Уже кілька років поспіль ЗНУ приділяє велику увагу розвитку проектної діяльності на рівні факультетів і структурних підрозділів. Особливо продуктивним у цьому плані став 2017 рік. Нагадаємо, що у цьому році почали реалізовуватися різноманітні ініціативи, відкриті для широкого загалу користувачів. Так, гранти від Британської ради нещодавно здобули 4 проекти представників вишу – у рамках програми «Активні громадяни», яка реалізовується в Україні. А влітку цього року в університеті був реалізований ще один значний проект – «Школа блогерів».
Її керівниками стали доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександра Головко і старший викладач кафедри журналістики Тетяна Рогова. Проект був реалізований за підтримки німецької компанії «Interlink Academy» та Міністерства іноземних справ Німеччини у рамках програми «Східного партнерства». Слухачами літньої школи блогерів та громадських журналістів стали як представники Запоріжжя та регіону, так й інших областей – Херсонської, Харківської, Дніпропетровської.
За результатами конкурсу на кращий соціальний проект «Social Project Awards» який проходив наприкінці цього року (організатори Міністерство молоді та спорту України, журнал «PROactive» за підтримки посольства Фінляндії в Україні), проект ЗНУ – «Школа блогерів» – був визнаний кращим у номінації «Освіта».
Варто відзначити, що загальна кількість заявок на участь у конкурсі, яка надійшла на адресу адміністраторів, – 575. Із них у десяти категоріях були відібрані найкращі проекти. У номінації «Освіта» з 90 проектів учасників «Школа блогерів» – уже на першому етапі увійшла у десятку найсильніших. Потім процедурою голосування визначили переможців у розділах.
За кількістю голосів українських відвідувачів сайту цей проект отримав друге місце, а от за результатами голосування конкурсного журі – став переможцем. Церемонія нагородження відбулася 9 грудня в Одесі.
Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук усіляко підтримує ініціативи науковців та викладачів ЗНУ у рамках проектної та міжнародної академічної діяльності вишу. Він опікувався діяльністю «Школи блогерів» у ЗНУ і ще під час її проведення відзначив важливість цього заходу. Тож, коментуючи чергову перемогу викладачів університету, він підкреслив: «Представники вишу вдало поєднують громадську та наукову активність, успішно реалізовують задуми, які сприяють як розвитку університету, так й усього регіону. Адже велика кількість проектів, які отримали визнання, спрямовані не тільки на реалізацію освітніх інтересів університетської спільноти, а також є відкритими для широкого загалу. Тож я певен, що ми обрали правильний вектор розвитку, залучаючи до участі в громадських проектах усіх, хто прагне сприяти розвитку запорізького краю і всієї України. Переконаний, що університет на цьому шляху чекають нові перемоги».
Олена Хлистун