого колективу й розвитку вміння знаходити вихід із складних життєвих ситуацій за допомогою метафоричних асоціативних карт, арт-технік, пісочної терапії на заняттях психологічної студії «Джерело сили». Також вони спробували на собі, а потім провели з дітьми вправи на балансувальному обладнанні для нейропсихологічної стимуляції на заняттях психологічної студії «Баланс».

Практиканти надали допомогу психологам Школи в обробці психодіагностичних методик та написали висновки з рекомендаціями для вчителів та батьків. Ось які враження залишилися від практики у Школі «ЕйдоС» у самих студентів:

Анастасія розповідає: «Вважаю, що мені дуже пощастило з місцем проходження практики: саме тут щодня я засвоювала новий професійний досвід. Я здобула нові навички, завдяки взаємодії з кваліфікованою командою психологів та можливості застосовувати широкий асортимент психологічних матеріалів. Зокрема, діагностичних методик, психологічних та соціальних ігор, МАК, пісочниці з мініатюрами, балансувального обладнання тощо. Вразило контакт і робота вчителів, психологів з дітьми відбувається у вільній, невимушеній атмосфері».

Наталія ділиться своїми думками з цього приводу: «Насамперед, мене вразив підхід до навчання. Система освітнього простору побудована так, що всі працюють на спільний результат, надаючи увагу важливим речам: емоційний стан дитини, його пізнавальний потенціал, психологічна атмосфера в кожному класі. Якщо виникають труднощі, то з ними реально працюють – із кожною дитиною і з кожним учителем!»

Олександр додає: «‘ЕйдоС’’ дав мені можливість максимально реалізувати свій потенціал психолога. Кожен день я проводив різноманітні психологічні заходи в умовах реального шкільного середовища. У цій школі добре оснащена Психологічна служба, що дозволяє ефективно проводити діагностичну, розвивальну, корекційну та профілактичну роботу. Спочатку, завітавши в ‘’ЕйдоС’’, побачивши м’яку, невимушену, майже сімейну обстановку, мені здалось, що учні, залишивши її, не зможуть впоратися з життєвими проблемами. Але День проектів змінив мою думу. Учні, починаючи з 5 класу, з легкістю встановили контакт та комунікували з нами, новими людьми. Вони виконували завдання, пов’язані з життєвими ситуаціями, самостійно знаходячи ресурси та організовуючи процеси в різновіковій команді. А ще – самостійно готували та захищали результати своєї роботи в проекті.

Таким чином, завдяки психологічно грамотному підходу, учні реалізують свій потенціал в нестандартній для школи діяльності та розвивають свої сильні сторони. Ми вдячні за можливість пройти практику саме в Школі ‘’ЕйдоС’’ доцента кафедри психології ЗНУ, засновника школи та її Генерального директора Олену Грединарову».

Співробітники Школи «ЕйдоС», своєю чергою, побажали студентам знайти своє місце в житті та успішної професійної діяльності.

Факультет соціальної педагогіки та психології