Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ з робочим візитом побувала делегація регіону Орієнталь Королівства Марокко

У ЗНУ з робочим візитом побувала делегація регіону Орієнталь Королівства Марокко

У ЗНУ з робочим візитом побувала делегація регіону Орієнталь Королівства Марокко
20.12.2017 11:57 Все Головні новини Університет відділ міжнародних зв’язків міжнародна співпраця

Дев’ятнадцятого грудня до Запорізького національного університету завітала делегація з регіону Орієнталь Королівства Марокко. Захід проходив у рамках ділового візиту представників Марокко до Запорізької області, плідного для обох сторін. Саме цього дня була укладена перша Угода між Запорізькою обласною державною адміністрацією та Радою регіону Орієнталь Королівства Марокко про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво. Тож, за порадою керівництва області, представники закордонної делегації завітали з ознайомлювальною екскурсією до ЗНУ як до провідного науково-освітянського осередку Запорізького регіону.

До Запорізького національного університету прибула делегація посадовців Королівства Марокко у складі першого Віце-президента Ради Регіону Орієнталь Халіда Сбья, Віце-президента, відповідального за міжнародні відносини Ет-Тайеб Ель Масбахі, директора Центру регіональних інвестицій Мохамеда Сабрі та Президента Асоціації дружби Марокко-Україна Тауфіка Каддурі. Також делегацію супроводжували начальник Управління зовнішніх відносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації Артур Бойко та голова Асоціації національних меншин в Запорізькій області Науфаль Хамдані. Перекладачем під час зустрічі виступала асистент кафедри романської філології та перекладу Надія Опашнюк.

Запорізький національний університет під час зустрічі представляли проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук, в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків Катерина Касьян і доцент кафедри філософії факультету соціології та управління Карім Ель Гуессаб.

Привітавши гостей на території Запорізького національного університету. Геннадій Васильчук наголосив. що це – провідний вищий навчальний заклад Півдня України, де на сьогодні здобувають якісну вищу освіту європейського зразка більш ніж 12 тисяч студентів. Зокрема, у виші на бакалавраті, в магістратурі й аспірантурі навчаються представники інших країн, серед них – громадяни Королівства Марокко. ЗНУ завжди відкритий до співпраці з іноземними вишами, різновекторний розвиток міжнародних зв’язків – серед пріоритетів університету. Геннадій Миколайович висловив сподівання на посилення співробітництва з представниками Марокко в освітянській галузі.

Своєю чергою, перший Віце-президент Ради Регіону Орієнталь Халід Сбья зазначив. що, на його думку підписання угоди з представниками Запорізької обласної адміністрації має сприяти налагодженню плідного співробітництва між Україною та Королівством Марокко, зокрема, й у галузі освіти. Адже на сьогодні в Марокко чимало випускників українських вишів, які сприяють розвитку економіки країни.

Тож у планах марокканських посадовців – зробити робочі візити до України, зокрема до Запоріжжя, систематичними. При цьому в найближчому майбутньому під час таких зустрічей йтиметься про конкретні кроки щодо академічного обміну на рівні викладачів і студентів вищих навчальних закладів. А також – про розширення можливостей для марокканських студентів здобувати освіту в Україні, створення в Запоріжжі культурного українсько-марокканського центру тощо.

Для гостей влаштували екскурсію навчальними корпусами і територією студмістечка ЗНУ. На них велике враження справило матеріально-технічне забезпечення вишу, його аудиторний фонд, сама академічна й водночас легка приємна атмосфера, яка панує в університеті.

Розповідаючи про перебіг візиту іноземної делегації до університету, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук наголосив: «Запорізький національний університет – сучасний вищий навчальний заклад, що не лише успішно враховує виклики сьогодення, але й чимало уваги приділяє безперервному розвитку. Один із провідних напрямків роботи його колективу – пошуки нових напрямків співпраці з провідними іноземними вишами та поглиблення академічних зв’язків на міжнародному рівні. Сподіваюся, що візит представників регіону Орієнталь Королівства Марокко стане ще одним кроком у напрямку поглиблення міжнародної співпраці. Адже виш завжди відкритий для нових пропозицій про співробітництво. А гості з Марокко запевнили нас, що в їхніх планах – поглиблення співпраці із Запорізьким регіоном в освітній галузі. Наш університет справив на них найкраще враження».

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

 

 

 

 

 

Схожі новини