Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор ЗНУ Микола Фролов відзвітував про виконання умов колективного трудового договору в цьому році

Ректор ЗНУ Микола Фролов відзвітував про виконання умов колективного трудового договору в цьому році

Ректор ЗНУ Микола Фролов відзвітував про виконання умов колективного трудового договору в цьому році
27.12.2017 09:32 Все Головні новини Університет конференція трудового колективу первинна профспілкова організація колективний договір юридичний відділ

Двадцять шостого грудня в Запорізькому національному університеті відбулася підсумкова конференція трудового колективу. Усього в заході взяли участь 204 представника факультетів, структурних підрозділів та студентського самоврядування при максимально можливій кількості делегатів – 250 осіб. Тож на початку заходу зазначили, що на засіданні присутній кворум, а всі рішення, ухвалені учасниками конференції, легітимні. Учасники зібрання заслухали звіт ректора ЗНУ Миколи Фролова про стан виконання умов колективного трудового договору у 2017 році.

Під час заходу також йшлося про затвердження нової редакції таких важливих документів, що регламентують діяльність ЗНУ, як Колективний договір, Статут університету, Правила внутрішнього розпорядку вишу. Крім того, учасники конференції затвердили внесені зміни щодо кількості членів Комісії по трудовим спорам та регулювання її роботи.

На початку заходу його учасники проголосували за затвердження президії конференції у складі ректора ЗНУ Миколи Фролова, першого проректора Олександра Бондаря, голови первинної профспілкової організації університету Бориса Павловського та голови студентської ради Анастасії Долгополової.

У своєму звіті ректор ЗНУ Микола Фролов наголосив, що 2017 рік був вдалим і досить насиченим важливими подіями для всього колективу університету. «Ми з честю пройшли цей рік, – наголосив він. – я всім вам вдячний за загальну плідну роботу на благо університету. Це – запорука того, що ми й надалі матимемо можливість у повному обсязі виконувати все, що передбачено трудовим договором».

Микола Олександрович відзначив, що в університету немає заборгованості з виплати заробітної плати. Усі співробітники вишу вчасно та в повному обсязі отримують оплату. Загалом, у цьому році загальна сума заробітної плати всіх представників університетського колективу становить близько 96 млн 296 тис (із них – 46 млн 128 тис із спецфонду та 50 млн 168 тис – із загального фонду). Варто відзначити, що середня заробітна плата штатних співробітників на сьогодні становить майже 6 тисяч грн. У виші жорстко дотримуються законодавства щодо виплати мінімальної зарплати в розмірі 3 тис 200 грн.

Крім того, студенти також регулярно отримують академічні та соціальні стипендіальні виплати. Відповідно до чинного законодавства, минулого місяця відбулося збільшення стипендій на 18%.

В університеті зберегли виплати науково-педагогічним працівникам за вчене звання та науковий ступінь у максимально можливому розмірі. У 2017 році ця стаття виплат із бюджету вишу становила майже 10 млн грн. Ректор наголосив, що представники адміністрації вишу та його Вченої ради завжди ладні підтримати тих, хто прагне розвивати свій науковий потенціал.

У виші дбають і про соціальний захист своїх працівників. У повному розмірі в цьому році в ЗНУ виплатили компенсацію на оздоровлення та відпускні. Крім того, продовжується політика матеріального заохочення значних наукових успіхів, зокрема публікацій у міжнародних наукометричних базах даних «Scorpus» і «Web of Scienсе». У цьому році сума виплат матеріальної допомоги та матеріального заохочення представникам колективу вишу становила 6 млн 533 тис грн.

У центрі уваги керівництва ЗНУ також зміцнення його матеріально-технічної бази. Скажімо, цього року на капітальний ремонт будівель навчальних корпусів і гуртожитків витратили 1 млн 837 тис грн. У наступному році подальше зміцнення матеріальної та технічної бази вишу буде серед пріоритетних напрямків роботи його керівництва.

Крім того, Микола Фролов наголосив, що виш користується на рівні держави заслуженою репутацією стабільного відповідального платника податків. Усього в поточному році до державного бюджету від ЗНУ надійшло 48 млн грн.

За надання платних послуг цьогоріч університет отримав 89 млн грн. Ректор у цьому контексті відзначив плідну роботу таких структурних підрозділів, як відділ аспірантури і докторантури, відділ інтенсивного вивчення іноземних мов, Гете-інститут тощо.

Микола Олександрович підкреслив, що університет працює стабільно і поступально й невпинно прямує до мети – входження до десятки кращих вишів України.

Співдоповідачем ректора з цього питання порядку денного став Борис Павловський. У своєму виступі він наголосив, що в ЗНУ панує цілковите взаєморозуміння між ректоратом і представниками первинної профспілкової організації.

Крім того, він зазначив, що співробітники ППО докладають усіх зусиль, аби підтримати працівників вишу. Зокрема, за 11 місяців цього року 419 осіб – членів профспілки ЗНУ отримали матеріальну допомогу в розмірі 174 тис грн. Ще одним важливим напрямком роботи профспілкової організації у виші стала допомога в оформленні субсидій на проживання в гуртожитках. Цією можливістю скористалося 682 особи з усіх факультетів університету.

Також за рахунок профспілки, на пільгових умовах, 37 дітей співробітників отримали змогу відпочити в дитячих оздоровчих таборах улітку. Можливістю отримати знижку при відпочинку у спортивно-оздоровчому таборі на березі моря «Славутич» скористалися 489 осіб.

Борис Степанович також зупинився на таких важливих напрямках діяльності профспілкової організації, як забезпечення культурного дозвілля співробітників і студентів вишу: члени профспілки ЗНУ мають можливість зі значними знижками отримати білети до місцевих театрів, філармонії та кінотеатрів, стати учасниками екскурсійних поїздок до інших міст України тощо. Крім того, до Нового року, 8 березня та Дня працівника освіти члени профспілки  отримують солодкі подарунки. А 27 грудня в університеті влаштують ялинку для дітей співробітників.

Своєю чергою, ректор Микола Фролов подякував представникам первинної профспілкової організації за плідну взаємодію з керівництвом вишу.

Голова студентської ради Анастасія Долгополова від імені всього студентського загалу ЗНУ подякувала керівництву вишу за увагу до молодіжних ініціатив і за створення умов для продуктивної роботи студради. Вона висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю між адміністрацією і студентами-активістами.

В обговоренні звіту взяли участь декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик, начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, професор Валерій Міщенко й доцент Анатолій Недоля.

Зокрема, Анатолій Недоля подякував за плідну роботу комісії, яка працювала над оновленим варіантом трудового договору. Він звернув увагу присутніх на те, що для успішного функціонування відокремлені структурні підрозділи в Кривому Розі та Мелітополі в прийдешньому році потребують особливої уваги і подальшої підтримки від керівництва вишу.

Вікторія Меняйло подякувала ректорату за сприяння розвитку наукової діяльності в університеті.

Валерій Міщенко відзначив зміцнення матеріально-технічної бази ВНЗ і подякував за гарні умови для навчання й роботи, створені адміністрацією університету. Він запропонував у майбутньому керівництву ЗНУ звернути  увагу на покращення матеріального устаткування лабораторій фізичного факультету та інших факультетів природничого спрямування.

Цьому питанню приділила увагу й Людмила Омельянчик. Вона також запропонувала за допомогою матеріальної винагороди заохочувати зростання індексу Гірша наукових робіт співробітників ЗНУ.

Усі присутні на заході після завершення обговорення одностайно ухвалили вважати звіт ректора про стан виконання умов колективного трудового договору задовільним.

Перед учасниками конференції виступила начальник юридичного відділу Ольга Кулініч. Вона прозвітувала щодо новел та уточнень, які, відповідно до чинного законодавства, зокрема нового Закону України «Про вищу освіту» потрібно внести в документи, що регламентують діяльність університету. Йшлося про нові редакції Колективного договору між адміністрацією та первинною профспілковою організацією ЗНУ, Статуту вишу й про нові Правила внутрішнього розпорядку університету. Усі запропоновані увазі членів трудової конференції зміни були ухвалені одностайно.

Також Ольга Олександрівна прозвітувала про нововведення, що стосуються нового порядку формулювання комісії з врегулювання трудових спорів та регулювання її діяльності.

На завершення роботи конференції трудового колективу ректор ЗНУ Микола Фролов повідомив, що на кінець 2017 року вже ліцензовано 8 із 10 нових спеціальностей, перший набір на які планується здійснити вже в наступному році. Він наголосив, що на ці спеціальності необхідно звернути особливу увагу під час профорієнтаційної роботи, аби привернути до них увагу абітурієнтів.

Микола Олександрович поздоровив присутніх із прийдешніми Новим Роком і Різдвом Христовим. Він наголосив, що колектив вишу завжди виконував і виконує всі поставлені перед собою завдання і прагне до подальшої розбудови університету. Також ректор побажав усім учасникам засідання гарного нового року, натхнення й плідної діяльності на благо ЗНУ.

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

 

Схожі новини